22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,642 TL
  • 5,476 TL
  • 193,15 TL
  • 102.666
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

ŞENOL NEDEN BAŞKAN OLMAK İSTEDİĞİNİ ANLATTI

Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, neden belediye başkanı adayı olmak istediğini, hedeflerini ve işsizlik sorunu çözümlemesini anlattı.

Isparta
 
BU BİR HİZMET SEVDASI
 
Isparta'ya yeterince hizmet ettim. Mevcut 2100 ortağımıza da hizmet ettik.Ama ben 200 bin insana hizmet etmek isliyorum. Bizim gibi insanlarda belli bir yastan sonra koltuk sevdası olmaz, para sevdası da yoktur.Sadece hizmet sevdası var. Dolayısıyla ben Isparta'ya hizmet etmek istiyorum.
 
ISPARTA'YI YIRTACAĞIM
 
Radikal söylemim var. Isparta'yı yırtacağım. Isparta 2 caddeye sıkıştırılmış durumda. Yeni şehri deşmeyi artık uygulama zamanı geldi. Ana merkez dediği iniz "çekirdek şehri' ne kadar ya yapabilirsek, resmi daireleri, ban kalan şehrin muhtelif yerlerine çok güzel bir şekilde enjekte edebilir sek şehri yırtınış oluruz.Daha önce 2 kez belediye başkan aday adayı olan IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, 2014 sınavı için 3.kez siyaset sahnesine çıkmaya hazırlanıyor. İlk kez 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olacağını Basın Kulübü programında canlı yayında açıklayan IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol, çok özel açıklamalarda bulundu.Daha önceki aday adaylıklarında belediye başkan adaylığının nasip olmadığını belirten Şenol, 2009'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıltıldığını ileri sürdü. Şenol, şu açıklamalarda bulundu:
 
BENDE NE KOLTUK NE DE PARA HIRSI VAR
 
"Bahattin Şenol neden belediye başkanı olmak istiyor?' Benim bu konudaki görüşüm şöyle. Isparta’ya yeterince hizmet ettim. Mevcut 2100 ortağımıza da hizmet ettik. Ama ben 200 bin insana hizmet etmek istiyorum. Isparta gelecekte 500 bin nüfusa ulaşacak bir vilayetimiz. 50-55 bin öğrencisi olan vilayetimiz. Ben buraya hizmet etmek istiyorum. Bizim gibi insanlarda belli bir yaştan sonra koltuk sevdası olmaz, para sevdası da yoktur. Sadece hizmet sevdası var. Dolayısıyla ben Isparta’ya hizmet etmek istiyorum. Çok zor bir görev.Bunun bilincindeyim. Ama bugüne kadar edindiğim tecrübeyle bir belediye başkanlığını layıkıyla götürebileceğime inanıyorum. Peygamber efendim izin çok güzel bir sözü var.'Bildiklerinizi başkalarına aktarınız' diyor. Mezara gitmeden önce bilgilerinizi başkalarına aktaracaksınız. Bir diğer hadisi şerifimiz 'insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır' diyor. Düşünebiliyor musunuz 250-300 bin kişiye faydalı olmak, onlara hizmet etmek, onların sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek şehri oluşturmak. Bunun karşılığı Cennet olsa gerekir. Bizim gibi insanlar, idealist insanlar belli bir yaşa geldikten sonra makam, mevki, para, koltuk hırsını tamamen yenmiş olan insanlar bu memlekete layıkıyla hizmet edebilir. Benim belediye başkalığına talip olmamın sebebi buradan geçmektedir.
 
ISPARTA'NIN HER YERİ AKTİF DURUMAGETİRİLMELİ
 
Radikal bir söylemim oldu. 'Isparta’yı yırtacağım.' Şunu kastediyorum.Isparta 2 caddeye sıkıştırılmış durumda. Biri Mimar Sinan Caddesi, biri de Cumhuriyet Caddesi. Cumhuriyet Caddesi Kavaklı Camii orada bitiyor. İl Özel İdare binası ucube gibi duruyor. Orada bitiyor, bağlantısı yok. Modern vilayetlerde görmüş olduğumuz yeni şehirleşmeyi artık Isparta’da uygulama zamanı geldi. Ana merkez dediğimiz 'Çekirdek şehir' dediğimiz şehir zaten çok küçük. Biz çekirdek şehri ne kadar yayabilirsek, resmi daireleri, bankaları şehrin muhtelif yerlerine çok güzel bir şekilde enjekte edebilirsek şehri yırtmış oluruz, genişletmiş oluruz. Bu ifade burada yerini buluyor. Şehri genişletmemiz lazım. Önemli kuruluşları da şehrin bazı yerlerine yayarsanız, şehrin her yerini aktif hale getirirsiniz. Bu yeni şehirciliğin gereğidir. Bu Amerika'da, Almanya'da böyledir. AK PARTİ'Yİ BENİMSİYORUM Ben 2000 yılına kadar hiçbir siyasi partiye üye olmadan hayatımı sürdürdüm. Ak Parti'nin kurulmasından sonra hizmetleri çok beğendim, benimsedim. Ben isteyerek AK Parti'yi seçtim. Sayın Başbakanın ve Bakanlar Kurulu'nun icraatları, Türkiye çapında yapılan icraatlar benim gönlümde AK Parti'yi vazgeçilmez bir olgu haline getirdi. O nedenle AK Parti üyesi oldum ve AK Parti'de devam ediyorum.
 
BELEDİYE BAŞKANI İKTİDARDAN OLMALI
 
Belediye başkanlığında da ben, iktidarın belediye başkanı olmayı yeğlerim.Çok çeşitli bakanlıklardan hizmet alabilmeniz, şehri kaynak getirebilmeniz ancak bu şekilde mümkün olabilmektedir. 'İktidarın belediye başkanı olmak önemli değil' derler ama bu öyle değil. İktidarın belediye başkanı olması bir çok nimetleri yanında getirir. Bakanlıkların birçoğundan farklı kaynaklar elde etmek mümkündür. İktidarın belediye başkanı olmayıp. Proje üretemiyor, bakanlıklara ilenmiyorsanız kaynak almamız mümkün değildir. O nedenle AK Parti diyorum ve AK Parti'de devam ediyorum. Hem ulusal icraatlarını hem de bölgesel icraatlarını beğeniyorum."AK PARTİ, ISPARTA'DA YÜZDE 80 OY ALABİLİR IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şenol, daha önceki yerel seçimlerde 2 kez aday adayı olduğunu ancak aday gösterilmediğinin hatırlatılması üzerine şöyle konuştu: "Bu nasip meselesidir. O gün için ben Sayın Başbakanımızın yanıtlığını düşünüyorum. Yapılan anketlerde mevcut belediye başkanının yüzde 80'le kazanacağı, kanısı oluşturuldu. Bu doğru değildi. Başından beri söylemiştik. ve söylediğimiz de çıktı. Ben doğruyu bulabileceğimize inanıyorum. Yüzde 58.5 referandumda oy veren Isparta'nın yine AK parti'ye gönül bağladığına inanıyorum. İsabetli, düzgün,şehrin tanıdığı, kendisini ispatlamış belediye başkan adayının konunması durumunda AK Parti'nin yüzde 60-70-80'lerle kazana bileceğime inanıyorum. Halk, şehri tanıyan,, şehrin tanıdığı bir insanı, tanıdık simayı görmek istiyor.Seçilecek kişiyi şehrin insanı tanıyorsa 'kapısını çalmadan gideriz, dertlerimizi iletiriz diye bakılır."
 
IYAŞ'I GELECEĞE TAŞIYACAK KAPASİTEDE ARKADAŞLARIM VAR
 
Şenol, adaylığı durumunda IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı'na devam edip, etmeyeceği yönündeki soruya ise şu cevabı verdi: "IYAŞ Yönetim Kurulu'nda aynen benim gibi yürütebilecek 6 arkadaşım daha var. Zaten 2012 Şenol Neden Bel. Başkanı Olmak İstediğini IYAŞ kurumsal yapıya kavuşmuş durumda. IYAŞ'ı götürebilecek arkadaşlarımız var. Yine Onursal Başkan olarak kalabilirim. Ama arkadaşlarımın tamamı IYAŞ'ı ileriye götürecek kapasitededir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR