23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,754 TL
  • 5,590 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ŞİMDİ ONLAR HESAP VERECEK

Sağlık İL Müdürü Süleyman Önal döneminde sağlık harcamaları ile ilgili ihbarlardan sonra soruşturmaların tamamlanmasıyla olay yargıya taşınmıştı. Önal, kendisi hakkında açılan davanın sonuçlandığını belirterek, Müfteriler tescillenmiştir, beraat kararıyla iftiracılar tokat yemiştir dedi.

Isparta

Önal yaptığı açıklamada ise; “Görevden alındıktan sonra, Isparta Devlet Hastanesi Eski Başhekimi Ramazan Okutanın şikâyeti üzerine başlatılan incelemelerde sona gelindi. İncelemeler önce Sağlık Bakanlığı müfettişlerince yapılmış ve yapılan görüntüleme ihalesinin mevzuata ve yasalara uygun yapıldığı karara bağlanarak raporlanmıştı. Daha sonra Bimer’ de şikayette bulunması üzerine Isparta Valiliği de dosyaları incelemiş ve herhangi bir usulsüzlük olmadığı konusunda karar vermişti. Akabinde Isparta Cumhuriyet Savcılığına da şikayet edilmiş ve Cumhuriyet savcılığımız da KOVUŞTURMAYA GEREK OLMADIĞINA karar vermişti. Ancak Okutan Burdur Cumhuriyet Savcılığına itirazda bulunmuş ve Burdur da itiraza istinaden davanın görülmesine karar vermişti. Bunun üzerine Isparta 1. Ağır Ceza mahkemesinde dava açılmış ve ilk duruşma 04.04.2013 tarihinde yapılarak ihale dosyasının bilirkişiye gönderilmesine karar vermişti. Ve bilirkişi raporu 2. Duruşmaya kadar mahkemeye ulaşmış olup, yapılan ihalelerin mevzuat ve yönetmeliklere uygun olduğunu ve şikâyetçi tarafından yapılan suçlamaların soyut ve sübjektif iddialardan ibaret olduğu görüşünü belirtmişti. Nihayet 07.11.2013 tarihinde 2. Duruşmada dosya karar bağlandı ve 1. Ağır ceza Mahkemesi başta Eski Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Süleyman ÖNAL olmak üzere radyoloji uzmanlarının ve Bilim Tıp’ın sahibi Şenol ailesinin  BERAATLERİNE KARAR VERDİ. Konuyla ilgili görüştüğümüz Eski İl Sağlık Müdürü Süleyman ÖNAL şu açıklamayı yaptı.“Öncelikli olarak ifade etmek isterim ki: MÜFTERİLER TESCİLLENMİŞTİR, BERAAT KARARIYLA İFTİRACILAR TOKAT YEMİŞTİR.

Isparta’mızda Sağlık Müdürlüğü yaptığım dönemde başarımızı kıskanan ve iftiralarıyla karalamaya çalışanlar yüce adaletin verdiği kararla en güzel cevabı almışlardır. Değerli Ispartalılar ve kamuoyu bilmektedir ki görev süremiz içinde Isparta’mızda sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltmek için uğraştık. Bu çabalarımıza Isparta merkezinde şehir hastanesi projesi, Fatih Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi, Vatan Mahallesi 112 hizmet binası, Atabey, Yalvaç, Şarkikaraağaç Devlet Hastaneleri ile ilgili çalışmalarımız güzel örneklerdir. Sağlık sektöründe Isparta’mız çalıştığım dönemde TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLMUŞTU. Ama bu başarılı çalışmaları çekemeyen, görevden alınmalarını hazmedemeyen kişisel husumetleriyle kin ve öfkelerine esir olan bir kısım iftiracı yöneticiler sağa sola dilekçeler yazarak yalan yanlış bilgilerle şahsımı karalamaya çalışmışlardır. Ve bu hukuki beraat kararıyla hem en güzel cevabı almış hem de hevesleri kursaklarında kalmıştır. Bu kararlarla şahsım ve diğer çalışma arkadaşlarımın yasalar çerçevesinde hizmet sundukları karara bağlanmıştır. Yalancının mumu yatsıya kadar yanmış sonra da sönmüştür. Alnımız AK’tır. Ve bu KARARLA  TİLKİ ve ÇAKALLARIN hiçbir zaman ASLAN’a zararveremeyecekleri gerçeği bir kez daha anlaşılmıştır.

Kamuoyunun şunu bilmesini isterim ki görvimi ifa ederken devletimizin ve milletimizin her kuruşu hizmet maksadıyla, en verimli ve en hakkaniyetli bir şekilde kullanılmıştır. Daha da güzeli görev yaptığım 2007-2011 tarihleri arasındaki 4 yıl içinde yaptığımız idari ve mali hizmetlerle ilgili incelenmedik hiçbir dosya kalmamıştır.Üstelik bu teftişler kasıtlı ve özellikle açık aramaya dönük incelemeler olmasına rağmen hiçbir usulsüzlüğe rastlanılmamıştır. Ve yapılan tüm hizmetlerin kanun ve yönetmeliklere uygun olduğu hem müfettiş raporlarıyla hem de mahkeme kararlarıyla tescillenmiştir.İftira atanlara KAPAK olsun. Bu kararlarla aynı zamanda yalan ve gerçek dışı dilekçelerle devletin değişik kurumlarını gereksiz yere meşgul edenlerin de MÜFTERİ(iftiracı) oldukları da tescillenmiştir.

Ve şimdi iftira ve kasıtlı olarak insan onuruyla oynamanın cezasını kanun önünde hesabını vererek çekeceklerdir. Şimdi onlar için hesap verme zamanı gelmiştir. Allah huzurunda ötede verecekleri hesap ve kul hakkı ile ilgili hesapları da ayrı olacaktır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR