21 Nisan 2018 Cumartesi

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 174,67 TL
  • 110.932
ISPARTA 16°
BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

SEFERLER HERGÜN YAPILACAK...

Uzun süredir şehirler arası seferlere kapalı olan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'nda uçuş trafiği THY'nin İstanbul Isparta seferiyle yeniden başladı.

Isparta

Uzun süredir şehirler arası seferlere kapalı olan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'nda uçuş trafiği THY'nin İstanbul Isparta seferiyle yeniden başladı.

 

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan 13: 25'te havalanan uçak, saat 14: 50'de Süleyman Demirel Havalimanı'na indi. Aprona inen uçağa, Isparta Belediyesi'ne ait iki itfaiye aracından gül suyu sıkılırken, uçaktan inen 85 yolcunun üzerine gül yaprakları serpildi. THY Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat da, ilk sefer de Isparta ve Burdurluları yalnız bırakmadı.

 

İstanbul Isparta seferlerinin başlaması nedeniyle havalimanında karşılama töreni düzenlendi. Törene Isparta Valisi Memduh Oğuz, Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şanlıtürk, SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, AK Parti Isparta İl Başkanı Nuri Uzaktaş ve sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı. Törende Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin

 

80'inci kuruluş yıldönümü

 

dolayısıyla pasta kesildi.

 

THY Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat

 

tarafından Isparta Valisi Memduh Oğuz ve Burdur Valisi Nurettin Yılmaz'a

 

THY uçak maketi hediye edildi.

 

KIŞ TARİFESİNDE SEFER SAATLERİ DEĞİŞECEK

 

Isparta Valisi Memduh Oğuz törende yaptığı konuşmada, bölgenin çok önemli bir eksikliğinin bugün yeniden karşılanmış bulunduğunu belirterek, "Havaalanımızda İstanbul Atatürk Havaalanı arasındaki seferlerin düzenlenmesinden hep beraber büyük memnuniyet duyuyoruz. Türk Hava Yolları'na ve yönetim kurulu başkanlarına ilgililere teşekkür sunuyoruz. Genel Müdür Temel Kotil'den taleplerimiz oldu. Genel müdürümüz seferlerin her gün yapılması konusunda söz verdi. Seferlerimiz her gün yapılacak. Saatler konusunda THY yönetimi bu bölgeye çok sempati ile bakmaktadır. Saatlerin tanzim edilmesi konusunda sabah erken saatte Isparta'dan, geç saatte de İstanbul'dan hareket konusunda kendisi çok gayretli. İstişare yaptılar. Uçak sıkıntısı ve teknik bazı zorunluluk nedeniyle uçağın gece bizim havaalanında kalması konusunda bir sıkıntı var. Ama onu da kış tarifesiyle birlikte yapmaya söz verdi. Ekim ayında kış tarifesiyle uçaklar gece burada kalacaklar"

 

Burdur Valisi Nurettin Yılmaz da, THY'ye en kalbi şükranlarını

 

ilettiğini belirterek şunları söyledi: "Bu seferi en çok bekleyenlerden biri de benim annem.

 

'Uçak olmadan hiçbir yere gitmem' diyor. İstanbul'da okuyan çocuğum var. İnşallah biz bu havaalanı ile birlikte aile bütünlüğümüzü sağlamış olacağız. Bunu iki ildeki gelişmenin sonucu olarak görüyorum. Çok sayıda iş adamı programlara gidip gelmekte. Bu birliktelik arttı bu ihtiyaç doğdu. Havaalanının hem Isparta hem Burdur olarak çalışması konusunda her türlü desteği vereceğiz. Burdur Belediye Başkanımız havaalanına ücretsiz servis koyacak. İrtibatımızı bu şekilde sağlamış olacağız."

 

THY Pazarlama ve Satış Başkanı Halil İbrahim Polat ise seferlerin her iki ile hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

HAFTADA ÜÇ GÜN SEFER DÜZENLENECEK

 

İstanbul ile Isparta arasında Pazartesi ve Cuma günleri Atatürk Havalimanı'ndan saat 13.25'de kalkacak uçaklar saat 14.35'de Süleyman Demirel Havalimanı'na inecek. Aynı günlerde saat 15.20'de Isparta'dan kalkacak

 

uçaklar saat 16.25'de İstanbul'da olacak. Çarşamba günleri ise saat 10.55'de Atatürk Havalimanı'ndan kalkacak olan uçak saat 12.05'de Isparta'da olacak. Aynı uçak saat 12.50'de Süleyman Demirel Havalimanı'ndan Atatürk Havalimanı'na hareket edecek ve 13.55'de İstanbul'da olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR