20 Haziran 2018 Çarşamba

  • 4,748 TL
  • 5,504 TL
  • 194,91 TL
  • 94.437
ISPARTA 21°
CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

CEYHAH'DAN SDÜ REKTÖRÜNE SERT TEPKİ

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

ISPARTA'DA GAZİ ALBAYRAK'IN EVİ YANDI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

EĞİRDİR'DE KORKUNÇ KAZA 2 YARALI

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

YAKA ARTIK TAMAM DİYOR

SORGULAMA DERİNLEŞTİ

Zonguldak'ta boğazı kesilmiş halde yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan 22 yaşındaki Necla Sağlam'ın olay günü liseden arkadaşına çektiği mesajlar ortaya çıktı. Genç kız; arkadaşından, kanser olan müdürü için şifalı bitki istemiş.

Isparta

Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda 8 ay önce memuriyet hayatına başlayan 22 yaşındaki Necla Sağlam,önceki gün bıçakla boğazı kesilmiş halde bulundu. Sağlam'ın, Meşrutiyet Mahallesi Bağlık Caddesi üzerindeki Karadeniz Apartmanı'na yaklaşık iki ay önce taşındığı öğrenildi.

SORGULAMA DERİNLEŞTİ

Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin, olay sonrası gece gündüz sürdürdükleri soruşturma iyice derinleştirildi. Olay günü sevgilisi olduğu iddia edilen S.C.'nin polise haber vermesi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Necla Sağlam'ın işyerinden arkadaşı Kibar E.Y. ile onun sevgilisi olduğu iddia edilen Hüseyin T.'nin sorgulamaları sürüyor. Soruşturma kapsamında S.C.'nin de olay günü yaşadıkları soruldu.

KANSER OLAN MÜDÜRÜ İÇİN ŞİFALI BİTKİ İSTEMİŞ

Öte yandan, önce poşetle boğulduğu ardından da boğazından bıçaklandığı öğrenilen Necla Sağlam'ın olayın yaşadığı gün saat 12.00'de Isparta'daki liseden okul arkadaşı ile görüştüğü ortaya çıktı. Sağlam'ın arkadaşından TTK'daki müdürü için "Ribes" isimli şifalı bitki istediği öğrenildi.

"PARASI NEYSE VERİRİZ, SIKINTI DEĞİL"

Sağlam'ın arkadaşına "Sana bir şey soracağım. Sizin oralarda ışkın diye bir sebze varmış. Dağ muzu ya da yayla muzu diye geçiyormuş. Adını biliyor musun" dediği, arkadaşının da "Evet biliyorum. Merak mı ettin, ne yapacaksın" cevabı üzerine "Ya şimdi bulunabilir mi? Bir araştırsan. Bizim müdür kanser de. Onun için istiyoruz.Parası neyse veririz. O sıkıntı değil" dediği ortaya çıktı.

OLAY GÜNÜ EN SON 17.48'DE TELEFONUNA BAKMIŞ

Öğlen yapılan görüşmenin ardından Necla Sağlam'ın internet üzerindeki sohbet ağı olan Whatssap'ta son görülme tarihinin ise 23 Şubat 2016 saat 17.48 olduğu ortaya çıktı.

"BEN SENİ BURAYA KOYUP NASIL GİDEYİM"

Genç kızın cenazesi, Zonguldak'taki Atatürk Devlet Hastanesi Morgu'ndan alınarak memleketi Isparta'nın Gökçehöyük köyüne defnedildi. Acılı anne Serpil Gökyer, "Ben seni buraya koyup nasıl gideyim" diye uzun süre ağladı. Necla Sağlam'ın yurtta beraber büyüdüğü arkadaşları da cenazeye katıldı.Baba Ahmet Sağlam ise bir suçtan dolayı cezaevinde olduğu için cenazeye katılamadı.

"İNSANIM' DİYE DOLAŞAN VAHŞİLER"

Talihsiz kızın lise arkadaşlarının sosyal medyadapaylaştıkları da yürekleri burktu. Hayatını kaybeden Necla Sağlam için"Umutlarını çaldılar" diyen lise arkadaşları tepkilerini şöyle dilegetirdiler:

"Daha dün gibi lise yıllarımız, anılarımız, senin hayatını hayallerini umutlarını çalanlar daha beterini yaşasın inşallah masum yürekli kardeşim. Rabbim mekanını cennet etsin sözcükler düğümlendi. Yürekler paramparça. İsimler farklı zihniyet aynı. Allah sizi kahretsin insanım diye dolasan vahşiler. Kardeşim benim sana sessizlik hiç yakışmadı, senin o gülen yüzünü solduranlar daha beterini yaşasın. Rabbim günahlarını affetsin mekanını cennet eylesin.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

asım

29 Şubat 2016 Pazartesi 13:25

umarım failler bulunur, Allah azze ve celle rahmet eylesin

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR