27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

ŞİMDİ NE OLACAK ?

Mahkeme kararıyla kaldırılan ücretli otopark uygulaması yeniden başladı. Uygulamanın kaldırılmasıyla İl Trafik Komisyonu 20 dakikadan fazla araç parkı yapılamayacağını açıklamıştı. Son gelinen noktada vatandaşlar da ne yapacağını şaşırdı.

Isparta
Ücretli otopark konusunda geçtiğimiz günlerde yeni bir gelişme yaşandı. Gültekin otopark çalışanları caddelerdeki yerini aldı ve ücret almaya tekrar başladı. Ancak işletmeci ile Isparta Belediyesi arasındaki hukuki süreç bir süredir devam etmiş ve mahkeme belediye lehine karar vermişti. O günden itibaren park edilen araçlardan ücret alınmıyordu. Hal böyle olunca caddelerde araç yoğunluğu yaşanmış ve çözüm olarak da İl Trafik Komisyonu park süresi getirmişti.
KOMİSYON KARAR ALMIŞTI
Komisyonun aldığı karar doğrultusunda caddelerde araç park süresi 20 dakika olarak belirlenmiş ve bu süreyi aşanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktı. Uygulama daha yeni başlamışken bununla birlikte ücretli otopark konusu gündeme geldi.
ŞİMDİ NE OLACAK ?
Vatandaşlar şimdi ne yapacağını bilemez duruma geldi. Bir yandan komisyonun kararı diğer taraftan alınan ücretler karşısında çaresiz kalan vatandaşlar yetkililerden net bir açıklama bekliyor.
KARARA GÖRE CEZA KESİLMELİ
Komisyon kararı gereğince şimdi caddelerde 20 dakikadan fazla araç park edene cezai işlem uygulanması gerekiyor. Diğer taraftan da otopark işletmecisi araç parkı nedeniyle saatlik ücret alıyor.
BELEDİYE İTİRAZ EDİYOR
Öte yandan konunun muhataplarından olan Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Eren, savcılık tarafından verilen karara itiraz edeceklerini açıkladı. Gerekli çalışmaları yıldırım hızıyla başlattıklarını ifade eden Eren, “Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Belediye olarak tüm çalışmaları başlattık. Ücretli otopark uygulamasını kaldırmak için haklı mücadelemizi veriyoruz” dedi.
GÜNÜN FOTOĞRAFI
Bu arada bazı caddelerde hala Belediyenin astırmış olduğu “otopark ücretsizdir” pankartları duruyor. Bunun yanında yine aynı caddede otopark işletmecisi araçlardan ücret alıyor. Fotoğrafımıza yansıyan haberimizin fotosu ise vatandaşların çaresizliğini gözler önüne seriyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR