27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

KAYIP OLAN 2 GENÇ ISPARTA'DA BULUNDU

MUHTEŞEM KARŞILAMA

MUHTEŞEM KARŞILAMA

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTA'DA YANGIN PANİĞİ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

SENİ KONUŞMAKTAN MEN EDERİM

Mimarlar Odası eski Başkanı Merve Kuyu, kendisi hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'a ateş püskürdü.

Isparta
Kuyu: Televizyonda canlı yayında bir açıklamasında ‘Seçimi kaybeden hanfendi derken’ şahsımı kasteden Günaydın’a bilir bilmez konuşmadan önce konuyu araştırmasını öneririm dedi.
 

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın canlı yayında yapmış olduğu herzamanki tutarsız ve kamuoyunu yanıltıcı açıklama ve suçlamalardan dolayı şahsımı konu ettiği bölümler itibariyle cevap hakkım doğmuştur diyen eski Başkan Merve Kuyu; “Öncelikle tüm Isparta kamuoyu ve resmi belge ve tutanaklar benim Mimarlar Odası Başkanlığına aday olmadığımı ve tek liste olarak seçime giren arkadaşlarımın oda yönetimini devraldığını bilmektedir.

‘SEÇİMİ KAYBEDEN HANFENDİ DERKEN’

şahsımı kasteden Günaydın’a bilir bilmez konuşmadan önce konuyu araştırmasını önerir, kendisinin bu konularda muhatabım olmadığını belirtir ve kendisini kamuoyuna hakkımda bilmeden yarım yamalak yanlış bilgi vermekten ve konuşmaktan men ederim” diye konuşut.

Kuyu açıklamasını ise şöyle sürdürdü: “Kamuoyunda itibarımı zedelemeye yönelik geçmişten bugüne yapmış olduğu iftira boyutundaki benzeri tüm açıklamaları için hukuki haklarım saklıdır. Narsistliğini kendi ilan eden kendini beğenmiş ve acınacak haldeki zavallı bu zat’ın, şahsıma karşı olan ego probleminin altında yatan konu nedir bilmemekle beraber, bu zat’ı iftira boyutunda konuşmalarından dolayı saygıya davet ederim.

İkinci konu olarak, hukuki süreci devam eden dava ile ilgili kamuoyunu yanıltıcı bilgi vererek, hukuki sürece müdahele etmeye çalışan Günaydın’ın bir proje ile ilgili verdiği bilgi yine yanlıştır. Ancak bu konuda kamuoyu önünde bilgi verme yetkisi şahsımda değil sayın mahkeme heyetindedir. Kendisine şahsımın davanın bilirkişisi olduğumu hatırlatır, odadan bilgi sorarak bir mahkemenin hareket etmeyeceğini, ayrıca bilirkişi olarak nasıl değerlendirme yapacağımı, hangi kurumlardan bilgi alacağımı kendisine sormayacağımı, bu konuda da haddini bilen açıklamalar yapmasını öneririm. Belediye davası ile ilgili olarak hukuki mecrada gerekli süreçler işlemektedir. Günaydın’a mahkeme sürecine saygı göstermesini ve müdahale etmeye yönelik hareketlere girmemesini öneririm.

Bugüne kadar kendisine cevap vermemem, kendisini muhatap almamam dolayısıyladır. Ancak bundan sonra kamuoyuna yapacağı şahsım ve bilgi sahibi olduğum her konudaki yanlış açıklamanın hemen arkasından tarafımdan tüm belgeleriyle beraber detaylı açıklama yapılacağını, bu şahsın ısparta halkını yalanlarıyla kandırıp, uyutmasına izin vermeyeceğimi, bu zat’ın yalanlarının ortaya dökülmesini ısparta halkına karşı bir borç olarak gördüğümü kamuoyuna bildiririm. Günaydın'a bundan sonra konuşurken yarım yamalak bilgilerle konuşmamasını, hele ki yalan ifadelere hiç girmemesini tavsiye ederim dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR