28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

Son dakika Antalya’da Başı Taşla Ezilen Gülizar’ın Annesi Bataklığı Anlattı

Son dakika Antalya’da Başı Taşla Ezilen Gülizar’ın Annesi Bataklığı Anlattı

Isparta

Antalya’da başı taşla ezilerek, boğazı kesilip ormanlık alana atılan 22 yaşındaki Gülizar Turan’ın annesi Menekşe Turan, kızının uyuşturucu batağında yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı.

Kızının Zeytinköy’de uyuşturucuya alıştığını söyleyen acılı anne, uyuşturucu madde bağımlılığı tedavisinde kullanılan ve kırmızı reçeteyle verilen dilaltı hapının Zeytinköy’de evlerde satıldığını belirtti.

Denetimsizlik nedeniyle karaborsaya düşen ilacın mahalle aralarında açık artırmaya çıkarıldığını söyleyen anne Menekşe Turan, kızını 3 kere Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM)’e yatırdığını, ancak çıktıktan 15-20 gün sonra yine başladığını anlattı.

Kızını evden dışarı çıkarmadığını söyleyen anne, “Maddeyi balkona atıp gittiler. Bir şekilde haberleştiler” diye konuştu.

28 Liralık Hap 40 Lira

AMATEM’de ilaç yazmanın zorlaştırıldığını dile getiren Menekşe Turan, “Tahlil veriyorlar, ilacı 10 gün sonra veriyorlar. Tahlilden sonra uyku hapı yazdılar. Gülizar ‘Bu ilaçlar bana çare değil, hapımı yazsınlar’ dedi.

Yazmadılar, ‘10 gün sonra’ dediler. Hastaneden çıktı, direkt uyuşturucu aldığı yere gitti. Biz içinde 28 tane hap olan bir kutu ilacı AMATEM’de kırmızı reçeteyle 28 liraya alıyoruz. Ama Zeytinköylüler bizim bulamadığımız hapı nerden buluyorlarsa, tanesini 35-40, hatta 50 liradan satıyorlar. Onlar da tedavi görmek için Antalya’daki AMATEM’e ya da Adana’ya, Manisa’ya, Konya’ya gidiyorlar.

İlacı alıp ticaretini yapıyorlar. Madde bağımlısı olup hastaneden ilaç yazdıramayan çocukları kendilerine tam anlamıyla bağlıyorlar.

Bir paket eroin satıyorlarsa, çocuklar bırakmaya karar verdiyse bu kez de dilaltı hapı satıyorlar. Çocukların mecburen alacaklarını bildikleri için, devletin verdiği ilacı fahiş fiyatla satıyorlar” dedi.

AMATEM’e Yazdırıp, Zeytinköy’de Satıyorlar

Acılı anne Menekşe Turan, “Öldüren adam verdiği ifadede önce fuhuş için buluştuğunu söyleyip ‘50 liraya pazarlık edip götürdüm, sonra 30 lira verdim. Kabul etmeyince öldürdüm’ dedi. Sonraki açıklamasında ise öncekiyle çelişkili yeni bilgiler vardı.

Adamın söylediğine göre, Gülizar bu adamı arkadaşlarına dövdürüp motorunun anahtarını ve 100 lirasını almış. Cinayet günü de bunu yolda görmüş ve almış. Gittikleri yerde tartışma başlayınca karşılıklı sinirlenmişler.

Adam cebinden bıçak çıkarıp savurmuş. Gülizar yüzüne tükürmüş. Bunun üzerine boğazını kesmiş.  Benim çocuğum böyle bir hadise varsa motorun tepesinde ölüme gider mi? Motordan atlar yine gitmez” ifadelerini kullandı.

Bu Belayı Bırakacaktı

Kızının ve oğlunun madde bağımlılığına karşı 9 senedir mücadele verdiğini anlatan anne, “Benim çoluğuma çocuğuma bakmaktan başka derdim yoktu. Onlara bakabilmek alıştıkları illetten kurtarmak için her şeyi yaptım.

Zeytinköy’de kapı kapı dolaşıp çocuklarımın nerede, kimlerden madde ve hap satın aldıklarını gördüm” diye konuştu. Acılı anne cinayet gününü de şöyle anlattı: “Cinayetin yaşandığı gün abisiyle yine Zeytinköy’e madde almaya gitmişlerdi.

Gülizar, orada aldıkları madde karşılığında cep telefonunu rehin vermiş. Abisine, ‘ben şimdi geliyorum, bekle’ deyip gitmiş ve geri dönmemiş. Abisi her yeri arayıp bulamayınca beni aradı. ‘Eve gel, beraber arayalım’ dedim.

Saat 6’ya kadar mutlaka eve gelirdi. Gelmeyince beraber hem Zeytinköy’ü ev ev aradık, hem de polise, hastanelere sorduk. ‘Siz gidin, uyuşturucu kullanıyorsa bir yere takılmıştır’ dediler. Sonra bir ceset bulunduğunu internetten öğrenip kendim teşhise gittim

Haber bile vermediler. Kızım, ölümünden bir gün önce ‘Anne ben bu belayı bırakacağım’ demişti. Çocuklarımızı bu uyuşturucu bataklığı yutuyor.

Buradan başta valimiz Münir Karaloğlu’na olmak üzere diğer devlet büyüklerimize sesleniyorum; Kurtarın yavrularımızı, kurutun bu Zeytinköy bataklığını.” Kaynak: Hürriyet

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Melaike

08 Eylül 2016 Perşembe 17:01

Allah belanizi versin

Baki yeşil

08 Eylül 2016 Perşembe 13:35

Çocuklara mutlaka 5, 6 yaşlarından itibaren Allah Peygamber sevgisi aşılanması, anne baba kendisi yapamıyorsa mahalle cami imamlarından yardım istemeli çocukları kuranla tanıştırmak bu konuda anket yapın bakın bu tarz yetişenlerde bu alışkanlık bindebir bile değil,imalati karşıtları kurankursu karşıtları hadi herşeyin anketini yapıyorsunuz bunlarıda yapın cezaevlerine uyuşturucu tedavi merkezlerindeki çocuklara bakın hep manevi boşluk var çocuklarda ey anneler bu yaşlarda önlem alın derim.

mumine kart

08 Eylül 2016 Perşembe 09:59

allah sabır versin çok zor evet ispartada çok fazla master bağımlısı var ve hiç bir tedavi merkezi yok ve aynı durumdayız ve sözün bittiği yer elimden hiç birşey gelmiyor bütün imkanlarımızi denedik ama yine yine başaramadık ve buradan bu sesleniyorum insanlara yardım edin bize destek olun ve anneler eşler çocuklar göz yaşı dönmesin bir son diyelim hep beraber

Spartans

08 Eylül 2016 Perşembe 08:35

Zeytinköye acil operasyon yapılmalı.nasıl doğusa terörle mücadele ediliyorsa antalyada da uyuşturucuya savaş açılmalı.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR