25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,745 TL
  • 5,574 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

SERİ KATİLDE FLAŞ GELİŞME

SERİ KATİLDE FLAŞ GELİŞME

Isparta

Seri cinayet zanlısı Atalay Filiz'in avukatı müvekkilininakıl sağlığının yerinde olmadığını belirterek adli tıpa sevkini istedi.Zanlının akıl sağlığı yerinde ise hapiste kalacağı süre 36 yıl olacak. Aksi durumda ise serbest kalacak.

 İstanbul ve Ankara'daki 3 cinayetin zanlısı olarak tutuklanan Atalay Filiz'in akli dengesi yerinde olmadığı iddia edildi.

İzmir'de yakalanan seri cinayet zanlısı Atalay Filiz,getirildiği İstanbul'da Nöbetçi Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmıştı.

Filiz'in, 8 sayfalık savcılık ifadesinde işlediği cinayetleri gazetelerde okuduğu haberlerden aldığı mesajlar nedeniyle işlediğini söylediği öğrenildi.

GAZETE HABERLERİNDEN ŞİFRELİ MESAJLAR GELİYOR İMASI

Zanlı, 11 yaşından bu yana gazete okuduğunu belirtti, "Gazetelerde bana 'Atalay kantinden gofret çal' gibi mesaj verildiğini fark edince kantininden gofret ya da çikolata çalıyordum" dedi.

RUS SEVGİLİSİNİ 'CASUS' DİYE ÖLDÜRMÜŞ

Filiz, gazete yazılarındaki mesajlarda Göktuğ Demirarslan ve Elena Radchikova'nın casusluk yaptıkları gerekçesiyle  öldürülmesinin emredildiğini, cinayetleri bu nedenle işlediğini savundu.

Öğretmen Fatma Kayıkçı'yı, kimliğini deşifre etmeye çok yaklaştığı için öldürdüğünü söyleyen Filiz, bu cinayeti de yine gazete haberlerinden aldığı mesajla işlediğini iddia etti.

SERBEST KALABİLİR

Atalay Filiz’in avukatının hakimlik sorgusu sırasında müvekkilinin akıl sağlığının yerinde olmadığını, bu nedenle adli tıpa gönderilerek gözlem altına alınmasını talep ettiği öğrenildi.

Soruşturmayı yürüten savcı, akıl sağlının yerinde olup olmadığının tespiti için Atalay Filiz'i adli tıp kurumuna gönderebilir.

Filiz'in akıl sağlığı yerindeyse cezaevinde kalacağı süre 36 yıl olacak, akıl sağlığı yerinde değilse bir hastanede tedavi altına alınacak.

Zanlı, iyileştikten sonra cinayetleri işlediği dönemde akıl sağlığı yerinde olmadığı için taburcu olarak serbest kalacak

haber Hurriyet.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

göktan

15 Haziran 2016 Çarşamba 14:21

bu adamı salarlarsa ihbar edenler gece uyuyamaz. adalete güveniyoruz, salacaklarını sanmıyorum.

YOKYA

15 Haziran 2016 Çarşamba 13:47

OKADAR PLANLARI SÜPER AKILLI BİRİ YAPAR ANCAK...ZATEN YAŞATMAZLAR ÇKARSA.ŞİMDİDE DELİLİĞE VURUYO ÖLEMİ..KOMİK

AKILLI DELİ

15 Haziran 2016 Çarşamba 09:31

nasıl bir adalet bu. Tedavisi yapılsın iyileştikten sonra cezasini çeksin. İnsanlar canını pazardan mı alıyor.

Deli Hasan

15 Haziran 2016 Çarşamba 04:20

serbest kalınca bana bir uğrasın, ona deliliğin ne olduğunu göstereyim

Naci TATOĞLU

15 Haziran 2016 Çarşamba 01:15

Aklı dengesi yerinde değilde serbes bırakılırsa herkes sabah evden çıkmadan çor çocukları ile helalleşip çıksın bundan sonra aramızda suçu serbest pasaportlu deli her an önünüze çıkabilir. Deliyi öldürmekte suç AL BAŞINA BELA.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR