22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,579 TL
  • 5,398 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Son dakika...Taşeron işçilere kadro

Son dakika...Taşeron işçilere kadro

Isparta

Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan kamuda çalışan taşeron işçilerle ilgili önemli açıklama geldi. Başbakan, "Asıl işlerde çalışan taşeron işçilerin kamuya alacağımızı açıklamıştık. Bu çalışmaları tamamladık. Bu kişileri kamuya alacağız” dedi. Sosyal güvenlik uzmanları, bu yeni düzenlemenin 700 bin kişiyi yakından ilgilendirdiğini söyledi.

 

Kamuda çalışan 740 bin taşerona kadro yolu gözüktü. Başbakan Ahmet Davutoğlu, sürpriz bir açıklama yaparak, “Asıl işlerde çalışan personelimizi kamuya alıyoruz. Ayrıca, yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimizide kamuya almayı kararlaştırdık. Böylece ister asıl iş olsun ister yardımcı iş olsun, dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak inşallah” dedi.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu kamuda 650 bin alt işveren bulunduğunu, başka tanımlamalar altında çalışanlarla birlikte rakamın 740 bine çıktığını belirtmişti.

 

İLK AŞAMADA 200 BİN KİŞİ

 

Bu durumda ilk aşamada kamuda asıl işi yapan 150-200 bin çalışanın kadroya alınması öngörülüyor. Sonrasında ise aşamalı olarak diğer çalışanların kadroya alınması planlanıyor.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Grup toplantısındaki toplantısında öne çıkan detaylar şöyle:

 

"-Vaatlerimiz arasında olmamasına rağmen, adalet gereği bir karar daha aldık. Ayrıca yardımcı işlerde çalışanları da kamuya almayı kararlaştırdık. Böylece dışarıda kalan tek bir taşeron işçisi kalmayacak. Bu kişiler aynı yerde çalışmaya devam edecekler.

 

Taşeron işçilerle ilgili önemli açıklama

-Önümüzdeki günlerde Meclis'e sunacağımız yasa tasarısı ile kamuda asıl işlerde ya da yardımcı işlerde çalışıp, emeklilik hakkını elde etmemiş çalışanlarımızı da kamuya alacağız. Bütün emekçilerimize selam olsun.Söz konusu çalışanlarımız aldıkları ücretlerle birlikte, çalıştıkları yerde kalmaya devam edecekler."

 

 

 

700 BİN İŞÇİYİ İLGİLENDİREN KARAR

 

CNN Türk'te konuşan Sosyal Güvenlik Uzmanı Resul Kurt,"Aslında beklenen 150 -200 bin işçiyi ilgilendiren bir açıklama bekliyorduk ama Başbakan daha geniş kapsamlı bir açıklama yaptı. Bundan sonra nasıl kadroya alınacaklar, nasıl bordrolama işlemi yapılacak, bunların hepsi bir süreç, hepsini takip edeceğiz. Bütün bunlar yasal düzenlemelerle belirlenecek. 700 bin kişiyi yakından ilgilendiriyor yaklaşık" yorumunu yaptı.

 

1,5 YILDIR BEKLENEN BİR KARAR

 

Bir televizyon kanalına konuşan Prof. Dr. Cem Kılıç, bu düzenlemenin 700 bin kişiyi kapsadığını ifade etti.

 

Prof. Dr. Kılıç, düzenlemenin bütçe üzerinde kayda değer bir etkisinin olmayacağını, hatta olumlu etkisinin olacağını kaydetti.

 

Kılıç açıklamasının devamında "Yaklaşık 1.5 yıldır bizbunu bekliyorduk. Çok önemli bir karar alındı" dedi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

GÜZEL

23 Mart 2016 Çarşamba 10:20

SAYIN BAŞBAKANIM 4 YIL OKUTUYORUZ MUHENDİZ AMA NE MAKINACI NE GIDACI İŞ İMKANI ESGİDEN GIDACIYI FIRIN PASTANE KASAP ŞİMDI İŞYOK MAKINACI AYNI BEZIN ISTAZYONLARI SERVİZLER ALMIYOR YARDIMLARINIZI

taseron

22 Mart 2016 Salı 22:39

Aşamalı dediği nasi bir sucek kaç sene daha bekletilerek insanlar

mağdur

22 Mart 2016 Salı 15:03

Bundan 2 yıl önce torpille memur yapıyorlardı şimdi neymiş taşerönlere kadro yani yeni torpille memuriyet çünkü torpiliniz yoksa zaten devlet işlerinde dahi taşerön işçisi olarak çalışamassınız.Bu minare kılıf ****si.

iktidar

22 Mart 2016 Salı 16:59

çamur at izi kalsın ulan ne biçim adamsınız hükümete çamur atmaktan başka işiniz yok Allah hidayet nasip etsin size

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR