27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

SİZLERLE BİR ARADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

SİZLERLE BİR ARADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Isparta

Isparta Belediyesinin Ramazan Şenlikleri kapsamında ‘Şehirde Ne Varsa Köyde de Olacak’sloganıyla düzenlediği etkinliklerin artık sonuna yaklaşılıyor. Ramazan ayının son haftasında Şarkikaraağaç’ın Karakaya Köyünde Ramazan Şenliklerinin 9.’su düzenlendi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın etkinliğe eşi Dilek Günaydın ile birlikte katıldı. Kurulan sofralarda akşam ezanı ile birlikte iftarlar açıldı.

İftar öncesinde ve sonrasında çocuklar için Hacivat Karagöz oyunu sergilenirken kurulan balonparkta minikler gönüllerince eğlendi. Yüz boyamaları ve ebrunun yapıldığı gecede vatandaşlara gül şerbeti, dondurma ve pamuk şeker ikramlarıgerçekleştirildi.

İftar sonrasında köymeydanında vatandaşlara Türk Bayrakları dağıtılırken, mehter gösterisi, semazen gösterileri de yer aldı. Son olarak İlahi Sanatçısı Abdullah Beyhan sahne aldı.

Şarkikaraağaç Karayaka Köyü Muhtarı Mustafa Yıldız, Ramazan ayında böyle bir güzelliği yaşattığı için köy halkı adına Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a teşekkür etti. Yıdız, “Isparta’nın en uzak köylerinden birisiyiz. Isparta-Konya il sınırındayız. Hani derler ya gözden ırak, gönülden ırak. Sayın Başkanımız böylebir uç noktada böyle bir mübarek ayda bizlere bir iftar programı hazırlamış.Köyüm ve şahsım adına kendilerine teşekkür ederim. Başkanımız çalışkan bir başkan. Bu ülkenin, bir ilin, bir kazanın, bir köyün başı nereden gelir? Birilden gelir. İşte ilde de bunu görebiliyorsak ne mutlu bizlere. Ramazan ayında Sayın Başkanımız bizleri bir araya getirdi” dedi.

Programa katılan Karayaka Köyü ile civar köy halkı ve muhtarına katılımlarından dolayı teşekkür eden Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Sizlerle bir arada olmanın ve bunun güzelliğini yaşamaktan dolayı son derece mutluyum. Ramazan ayı dolayısıyla da köylerimizde halkımızla bir buluşma arzusu içindeydik ve bunu gerçekleştirdik.Sizlerle birlikte olmanın anlam ve güzelliğini bilen bir kişiyim ve çok mutluyum. Karayaka köyü muhtarımıza da bizleri sizlerle buluşturduğu için teşekkür ediyoruz. Ramazan aynınızı ve yaklaşan bayramınızı kutluyor, hepinizesağlık huzur dolu nice bayramlar diliyorum” görüşlerinde bulundu.

Karayaka Köyü vecivar köylerden gelerek iftar programına ve Ramazan Şenliklerine katılan vatandaşlarda yapılan bu etkinliklerden dolayı Isparta Belediyesine ve Başkan Günaydın’a teşekkür ettiler. Vatandaşlar, “Böyle bir etkinliğin köyümüzde yapılması mutluluk verici. Bugüne kadar böyle bir etkinlik köyümüzde hiç gerçekleşmemişti. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ederiz. Bu bir buluşma vekaynaşma etkinliği. Çok güzel bir faaliyet. Çocuklarımızı bugün çok mutlu gördüm. Gönüllerince eğleniyorlar. Çocuklarımızın bu tür etkinliklere   i htiyaçları vardı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerinde bulundu.

Çocuklarda böyleetkinliklerin devamını istediklerini söylerken, “Başkan amcaya teşekkür ederiz.Bugüne kadar böyle bir şey görmemiştik” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ali

22 Haziran 2017 Perşembe 15:15

Şimdiyedek neredeydin öyleyse ramazan ayı girincemi aklına geldi köyleri gezmek bakalım bayramdan sonra anlayacaz senin köy sevgini

yanlış

22 Haziran 2017 Perşembe 14:26

sema gösterisi eylence değildir. bu fırıldakları döndürenide dönenide kınıyorum. kültür bakanlığı genelgesi ile ulu orta yerde bunun yalan yanlış kuralına uymadan yapılması engellenmeye çalışılmışsada başarılı olamadığı görülmekte cahil cühela yerel yöneticiler sağ olsun...

ayşe

23 Haziran 2017 Cuma 10:29

herşeyi hallettik semazenler mi kaldı.ramazanda tango mu yapılsaydı

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR