21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,521 TL
  • 5,311 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

ŞEYHLER HOCALAR BİRLİĞE GELİYOR

ŞEYHLER HOCALAR BİRLİĞE GELİYOR

Isparta

Aydınlık yazarı Oktay Yıldırım, Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz’ın birlikte kaybolan silahı cin çağırarak aramasının hikayesini yazdı.Kurutmaz, Cemaat’in darbe girişimi nedeniyle tutuklanmış ve TSK’dan ihraç edilmişti.

 Olayın başlangıcını Yıldırım şöyle anlattı: “Tarih, 22 Kasım 2015. Yer Isparta, Komando Er Eğitim Tugayı. Tugay Karargâh Bölüğü’ne ait birG-3 piyade tüfeğinin eksik olduğu sayımda ortaya çıktı. Tüfeğin tam olarak nezaman kaybolduğu bilinmiyordu. Kusur büyüktü. Olay adli boyuta ulaşınca EDOK Komutanı Org. Kamil Başoğlu komutan dahil bütün subay ve astsubayların ikinci bir emre kadar eve gitmelerini yasakladı. Günlerdir mesaide kalan personel tugayda aramadık yer bırakmadı, ama nafile. Üstelik tugayın içi çeşitli inşaat çalışmaları yüzünden taşeron firma işçileriyle doluydu. “

 ŞEYHLER HOCALAR BİRLİĞE GELİYOR

 “Tugay Komutanı Tuğg. Mustafa Kurutmaz, Adıyaman’lıydı. Ergenekon-Balyoz davalarının çok sayıda general adayını tasfiye ettiği sırada general olmuştu. Dini inançlarına düşkün biriydi, hatta bir önceki yıl karısı Umreye bile gitmişti. Son yıllarda bu tip davranışlar siyasi çevrede takdir topluyordu.” diyen Aydınlık yazarı Yıldırım “Türk aydınlanmasının lokomotifi olan ordunun 21. Yüzyıldaki temsilcileri dâhiyane çözümlerini buldular. Nefesi kuvvetli cinci hocalar, şeyhler, müneccimler sırasıyla birliğe gelmeye başladı.” ifadelerini kullandı.

 “BENİM CİNLERİM GADDARDIR”

 Oktay Yıldırım devamında yaşananları şöyle anlattı:

 “Ben kışlada görev yapan arkadaşlarımla, mesailerinin 13’ncügününde konuştum.

 Arkasında subay ve astsubaylar, elinde un eleğiyle bir detektör gibi gezerek ‘şurayı kazın’ diye yer göstereninden, ‘toprak altında değil diz üstünde bir yerde’ diye çalı dibi aratanına kadar her cinsten hocaefendi.

 İçlerinden biri, ‘burada çok hoca var, ben arayamam’ bile demişti.

 Bir tanesi ana bilim dalı başkanı havalarında, ‘ben askeri konulara bakmıyorum’ demişti.

 Bir tanesi, ‘benim cinlerim gaddardır, o silahı bulurum amaç alanı öldürürler o yüzden bakamam’ demişti…

 Biri telefon eden askerlere ‘orası peygamber ocağı, silah mı kaybolurmuş, biz de size güveniyoruz kardeşim’ diye askerlik dersi vermişti.

 UZAYDA 19 UYDUSU BULUNAN ORDU

 13 gün içinde çok sayıda cinci hocayla görüşülmüş, bunların yaklaşık yirmi tanesi kışlaya gelip cinleriyle arama yapmıştı. Kışlanın heryeri kepçelerle kazılmıştı. Ergenekon soruşturmaları sırasında uyduruk gizli tanıkların sözleriyle silah ya da ceset bulmak için kazılan kışlalar, şimdi cinci hocaların sözleriyle kayıp tüfeği bulmak için kazılıyordu.

 Askeri savcı subay ve astsubayların ifadelerini alırken,bazı askeri personel gusül abdesti alıp istihare uykusuna yatarak silahın yerinin kendisine malum olmasını bekliyordu. Kim bilir, belki çaresizlikten,belki de…

 Uzayda 19 uydusu bulunan, dünyaya kafa tutan Türk Ordusu’nun bir tugayı, başındaki komutanın sayesinde kaybolan tüfeğini cinlerle ve müneccimlerle bulmaya çalışıyordu.

 ÖZEL HOROZUN KERAMETİ

 Cinci hocaların bir marifetlerinin olmadığı ortaya çıkınca bu rezil çabalama da son bulur diye düşündüm ama yanılmıştım.

 Tüfeğin kaybından bir ay sonra, 20 Ocak 2016’da tugay komutanının memleketi olan Adıyaman’ın Kâhta ilçesinden bir hoca daha geldi.Büyük bir hürmetle karşılandı. Besbelli, uzun saçlı, gözleri sürmeli, şalvarlı,adeta Ortaçağ yerleşkelerinden birinden fırlayıp gelmiş bu tuhaf adam pek mühim biriydi…

 Yöntemi diğerlerinden çok daha farklıydı. Elinde kerametli bir horozu vardı.

 Cinci horoz ve onun piri olan Sürmeli göz iş başındaydı.

 Sürmeligöz’ün talimatları doğrultusunda 140 erbaş-er ve 12rütbeli hemen toplandı. Sürmeligöz bir odaya girdi, yanına da bir gözlemci istedi. Atatürkçü, çağdaş subay-astsubayların içinde küfrün ve isyanın bini birparaydı, ama emir yapılacaktı.

Sürmeligöz, heybesinden çıkardığı kırmızı boya ile horozuboydı. İçeri giren her asker elini bu horoza sürecek, sürüp sürmediğini kanıtlamak için avucunun içini Sürmeli göz’e ve oradaki gözlemciye gösterecek vehorozun kerametini bekleyecekti. Horoz öterse, tüfeği çalan oydu işte…

Bütün personel, birer birer ve içinden horozun ötmemesi için dua ederek söylenenleri yaptı. Ama horoz hiç ötmedi.

 BAĞIRSAK DÜĞÜMÜ NASIL YAPILIR

 

Şaşkın komutanlar hocaya baktı. Hoca kızgındı, hırsızabeddua etmeye başladı, ‘Allah belasını versin ama bulacağım onu. Şimdibağırsaklarını düğümleyeceğim, 3 gün içinde kıvrana kıvrana ortaya çıkacakhepiniz göreceksiniz’ dedi.

 Aradan üç gün geçip de kimsenin hela önünde kıvranmayıncabizim Sürmeligöz bu kez bölük içtiması istedi. Bir Uzman Çavuş’u işaret etti ve‘bundan şüpheleniyorum, zaten horoza çok az dokunmuştu’ dedi.

 Arkadaşları arasında çok sevilen, verilen görevleri en iyişekilde yapmaya çalışan ve olanı biteni başından beri yediremeyen Uzman çavuş hocanın üzerine yürürken zor zaptedildi, ama yine de arabasının bagajında arama yapıldı.

 Silah yoktu.

Sürmeligöz çekip gitti.

KIŞLAYA İMAM LAZIM

Birlik tuhaf bir yerdir artık.

Mesela, online bağlantı yapılarak kışla içinde beş vakitezan okunması için Diyanet’e başvuruldu. Diyanet uyardı: ‘Bizim yayınımızda sadece ezan yok, sabahtan akşama kadar birçok duyuru da yapılıyor. Kışla içinde böyle bir bağlantı pek uygun olmaz…’

Bundan sonra da canlı olarak beş vakit ezan okuyacak askerler aranmaya başlanmıştı. Ben arkadaşlarla konuştuğumda henüz bir imam bulunamamıştı (14 Şubat). Sonra ne oldu bilmiyorum.

Komutanın tuhaf yasakları vardı. Protokol masalarındaki bombeli su bardakları için ‘bunlar içki bardağına benziyor, hemen değiştirelim’diye emir vermişti. Müstehcen bardaklar hemen kaldırılmıştı.

Dedim ya tuhaf bir yer olmuştu orası...”

Oktay Yıldırım yazısının sonunda şunları söyledi: “MustafaKemal ve cumhuriyet değerlerine dönülmezse bizi yeni cinler ve cinnetlerbeklemektedir. Demedi, demeyin…”

 

Odatv.com

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

ali

04 Ağustos 2016 Perşembe 20:55

ben adıyamanlıyım 25 senedir ıspartada oturuyorum yemek işiyle uğraşan bi arkadaşım adamın sürekli içtiğini söyledi

Serdar

04 Ağustos 2016 Perşembe 08:35

Silah kayıplarında bazen hocalara başvuruluyor ve netice elde ediliyor,konu neden abartılıyor,19 uydu her herşeyi görse tuzaklanan bombaları görür,haber niteliği taşımayan bir yazım

B. Y

04 Ağustos 2016 Perşembe 06:20

Anam derdiki oğlum kurt dumanlı günü sever,aydınlık ve vatan partisi bazı münferit olayları kullanarak orduya eski ergenekonculara yol açılsın diye uğraşıyor. Evet Ergenekon v.s.de bazı komplolar yapılmış bazı subaylar haksızlığa uğramıştır ama hepten suçsuz da değillerdir. Yani ABD cia mossad derken bu seferde RUS ÇİN olmasın bu 0lkede tam bağımsızlık isteyen yokmu, aydınlık derin ilişkilerin yayını Haydar Baş ve Rusya Perinçek ve Avrasya projesine de çok Rus uçağı düşünce neler olmuştu ⚠

M ali çok

04 Ağustos 2016 Perşembe 01:43

Kurana inanan cinlerin varlığınada inanır.bu olaya alaycı bir Uslupla yaklaşmış olan bu zihniyet bir zamanlar yağmur duasına katılan sevgili cumhurbaşkanımıza da atfen böyle saygısız yazılar yazmışlardı. Esas yobazlar kimmiş merak ediyorum.

Komutanın bir yakını

04 Ağustos 2016 Perşembe 01:24

Komutan bu olaya çok üzülmüştü.acaba diyorum fetöcüler bunu yaparak komutanın sicilini düşürüp planladıkları darbe girişiminde terfi ümidi azalmış bir generalin kendilerine boyun eğebileceğinimi sandılar. Çünkü o yılanlardan herşey beklenir.

cinler ruhani varlıktır,silahla ilgileri yoktur !!

04 Ağustos 2016 Perşembe 00:58

bu adamın beynini, fetocular boş safsatalarla yıllarca sohbetlerde veya fetonun kitaplarıyla ,yıkamışlar ve bu kişi fetocu olmuş. Çamaşır suyuyla paklansın artık !!!

Necmi Yurtseveroğlu.

04 Ağustos 2016 Perşembe 00:39

fetoculuğun sayesinde başkalarının hakkını yiyerek askeri okullara girenler ve fetullahçı subay olanlar; kaybolan G3 piyade tüfeğini cinler ****ürmüş masalını uydurur elbette!!! Bu masalada hiç kimse inanmadı ve inanmaz !!! Bu millet artık fetullahçılığa karşı bilinçlendi, bu millet fetoculardan nefret ediyor !!!

emre

03 Ağustos 2016 Çarşamba 23:47

beni kışlanın her yerini gezdirin o silahı bulacağum yüksek kontrasyon lazım bu işlere :D :D :D

Yurt sever

03 Ağustos 2016 Çarşamba 23:31

Sarlatan yobazlar

Silah

03 Ağustos 2016 Çarşamba 23:01

Bilen varsa silah bulunmuş mu eğer bulundu ise nerde Nasıl bulunmuş merak ettim

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR