12 Aralık 2018 Çarşamba

  • 5,356 TL
  • 6,074 TL
  • 214,47 TL
  • 91.968
ISPARTA
ISPARTA'DA TEFECİLİK SUÇUNDAN ARANAN ŞÜPHELİ YAKALANDI

ISPARTA'DA TEFECİLİK SUÇUNDAN ARANAN ŞÜPHELİ YAKALANDI

KAÇMAK İSTERKEN YAKALANDI ​​​​​​​

KAÇMAK İSTERKEN YAKALANDI ​​​​​​​

FATİH MAHALLESİ’NDE YAKALANDILAR

FATİH MAHALLESİ’NDE YAKALANDILAR

YAŞLI KADIN YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

YAŞLI KADIN YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ

ŞEHİRCİLİKTE İLERİYE YÖNELİK DÜŞÜNCE ÜRETİLİYOR

ŞEHİRCİLİKTE İLERİYE YÖNELİK DÜŞÜNCE ÜRETİLİYOR

Isparta

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, her kitleye hitap edecek olan ve 200 dönüm arazi üzerine projelendirilen Isparta Şehirlerarası Terminal, AVM, Kırsal Terminal inşaatındaki çalışmaları yerinde inceledi.

Taban beton dökümlerinin tamamlandığı inşaat alanında 98 metre yüksekliğine sahip kulenin yapımı da devam ediyor. Beraberinde belediye yetkilileri, mühendisler ve şantiye şefleriyle alanda incelemelerde bulunan Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın şu değerlendirmelerde bulundu:

“Projemiz yer içerisinden çıkmaya başladı. Topraktan çıkmak güçtür, zordur. 200 dönüm üzerinde otogarın yüzlerce sene geçse de yeri değişmeyecek bir otogar. Ulaşım ve şehircilik çalışması yapılmıştı. Artık form ortaya çıkmaya başladı. Formun içerisinde adeta proje yaşanır halde görünmeye başlandı. İşin zoru bitti diyebiliriz. 98 metre yüksekliğindeki kulemizin inşaatı devam ediyor. İzmir, Adana ve İstanbul’da büyük demir şantiyeleri de çalışıyor. Türk mimarisinin hanayları, otağları, köşkleri, otağ çadırları şeklinde çalışmalar var. Bahsettiğim şehirlerde bunlar çalışılıyor. Otogar projemiz Türkiye’de, Türk mimarisinin önemsenmesinin en yüksek düşüncesi burada üretilsin diye düşünüldü. O da oldu. Yakın bir tarihte de kuleler, otaklar, cumbalar görünecek. Daha önce de söylemiştim, Isparta’ya 11 yaşında gelmiştim. O zamandan buyana 5 sefer otogar yeri değişti. Ama burası o şehircilik düzenine, sistemine bağlantılarına göre 200 sene de geçse değişmeyecek. Yani 5 kere otogarın yerinin değiştiğini görerekten bu yaşa gelmemiz ve sonunda da mimar olmamız bizi bu yola itti. Yüzlerce senenin kalıcılığını burada kurduk, yaptık. Maalesef millet olarak önümüzdeki 5 seneyi görmeden çalışmalar yapılıyor, geçmişte de bu böyle oldu. Halen şimdide böyle yapılıyor. Kalıcılığı esas alma açısından burasının çok önemli bir örnek olduğunu kabul edebiliriz. Burası bir yıldız, mirengi, yerleşme ana merkezidir. Nasıl ana merkezidir, yakınında oluşmayan şeyler var düşüncesi akla gelebilir. Biz asırlardan bahsediyoruz, değişmeyecek şekilde bu seneleri söyleyince burası odak noktası oluyor. Bu kadar şehircilikte ileriye yönelik düşünce üretiliyor. Bugün de burada incelemelerde bulunduk. Şantiye şeflerimiz, mühendis arkadaşlarımızla hangi noktadayız şeklinde incelemelerde bulunduk. Burayı bir sene içerisinde bitirmeyi planlamıştık. Planlamamızın ne durumda olduğunu da yerinde gördük. İnşallah Isparta’mıza önemli, güzel çalışma, halkın projesi hayırlı uğurlu olsun”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Vatandaş

14 Mart 2018 Çarşamba 15:06

ITKM ne de engel olma

Vatandaş

14 Mart 2018 Çarşamba 15:05

Kafa yok ki adam düşünemiyor.otogarı şehir içinden alıp, şehir içine yap hangi kafa yapısı bu millet bunu düşünün çıkarları uğruna ısparta öyle bir çıkmaza sokuluyor ki anlayana tüm şehirlerde denizli hariç hep dışarıdadır.

kahraman

14 Mart 2018 Çarşamba 12:43

ÖNCE ÇEVRESİNİ ASFALTLA KÖY YOLLARI ÇÜNÜR VE TOKİ ARASINDAN DAHA İYİDİR.

Spartans

14 Mart 2018 Çarşamba 12:37

Yavv he he ...

Anıl Kemal KOÇ

14 Mart 2018 Çarşamba 09:47

Başkan, otogar 20 sene kalırsa şükret.Şimdiden Çünür koca bir şehir oldu,yapılaşma da devam edecek... O kadar binanın arasında imar planında bolca yeşil alan da olacaktır elbet...Başka yer kalmadı mı da yeni imara açılan böl****e getirip koydunuz otogarı?Mevcut Konya otogarı 20 sene önce yapıldığında dağın başıydı, etrafında 1 tane bina yoktu. Şimdi merkezi bir yer oldu çıktı!

HARBİ..

14 Mart 2018 Çarşamba 08:59

başkanım meyve veren ağaç taşlanır..her zamanki gibi sıkıntı yok sen devam et..hiç olmazsa başkaları gibi kendi övüp durmuyorsun..her zaman sen ne yaparsan en iyisini yaparsın..senin halkına olan tatlı dilin güler yüzün yeter..başarılar sayın başkanım..

ben amerikadayken

14 Mart 2018 Çarşamba 00:50

ziyaaaa

Vatandaş

14 Mart 2018 Çarşamba 00:44

Antalya'ya her gittiğimizde bir değişiklik var.Bür yol gitmesek tanıyamayacagız.Fakat Isparta yıllar sonr gel yine aynı.Sayın Günaydın bey başkan olduğundan beri Isparta bir adım ilerlemedi.Otogardan önce eski Çarşamba pazarının olduğu yerdeki ticaret merkezini bir an önce açın.ıspartanın yüz karası olarak oyle duruyor.

Ehmed Efendi

13 Mart 2018 Salı 23:11

"Başkanım bütün Isparta'yı kentsel dönüşüme sok." Nasılsa evler pahalı. Bari oturanlar bedavadan evlerini yenilesin. Rantçılar da boş olan ceplerini doldursun. Beton binalara hapsedilmiş nesillerin yaşayacağı psikolojik problemleri ne sen görürsün ne de biz. 200 yıl sonrasını dert etme...

Ehmed Efendi

13 Mart 2018 Salı 23:06

" Başkanım her yeri kentsel dönüşüme sok..." Hiç yeşil alan kalmasın. Her yer betonla dolsun. Yatay yapılaşma yerine dikey yapılaşmayı artır. İki katlı yerlere on iki kat ruhsat ver. Kediler, köpekler ve dahi bilumum hayvanların yaşam alanlarını öldür. Onlar demirden arabalarımızın altında yaşarlar. Çocuklar yeşil alanı ne yapacak? 19 katlı binalardan yüksek yüksek kulelere bakar dururlar. Şehri sakın tepelere çekme. Ekilebilir arazileri kim ekiyor ki zaten Oralara da beton binalar ekelim.

vatandaş

13 Mart 2018 Salı 19:39

yolcular 98 metre kuleye çıkıp mı bekleyecek otobüsü. yoksa otobüsler için katlı otopark mı olacak bu kule. hadi bunu geçtim otağ çadır ne işi var otogar içinde. şehrin dışına alacağız deniliyordu yine şehrin içinde bir yere taşınıyor. şimdiki mevcut otogar alanı birilerine özel bir işletme değil halka açık yeşil alan olur umarım.

mimar baskan

13 Mart 2018 Salı 18:03

baskanim, mimar olman bu sehir icin bi sans, herkesin hatasi ve iyisi olur, eger bu sehrin gelecek ikiyuzyilina damga vurmak istiyorsan, butun ispartayi kentsel donusume sok, her yeri yeni sehir duzeninde yap

Yıldız

13 Mart 2018 Salı 18:02

Şehircilik mesleğine uygun değil başkan. Git uzmanına sor. Orası uygun değil.

Ali

13 Mart 2018 Salı 16:02

Kendini bu adam evliya zannediyor

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR