25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,718 TL
  • 5,504 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

SON 9 AY

SON 9 AY

Isparta
Isparta’nın kalkınmasına öncülük edecek olan Kara Havacılık Okulu’nun tamamlanmasına 9 ay kaldı. Bu tarihten itibaren başta sanayi sektörü olmak üzere birçok alanda hareketlilik yaşanacak. Ayrıca okulda yüzlerce Ispartalının çalıştırılması bekleniyor.
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Isparta’dan yapılan Kara Havacılık Okulu’nun 11 Haziran 2015 tarihinde tamamlanacağını ve taşınacağını söyledi. Güvercinlik Ankara’da konuşlu Kara Havacılık Okul Komutanlığı 2015 yılında tüm unsurları ile birlikte halen Isparta Süleyman Demirel Havalimanı yanındaki toplam 100 bin m2 alanda inşa faaliyetleri devam eden Isparta Kara Havacılık Okul Komutanlığı İskân Tesislerine taşınacak. Tesislerde 2 adet uçak pisti, 2 adet helikopter pisti, 8 adet taksi yolu, 2 adet helikopter apronu ve 1 adet uçak raporu yer alacak.
KARA HAVACILIK GÖZ DOLDURUYOR
Eğitim şehri olma yolunda emin adımlarla ilerleye Isparta, Kara Havacılık Okulu sayesinde de bölgede söz sahibi olacak. Isparta’nın geleceğine yön verecek olan Kara Havacılık Okulu, şehre şimdiden ayrı bir hava kattı. SD Havalimanı yanında yapımına tüm hızıyla devam edilen okulun, en geç 2015 yılında tamamlanması bekleniyor. Müteahhit firma inşaatı normal süresinden önce bitirecek. Başlangıçta 4 yıl olarak hedeflenin inşaatın 1. 5 yıl sonra bitirilmesi hedefleniyor. Isparta’nın çehresini değiştirecek ve ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Kara Havacılık Okulu inşaatı Süleyman Demirel Havalimanının bitişiğinde büyük bir hızla sürüyor. Firma yetkililerinin gece- gündüz demeden çalışmalarını gözlemlenirken, pistlerin ve binaların inşaatının büyük bir hızla devam ettiği, hedefin ise Kara Havacılık Okulu’nun 2015 yılının Haziran ayında tamamlanması olduğu öğrenildi. Okulun açılması ile birlikte 3000’e yakın rütbeli ile her yıl 1000’e yakın pilot kursiyerinin Isparta’ya gelmesi bekleniyor. Okulda şirket üzerinde ise 300’e yakın kişinin istihdam edileceği gelen bilgiler arasında. Kara Havacılık Okulu ile birlikte, okula bağlı yeni bir sanayinin oluşmasına da kesin gözü ile bakılıyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

itso

21 Ekim 2014 Salı 12:05

o dönemin başkanı Eyüp Avcular ve ekibine Ispartalı olarak teşekkürü borç biliyoruz. bir kadir gecesi akşamı bakan beye kadar çıkıp imzaları tamamlatıp Isparta ya kazandıran kendisi ve ekibidir. Isparta sevdalılarına Selam olsun..

barbaros32

20 Ekim 2014 Pazartesi 20:15

Bu okul gelmeden faaliye geçmeden ITKM merkezi kesinlikle bitirilip faaliyete geçirilmeli ıspartada tek ıyaş parkla olmaz bu iş oyüzden hava okuluna gelen insanlar büyükşehirden geliyor o yüzden ıspartada sosyal yaşam alanları bir önce bitirilrek çazibe mekanları olmalı

Mustafa Yunt

20 Ekim 2014 Pazartesi 19:52

2.Cihan harbinde Hitler ve Ruz mezaliminden kurtarılanTürkler Türk Dışışleri Tarafından Kurtarılmış Eskişehire getirilmişti.Bu insanlar Eskişehiri Bugündünya çapında Uçak Mrk,ve sanayi bölgesi yaptı.Kara Havacılık okulu Gelmesi bu ihtiyacı gerektiriyor.Tabiiki Önce Isparta Burdur Treni daha öncelikli

emeği geçenlere

20 Ekim 2014 Pazartesi 10:24

ŞÜKRÜ BEY'Yİ TEBRİK VE TEŞEKKÜR EDİYORUZ. 3 TİCARET LİSESİ VE SANAYİ MESLEK LİSESİNİ PAKETLEYİP KAPATAN ISPARTA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN KAPATMA ÇABASI VARKEN, İLİMİZE VE SANAYİMİZE BİR OKUL DAHA AÇTIRMA ÇABASI OLAN ŞÜKRÜ BEY VE EKİBİNE MİLLET VEKİLLİĞİ BİLE YAKIŞIR. VALİ BEY BİRDAHA BAKSIN ISP. MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BUGÜNKÜ HALİYLE KİME HİZMET EDİYOR.

serdal

20 Ekim 2014 Pazartesi 16:39

biz olmaz yapılmaz derken akp yapıp geçiyor. Hastaneyi 3 yıldır engelledik ama bak başlıyor. 1 yıl sonra bu okul. adamlar çalışıyor gardeş.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR