25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,731 TL
  • 5,517 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

SEZGİ'NİN KATİLLERİ YARGILANIYOR

SEZGİ'NİN KATİLLERİ YARGILANIYOR

Isparta

Antalya'da bakkala gitmek için evden ayrılan ve çıplak cesedi 10 gün sonra Isparta'da bulunan 16 yaşındaki Sezgi Kırıt'ın, vücuduna uyuşturucu madde enjekte edildiği ve tecavüze uğradığı belirlendi. 7 yıl sonra hakim karşısına çıkan sanıklar bugün ikinci kez mahkeme salonunda olacaklar.Sanıklar hakkında müebbet hapis cezası isteniyor.

Antalya'da 31 Ağustos 2009 günü ekmek almak için evden ayrılan Sezgi Kırıt, Facebook'tan tanıştığı Osman Küçük ile buluştu. Osman Küçük, Sezgi Kırıt'ı iş arkadaşı Ali Karpi'nin evine götürdü. İddiaya göre burada vücuduna uyuşturucu enjekte edilen Kırıt, 3 kişinin şiddet ve tecavüzüne uğradı. Aynı gece evde yaşamını yitiren Sezgi Kırıt'ın cesedi, üzerindeki giysiler çıkartılarak, Isparta yolunda bir araziye bırakıldı. Sezgi Kırıt'ın cesedi 10 gün sonra bulundu.

Kimliği saptanamayan cansız beden, iddiaya göre Adli Tıp'ta yapılan otopside de şüpheli bir durum çıkmayınca 'Kimsesizler Mezarlığı'na gömüldü. Aile ise sahipsiz bir ceset bulunup gömüldüğünü 40 gün sonra öğrenince, mezar açılıp ceset çıkarıldı. Yapılan incelemede cesedin Sezgi Kırıt'a ait olduğu anlaşılınca soruşturma başlatıldı.

Sezgi Kırıt davasında 3 sanık hakkında tutuklama kararı Sezgi Kırıt davasında 3 sanık hakkında tutuklama kararı

Sezgi'nin avukatı: İndirim almalarına izin vermeyeceğim Sezgi'nin avukatı: İndirim almalarına izin vermeyeceğim

Gözaltına alınıp serbest bırakıldılar

Olayla ilgili şüpheliler Osman Küçük, Mehmet Mutlu Kurtlar,Ali Karpi ve Emine Karpi gözaltına alındı. İfadelerinde birlikte alkol alıp uyuşturucu kullandıklarını anlatan şüpheliler, genç kızın ölmesi üzerine cesetten kurtulmak istediklerini ve araziye attıklarını söyledi. Adli Tıp otopsi raporunda da 'tecavüz ve darp bulgusu belirtilmediği için şüpheliler serbest bırakıldı.

Ancak Sezgi'nin ailesinin avukatı Sibel Önder olayın peşini bırakmadı. Şüphelilerden biriyle sosyal paylaşım sitesinde arkadaşlık kuran Sibel Önder, yeni delillere ulaştı ve olayın Ulusal Kriminaloji'ye taşınmasını sağladı. Buradan aylar sonra gelen raporda, olayın 'Zorlamalı ölüm ve Tecavüz'olduğu belirtildi.

Evin sahibi sanık öldü

Bu arada Sezgi Kırıt'ın tecavüze uğrayıp öldüğü evin sahibi olan şüphelilerden Ali Karpi 1 Kasım 2014 tarihinde vefat etti. Diğer 3 sanık hakkında ise, 'mağdurun ölmesine neden olacak şekilde çocuğun istismarı, cebir,tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Direncini kırmak için alkol ve uyuşturucu vermişler

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede,Emine Karpi olayın meydana geldiği akşam odasına çekilip yattıktan sonra,şüpheliler Osman Küçük ve Mehmet Mutlu Kurtlar'ın, vefat eden şüpheli Ali Karpi ile birlikte alkol alıp uyuşturucu madde içmeye başladıkları öne sürüldü. Daha sonra bu kişilerin cinsel ilişkiye girmek istedikleri kıza direncini kırmak amacıyla alkollü içki ile uyuşturucu madde verdikleri belirtilen iddianemede,sanıklardan Osman Küçük ile Mehmet Mutlu Kurtlar'ın maktule tecavüz ettiği belirlendi. Maktulün ilişki sonrası belirlenemeyen bir nedenle yaşamını yitirmesi üzerine, sanıkların ertesi gün adli makamlara haber vermek yerine maktule ait cesedi yıkayıp bir valize koyduktan sonra kiraladıkları bir araçla Isparta'nın Gönen ilçesi Köçtepe Köyü Kumluktaşı Mevkisindeki boş araziye götürüp bıraktıkları kaydedildi.

Ağırlaştırılmış ömür boyu istemi

Sanıklardan Osman Küçük ile Mehmet Mutlu Kurtlar'ın,'mağdurun ölümüne neden olacak şekilde çocuğun cinsel istismarı, cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle, Emine Karpi'nin de bu suçlara yardımcı olduğu iddiasıyla 24 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. 7 yıl sonra açılan davanın ikinci duruşması bugün saat 09.00'da Antalya adliyesinde görülecek.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

demet

09 Eylül 2016 Cuma 11:58

boşuna idam gelsin demiyoruz.

erdem demirci

09 Eylül 2016 Cuma 11:33

ulen pislik adi insanlar ne istediniz çocuktan sizlere müebbet az gelır sizleri hücreye koyup tek basına ölüme terk edileceksiniz bir hakım olsam ben size vereceğim cezayı ıyı bılırdım kanunu tanımadan maddelerı yok kılarak

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR