28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,507 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

SON 2 AYDA 32 MİLYON TL BORÇLANDIK

SON 2 AYDA 32 MİLYON TL BORÇLANDIK

Isparta

Belediye Başkanı Günaydın, Eylül ve Kasım aylarındaki Belediye Meclislerinde otopark ve Gökkubbe Fuar Alanı yapımı için İller Bankası’na 15,5 milyon TL borçlanma yetkisi aldı. Bunlara Sayıştay’dan ISTEM veISBAŞ’a gelen cezalar eklenince borç yükü 32 milyon TL oldu.

Mart ayındaki yerel seçimlerde halktan 3. dönem için yetki alan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, geçen 8 ayda projelerini hayata geçirmeye çalışıyor. Bunların başında ise Isparta’nın otopark ve trafik sorunu ortadan kaldırmak, toplantı, kongre ya da fuar yapılacak geniş bir alanı ilimize kazandırarak Isparta’yı marka şehir yapmak ve Isparta’yı daha yaşanılır hale getirmek bulunuyor. Bu anlamda yeni dönemde Belediye Meclisindeki yol arkadaşlarını da neredeyse baştan aşağı değiştiren Günaydın, şu anda mecliste muhalefet görevini gören AK Parti kanadıyla da uyumlu çalışmaya gayret gösteriyor.

ŞU ANDA OTOPARKA YÖNELDİ

Zaman zaman hayalindeki Isparta’nın portresini çizen ve bunu kamuoyuna açıklayan Günaydın, şu sıralar altyapı hizmetlerine yönelmiş durumda.Bununla birlikte bozulan yolları da yeniden yapan Günaydın, ilimizin en büyük sıkıntılarından biri olan otopark sorununa da el atmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Isparta’ya 4 dev otopark yapılacağını açıklayan Günaydın, meclisten borçlanma yetkisi aldı. Bununla birlikte yapımı bazı olumsuzluklardan dolayı geciken Gökkubbe Fuar Alanını da bitirmek isteyen Günaydın, yine bu konuda meclisten borçlanma yetkisi aldı.

ŞİRKETLERE HESAPTA OLMAYAN BORÇ GELDİ

Öte yandan bu gelişmelerin yanında Kasım ayı meclisinde Sayıştay’ın 2004-2005 ve 2006 yıllarını kapsayan yaptığı denetleme sonucunda yaklaşık 16,5 milyon TL’lik borç da beraberinde gelince 2 aylık belediye meclisi sürecinde Isparta Belediyesine gelen fatura bir hayli kabarık oldu.

EYLÜL AYINDA 8,5 MİLYON TL BORÇLANMA YETKİSİ ALDI

Başkan Günaydın,  ilk olarak Eylül ayı meclisinde İller Bankasından Hasan Gürbüz Parkı, Belediye ve Halı Sarayı’nın bir kısmının altını kapsayan otopark yapımı için 3,5 milyon TL,Gökkubbe Fuar Alanı yapımı içinse 5 milyon TL borçlanma yetkisi almıştı.

KASIM AYINDA DA 7 MİLYON TL’LİK BORÇLANMA YETKİSİ ALDI

Diğer taraftan Kasım ayı Meclisinde de İl Sağlık Müdürlüğü’nün yanı ve eski İl Özel İdare Binasının arkasına yapılacak olan otopark için de 7 milyon TL borçlanma yetkisi alan Günaydın, toplam borçlanma yetkisini bu rakamla birlikte 15,5 milyon TL’ye çıkarmıştı.

SAYIŞTAY 2004-2006 YILLARI ARASI İÇİN AĞIR FATURA KESTİ

Son olarak Günaydın, borçlanmalar sonrası Kasım ayı meclis görüşmelerinde Sayıştay’ın 2004-2005 ve 2006 yıllarında Belediye şirketleri olan ISTEM ve ISBAŞ’a yönelik yaptığı denetlemenin raporunu okutmuş ve yaklaşık 16,5 milyon TL ceza geldiğini kamuoyuna ilan etmişti. Konuyu mahkemeye taşıdıklarını ancak lehlerine bir sonuç çıkmaması halinde o yıllarda şirketlerde görev alan yöneticiler hakkında işlem yapacaklarını bildiren Günaydın’ın faturası kabarık oldu. Borçlanmalar ve cezalarla birlikte Isparta Belediyesi 2 ayda toplam 32 milyon TL borçlanmış oldu.

FATURA 40 MİLYON EŞİĞİNİ AŞABİLİR

 Bu arada şu anda 2 otopark için borçlanma alan Başkan Günaydın’ın diğer iki otopark için meclisten yine borçlanma yetkisi alıp almayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Eğer Günaydın diğer otoparklar için de borçlanma yetkisi alır ise faturanın 40 milyon TL’nin üzerine çıkması öngörülüyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandaş

11 Kasım 2014 Salı 11:03

sayın başkan 2009-2014 arasında hiçbir reeel , kalıcı, radikal hzimetinizi göremedik. iki proje yaptınız İKİSİ DE ÇÖKTÜ ALLAH'IN TAKDİRİ Kİ altında KİMSE YOKTU , Siz 5 SENE BOYUNCA GENE ESKİ YAPTIKlarINIızın AYNISINI YAPACAKSINIZ BUNA EMİNİM BİR VATANDAŞ OLARAK SİZE ZERRE GÜVENİM YOK. çünkü 2009 2014 dönemi ortada. chp liler ortada olan isnanlar, akp gelmesin diye oy attı size. partinizin oağanüstü çalışmaları ve siyasi mühendislik sonuçları ile başkanlığı kazandınız. radikal olun biraz

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR