29 Şubat 2020 Cumartesi

ISPARTA
ISPARTA VALİLİĞİNDEN CORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

ISPARTA VALİLİĞİNDEN CORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

SDÜ'YE 40 İŞÇİ ALINACAK

SDÜ'YE 40 İŞÇİ ALINACAK

TAKLA ATARAK DURABİLDİ

TAKLA ATARAK DURABİLDİ

EMNİYET İŞİ SIKI TUTUYOR

EMNİYET İŞİ SIKI TUTUYOR

ŞEHİDİN ANNESİ OĞLUNUN ADININ VERİLDİĞİ OKULDA İLK DERS ZİLİNİ ÇALDI

ŞEHİDİN ANNESİ OĞLUNUN ADININ VERİLDİĞİ OKULDA İLK DERS ZİLİNİ ÇALDI

Isparta

AĞRI'da geçen yıl şehit olan Uzman Çavuş Şehit Göksel Koç'un (40), adının verildiği ortaokulda yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte tören düzenlendi. Törene katılan şehidin annesi Meryem Koç, ilk ders zilini çaldı.

2019 – 2020 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Şehit Gürsel Koç Ortaokulu’nda tören düzenlendi.

Açılış törenine Vali Ömer Seymenoğlu, Garnizon Komutanı Albay Bilgin Çetinbağ, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen,Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bahri Ata, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Recep Cansu, İl Milli Eğitim Müdürü Ceylan Çaylak, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan törende öğrenciler tarafından şiirler okunarak halk oyunu gösterisi yapıldı.

Törende konuşan Vali Seymenoğlu, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Seymenoğlu ayrıca, okulun yeni değişen adı ile ilgili olarak öğrencilere açıklama yaptı. Seymeoğlu; "Siz tatildeyken okulunuzun adını değiştirdik, şehit ağabeyinizin adını verdik. Eminim ki, ilk geldiğiniz zaman bu dikkatinizi çekmiştir. Bunu neden yaptık biliyor musunuz? Şu anda burada, bu huzur ortamında, bu güvenli ortamda eğitim - öğretim alabiliyorsak, anne - babalarımızla, öğretmenlerimizle, büyüklerimizle bir arada bulunabiliyor, coşabiliyor, oynayabiliyorsak, mutlaka bu birilerinin sayesinde, birilerinin özverisiyle ortaya çıkıyor. İşte, şu anda okulunuzun ismi gördüğünüz gibi bir şehit ağabeyinizin ismi. Ben az önceki alkışı, bu şehit ağabeyinizin annesi aramızda olduğu için istedim. O, önünde saygıyla eğilesi, elleri öpülesi şehidimizin annesi aramızda. Sizin gibi güzel çocuklar, bu vatana - millete faydalı nesiller yetişsin diye canını hain kurşunlara siper ederek feda eden şehit olan, ağabeyinizin annesi aramızda. Onun için şehit annemizi, teyzemizi ve dayısını tekrar büyük bir şekilde alkışlayalım" dedi.

Konuşmaların ardından ilk ders zilini Şehit Göksel Koç’un annesi Meryem Koç çaldı. Zilin çalmasının ardından öğrenciler okula girdi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

yazık yazıkk

10 Eylül 2019 Salı 13:33

Sayın valim şehit yakınlarıyla hiç ilginiz yok eski valimiz sürekli görüşürdü bizleri arayıp hal hatır sorarlardı siz geldiniz geleli bir kere aranmadık gelin bi dertlerimizi dinleyin

öğrenci

09 Eylül 2019 Pazartesi 21:21

ben o okuldayım ve izlerken aşırı duygulandım maalesef ki şehidimizin annesi çok üzgündü bir yandan da gururluydu ama o acı dinmezdi biliyorum anlıyorum orada biz sessiz sesiz dururken arkadan gülenlere aşırı derecede sinir oldum o kadar vicdanım sızladı ki inanamazsınız ama ben Atatürkün arkasından yürüyeceğim yolumdan asla şaşmayacağım inşallah geleceğe hayırlı bir evlat olurum.

Cihan D

09 Eylül 2019 Pazartesi 16:58

evladını kaybetmiş, acısı dinmemiş bir ananın yüreği yangındır. kor yakar kalbini, taş eder, sessizliğe gömer... taa ki o son durduğu yerdir hareketsizce yattığı anıların... ana kalbi değil musalla taşıdır hareketsizce çırpınan... taş değil, ana yüreğidir o kocaman bedeni taşıyan...

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR