23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,067 TL
  • 4,992 TL
  • 175,11 TL
  • 0
ISPARTA 19°
ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

Şehit Eşi ve Annesinin “Vatan Duruşu”

Şehit Eşi ve Annesinin “Vatan Duruşu”

Isparta

Süleyman Demirel Üniversitesi Sütçüler Prof. Dr. Hasan Gürbüz Meslek Yüksekokulu “Bir Şehit Annesi Gözüyle 15 Temmuz’un Ardından” başlıklı bir konferans düzenledi. Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, şehit annesi ve eşi Nihal Olçok, yaşadıklarını anlattı. Konferansın açılış konuşmasını yapan SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Aktan "Zor zamanlardan geçiyoruz. Modern zamanların kişiliklerini ve yozlaşmayı konuşuyoruz. Ama 15 Temmuz'da öyle bir şey yaşadık ki döktüğümüz kanlar, geçirdiğimiz vakitler, bunların düşmanlarımızın kalbinde korku oluşturduğunu düşünüyorum." dedi. Salondakilere o geceyi ve yaşadığı hissiyatı aktaran Nihal Olçok da eşinin ve oğlunun öldüğünü öğrendiğinde kendisinin de yaşamayacağı hissine kapıldığını söyleyerek "10 ay oldu.

16 Temmuz sabahı biri bana sen takat bulacaksın ve Isparta'ya gidip Olçak ile Abdullah’ı anlatacaksın dese, ben yaşayacak mıyım ki derdim." dedi. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde oğlu Abdullah Tayyip Olçok ve eşi Erol Olçok’u şehit veren Nihal Olçok, vatan sevgisi ile her türlü ihanetin yok edilebileceğinin bir kez daha kanıtlandığını söyledi. O gün ne oldu? Eşinin o gün Abdullah ve diğer çocukları Şamil ve Emir ile yemeğe çıktığını, kendisini de arkadaşlarıyla bir toplantı da olduğunu belirten Olçok, kalkışmanın olduğunu anladıktan sonra evine geldiğini, eşinin de oğullarını alarak eve getirdiğini kaydetti.

Eşinin 2 oğlunu eve bıraktıktan sonra Abdullah ile Kısıklı'ya gittiğini; eşinin ve çocuğunun gittikleri yerde rastgele bir kurşunla şehit edilmediğini sözlerine ekleyen Olçok, eşinin bir keskin nişancı tarafından vurulduğunu, oğlunun da babasına ulaşmaya çalışırken yaralandığını aktardı. “Abdullah nasipli bir çocuktu. Allah onu şehitlikle nasiplendirdi” Abdullah'a her zaman ‘Abdüş’ diye hitap ettiğini, bu hitabın oğluyla kendisi arasında bir anlamı olduğunu söyleyen Olçok, Abdullah'ın çok nasipli biri olduğunu, Allah'ın onu şehitlikle nasiplendirdiğini vurguladı. “Ben perdemi başka türlü kapattım, Karacaahmet 54. pafta” Olçok, “Bütün bunlara düzmece, senaryo, tiyatro diyenlere sesleniyorum. Ben perdemi başka türlü kapattım, Karacaahmet 54. pafta. Benim avucuma sonsuz bir özlem, derin bir hüzün, hiç söndüremeyeceğim acım kaldı.” diye konuştu.

15 Temmuz'da eşi ve oğlu gibi yüzlerce insanın kahramanlık gösterdiğine dikkati çeken Olçok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesinde “Şehit olan bu 250 kişi dağınıktı. Çeşitli yerlerdeydi. Allah şahit olsun bana. Bu 250 kişi bir arada olsaydı, Kudüs bizimdir. Kudüs'ün ikinci fethini yaşardık.” dediğini kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

SDÜ ŞEHİT YAKINI

18 Mayıs 2017 Perşembe 09:38

SDÜ si yönetimini başta rektör bey olmak üzere hepsi birbirin den kıymetli ısparta için hizmet eden kişilerdir .bu ülkede çeşitli terör mağdurları var . hiç bir gün bunların hali hatrı soruldumu bn sdü de 3 yıldır çalışıyorum şehit yakını olarak ben ve arkadaşlarımız yaklaşık 60 kişi bir gün olsun bizlerin de hatrı sorulurmu acaba .. sıkıntılarımız dile getirilimi acaba syn hocam burada alışan arkadaşlarımızlada bir arada olmanızı arz ederiz saygılarımla

SDÜ

17 Mayıs 2017 Çarşamba 23:55

SDÜ de bir de asıl FETÖ cülere dokunsanız iyi olurdu. 15 Temmuz darbe girişimine kadar "bizim Fetö ile işimiz yok dediğiniz dillerde dolaşıyordu".

Alper

17 Mayıs 2017 Çarşamba 23:52

Allah rahmet eylesin

Erol

17 Mayıs 2017 Çarşamba 18:28

Rahmetli partinin reklam ve propaganda işlerini yürütüyordu, yanılmıyorsam çok üstün hizmetleri olduğu anlatılır mekanı cennet olsun..

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR