20 Eylül 2017 Çarşamba

  • 3,488 TL
  • 4,185 TL
  • 147,44 TL
  • 104.918
ISPARTA 28°
PLAN VE BÜTÇE'DE EKİMDE SEÇİM VAR

PLAN VE BÜTÇE'DE EKİMDE SEÇİM VAR

AĞAÇTAN DÜŞÜP ÖLDÜ

AĞAÇTAN DÜŞÜP ÖLDÜ

ISPARTA-EĞİRDİR KARAYOLUNDA KORKUNÇ KAZA

ISPARTA-EĞİRDİR KARAYOLUNDA KORKUNÇ KAZA

O KORKUNÇ KAZADA 1 KİŞİ DAHA ÖLDÜ

O KORKUNÇ KAZADA 1 KİŞİ DAHA ÖLDÜ

SDÜ ORTOPEDİ AD EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Femoroasetabular Sıkışma Sendromu’ Konulu Sempozyum SDÜ Ortopedi AD Evsahipliğinde Gerçekleştirildi

Isparta

Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneği, Batı Akdeniz Ortopedive Travmatoloji Grubu işbirliği ile 12 Şubat 2016 tarihinde Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı ev sahipliğinde ‘Femoroasetabular Sıkışma Sendromu’ konulu olgu ve video sunum temelli sempozyum düzenlendi.

S.D.Ü. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yorgancıgil’in açılış konuşması ardından başlayan sempozyuma Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Dernek Başkanı Prof. Dr. Ahmet Turan Aydın, Prof. Dr. Bülent Atilla, Prof. Dr.İbrahim Tuncay, Prof. Dr. Asım Kayaalp, Prof. Dr. Cem Çetin, Doç. Dr. Tolga Atay ve Op. Dr. Kemal Gökkuş konu ile ilgili sunumlarını yaparak, tecrübelerini paylaştılar.

Sempozyumda Femoroasetabular sıkışma sendromu tedavi algoritması ile ilgili konuşma yapan S.D.Ü. Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tolga Atay, “Ortopedi alanında son 10 yılda giderek popüleritesi artanfemoroasetabular sıkışma sendromu özellikle genç yaştaki erkeklerdeki kalça ağrısının en önemli sebeplerinden biri olup zamanında tedavi edilmediğinde ileride kalça eklemi osteoartriti denilen kireçlenme ile sonuçlanmaktadır.Kalça Eklemi Koruyucu Cerrahi Derneği desteğiyle düzenlenen sempozyuma katılan meslektaşlarımıza hastalarımızda erken yaşta kalça eklemi kireçlenmesi olmaması ve sonunda protezle sonuçlanmaması için alınması gereken önlemler ve yapılması gereken tedaviler olgu örnekleriyle beraber anlatılmıştır’ dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

SDÜ Hastane çalışanları

17 Şubat 2016 Çarşamba 20:10

SDÜ Hastanesinde bir personel yıllardır kaytararak, bankamatik personeli olarak çalışmakta. Ha bugün ha yarın emekli olacağım deyip izinlerle gününü gün etmekte. A.Topçuoğlu adlı bu personel, eşinin makamından güç alarak hastane yönetimine meydan okumakta, mesai arkadaşlarına eziyet etmekte, hastalarla ilgilenmemekte (kelli felli birileri gelirse ilgi o biçim), hastane yönetimini de sindirmiş, hakkındaki şikayet dilekçelerine kimse soruşturma açamıyor. SDÜ ortopedi bu.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR