27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

ŞİDDETLİ DOLU, BÜYÜK ZARARA YOL AÇTI

Dün saat 19.30’da başlayıp, yaklaşık 15 dakika süren şiddetli dolu yağışı, Kırıntı Köyü başta olmak üzere elma bahçelerinde büyük zarara yol açtı.

Isparta

Eğirdir’e bağlı Kırıntı köyünde yaklaşık 3 bin dekar elma bahçesi ile Yukarı Gökdere, Yuvalı ve Sipahiler köylerimizin bir kısmındaki elma bahçelerine ceviz büyüklüğünde yağan dolu, fındık büyüklüğüne gelen elmalar yanı sıra, neredeyse ağaçtaki tüm yaprakları ve dalları da yere indirdi.

Kırıntı köyümüzde şiddetli yağan doludan bir aracın arka camı kırılırken, bazı evlerin çatılarındaki güneş enerji panelleri de kırıldı.

Kendileriyle görüştüğümüz Kırıntı Köyü Muhtarı İbrahim Ünal,yaklaşık 3 bin dekar elma bahçesinde, şiddetli dolu nedeniyle milyonlarca liralık maddi zarar meydana geldiğini, bazı bahçelerde yüzde 100 zarar tesbitiyapıldığını söyledi.

Bugün sabah saatlerinde, şiddetli dolu yağışından zarar gören köylerimize giden Eğirdir İlçe Tarım Müdürlüğü Mühendislerinin, “yerinde tesbit” çalışmalarından sonra, Tarım Bakanlığı’na “tabi afet” bildiriminde bulunacakları öğrenildi.

 

EĞİRDİR AKIN GAZETESİ 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

.

08 Haziran 2016 Çarşamba 10:21

TEŞEKKÜRLER İLGİLERİNİZDEN DOLAYI SAYIN MUSTAHATTİN BAŞKANIM.KEŞKE HERKEZ SİZİN GİBİ ÇALIŞKAN OLSA.ISPARTA MERKEZ BU KONUDA ŞANSLI.

Mustahattin can selçuk

07 Haziran 2016 Salı 15:00

Zarar gören çiftçilerimize geçmiş olsun Dileklerimi sunar çiftçilerimizin mağduriyetini gidermek içinde ilgili kurum ve kuruluşlarla temasa geçeceğim saygılarımı sunarım

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR