24 Haziran 2018 Pazar

  • 4,679 TL
  • 5,454 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 25°
ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

GECE GÜNDÜZ DEVAM !

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

ISPARTA-ANTALYA YOLU KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

Siyaset bu kadar ucuz olmamalı…

Siyaset bu kadar ucuz olmamalı…

Isparta

 Siyaset ne zaman doğrular üzerine yapılırsa hem ülkemiz hem de ilimiz hem yatay hem de dikey anlamda daha da gelişecektir. Ancak, ülkemizde ve ilimizde siyaset maalesef popülist söylemler ve sloganlar dışına çıkamıyor ve rakipler ‘bilerek’, ‘isteyerek’ yanlış bilgilerle birbirlerini eleştirmeye çalışıyor.

            Bunun son örneği son bir haftadır yaşanıyor. AKP İl Başkanı Osman Zabun, kendisi yanlış bilgilendirildiğinden midir yoksa ‘kasıtlı’ mıdır anlayamadığım bir sebepten ötürü, halka devamlı yanlış bilgi veriyor. İl Başkanı Zabun, geçen hafta, Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın şehrin otopark sorununu çözmek için attığı en önemli ve tarihi adımlardan olan otopark yatırımlarını eleştirmek için; tamamen yanlış, yanlı ve bir iktidar partisi İl Başkanına yakışmayan açıklamalar yaptı.

Zabun’un, Başkan Günaydın’ın, bugün tüm Türkiye’de konuşulan Etnografya Müzesi ve Gökkubbe projesi ile ilgili söylediği ‘garabet’ nitelemesine cevap vermeye bile gerek yok. İktidarları boyunca uyguladıkları anti milliyetçi politikalarla, kışladan bayrağımızın indirilmesine ve kışla içerisinde askerlerin PKK marşı söylemesine sebep olan Zabun’un; içinde, Batılı ülkelerin ülkemizde dağ tepe gezip toplamaya çalıştıkları, binlerce yıllık Türk kültürünü yansıtan halı ve kilimlerini barındıran Etnografya Müzesi ile ilgili olumlu bir şey söylemesini zaten beklemiyordum.

** OTOPARKIN YERİNİ BİLE BİLMİYORSUN

            AKP İl Başkanı Osman Zabun, Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın, yapmayı planladığı 3 otoparktan birisi olan, belediye binasının önüne yapılacak otoparkla ilgili halkı kandırıyor, yanlış bilgi veriyor. Zabun, belediye binası önünden geçen yolun altına yapılacak otoparkı, Hasan Gürbüz Parkı’na yapılacak gibi lanse edip, o alanda yaşlı ağaçların bulunduğunu, ağaçlara zarar verileceğini söylüyor. Zabun’un, otoparkın yapılacağı alanı bile bilmeden konuşmasının üzerinde durmaya gerek yok. Çünkü, otoparkın, Osman Zabun’un söylediği gibi Hasan Gürbüz Parkının altına değil, belediye binasının önünden geçen yolun altına yapılması planlanıyor. Ayrıca; Atatürk Orman Çiftliğindeki binlerce ağacı kesip oraya Başbakanlık binası yapan, ‘3. Köprü yapacağız’ diye milyonlarca ağacı katleden, ODTÜ ormanını yerle bir eden zihniyetin Isparta’daki en büyük temsilcisi olan AKP İl Başkanı’nın; 1999-2004 ve 2009-2014 yılları arasında Isparta’ya bir milyona yakın ağaç diken, ‘bir tane ağaç kırıldı’ diye hüngür hüngür ağlayan bir Belediye Başkanına, “ağaçlara zarar verecek” demesi sizce de komik değil mi?

            İl Genel Meclis üyeliği zamanında, eski İl Özel İdare binasının bulunduğu alana 14 katlı otel yapmak gibi ‘garabet’ bir fikri ortaya atan bugünün AKP İl Başkanı Osman Zabun’a tavsiyem, partisine mensup belediye meclis üyelerinden otoparkla ilgili brifing alması. Çünkü yanlış biliyor. Doğrusunu bildiği halde bu şekilde açıklamalar yapıyorsa da ‘yalan’ söylüyor.

** CAHİLANE AÇIKLAMALAR BUNLAR!

            Dereboğazı’nın duble yol yapılması konusunda kendilerini eleştiren muhalefet partilerinin temsilcilerini, ‘cahilane’ açıklamalar yapmakla suçlayan AKP İl Başkanı Osman Zabun’un son açıklamaları ise içler acısı.

            Osman Zabun’un şu anda il başkanlığını yaptığı AKP’nin iktidarında, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, 19 Kasım 2008 tarihinde, şehir merkezinde faaliyet gösteren oto galericilerin şehir dışına taşınması için bir genelge yayınlayıp bunu il valiliklerine gönderiyor. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 2009 yılında, ikinci kez başkanlık koltuğuna oturduğunda, esnafın yaşadığı ekonomik darboğaz, şehir dışında yer yapılamamış olması gibi tamamen esnafın lehine sebeplerden dolayı bu genelgenin gereğini yerine getirmiyor. Ancak 2014 yılına gelindiğinde, Vali adına Vali Yardımcısı Okan Leblebiciler, 2 Mayıs 2014 tarihinde Isparta Belediyesi’ne bir yazı yazarak, ilgili genelgenin derhal uygulanmasını ve bu konuda asla taviz verilmemesini söylüyor.

            Isparta Belediyesi de, amir pozisyondaki Valiliğin bu yazısı üzerine harekete geçiyor ve şehir merkezinde bulunan galerici esnafına, Antalya yolunda yapımı tamamlanan Galericiler Sitesine taşınmaları için yazılarını tebliğ ediyor. Galerici esnafı da, galericiler sitesindeki kiraların yüksekliği, yeterli dükkanının bulunamaması gibi sebeplerden ötürü AKP İl Başkanı Osman Zabun’un yanına sıkıntılarını anlatmaya gidiyorlar. Ancak Osman Zabun o ziyarette, “Bir taraftan siz galerici esnafını şehir içindeki belli sıkıntıları ortadan kaldırmak için böyle bir düzenleme ön görüyorsunuz ve bu düzenlemenin alternatif imkanlarını siz esnafa sunmuyorsunuz. Böyle bir yaklaşım doğru belediyecilik yaklaşımı değil” diyor.

            Şimdi buradan Osman Zabun’a soruyorum;

            BİR: 2002 yılından bu yana AKP’lilerin yönettiği İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nün çıkardığı 2008 tarihli genelgeyi 2014 yılında Valiliğin emriyle uygulamak zorunda kalan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın bunda ne gibi bir suçu var?

            İKİ: Siz de avukatsınız, hukukçusunuz, bir Belediye Başkanı, amiri pozisyonundaki kurumun genelgesini uygulamazsa suçlu olmaz mı? Günaydın’ın genelgeyi uygulamayarak suç işlemesini mi istiyorsunuz?

            ÜÇ: Genelgeyi çıkaran, esnafı zor duruma sokan sizsiniz; buna rağmen insanların gözünün içine baka baka yanlış söylemlerde bulunmakta hiçbir sakınca görmüyor musunuz?

            Buradan galerici esnafına sesleniyorum; çıkardığı genelge ile sizi zor duruma sokan AKP hükümetidir.  AKP İl Başkanı Osman Zabun size tamamen siyasi, yanlış ve yanlı bilgiler vermektedir. İnanmayın. Kandırılmayın.

            Yazımın başında yazdığım gibi; keşke siyaset seviyesi yükselse

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

numan Bıçaklı

20 Haziran 2014 Cuma 14:23

Taha Aydın Isparta Siyaset ortamını çok iyi gözlemliyen bir gazetecidir. Söyledikleri harfiyen doğrudur. Ne varki AKP zihniyeti ve onun teşkilatları bu önemli uyarıları dikkate alır mı, bilmem?

GALERİCİ

20 Haziran 2014 Cuma 14:04

VALİLİK BELEDİYEYE ATIYOR BELEDİYEYE HÜKÜMET GENELGE ÇIKARDI DİYOR ELİ KOLU BAĞLI OLAN ESNAFA OLUYOR BÖYLE BİRBİRİNİZİN ÜSTÜNE SUÇLAMA ATACANIZA ÇÖZÜM ÜRETİLSE İYİ OLMAZMI ISPARTA VALİMİZDEN VE BELEDİYE BŞK.DAN YARDIM BEKLİYORUZ.

çatı çöktü

20 Haziran 2014 Cuma 13:35

1)neden galerici esnafına sormadan dediğim dedik diyerek,mhpli belediye başkanı yer yapıyor ?galerici esnafı orayı istememişti,başka yer istemişti.o kadar uzak yere kimse gitmez.rant kokusumu var,bilinmez???? 2) orda kimlerin dükkanı var ve kiralar neden aşırı yüksek? dükkanlar denizmi görüyor???boğaz geldi ıspartaya haberimizmi yok???? önce bunları cevapla sonra osman beye soru sor enverim.

bravo

20 Haziran 2014 Cuma 12:46

helal olsun brawo.zabun iyi oku bu yazıyı.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR