22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,620 TL
  • 5,456 TL
  • 192,11 TL
  • 102.640
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

SD HAVAALANINDA HAREKETLİ SAATLER

SD HAVAALANINDA HAREKETLİ SAATLER

Isparta

15 Temmuz terörist darbe girişiminin en stratejik noktalarından birisi Süleyman Demirel Havaalanıydı. Zira Eğirdir Dağ Komando Okulu'ndan 1500'den fazla rütbeli asker ile eğitim gören harbiyeliler havaalanımızdan Ankara'ya takviye ekip olarak götürülecekti.

 

Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ın talimatları doğrultusunda İl Emniyet Müdür Vekili Alper Aygül'ün yönettiği başarılı operasyon ile hainler amaçlarına ulaşamadı. Kuleyi ise Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ve İl Emniyet Müdür Vekili Alper Aygül yönetti.

 

TSK içindeki terörist grubun 15 Temmuz akşamı hayatageçirdiği hain planın en stratejik noktaları Türkiye genelindeki askeri vesivil hava limanları, havaalanları ve meydanları olarak belirlendi.Türkiye'deki 55 hava meydanını ele geçirme girişiminde bulunan, bazı yerlerdede başarılı olan teröristler Isparta Süleyman Demirel Havaalanı'nı öncelik noktalardan birisi olarak belirledi. Zira, Türkiye'nin en iyi komandolarının yetiştiği Eğirdir Dağ Komando Okulu'ndan 1500'ün üzerinde rütbeli asker ve odönem eğitim gören harbiyeliler havayoluyla Ankara'ya takviye ekip olarak götürülecekti. Ancak Isparta Valisi Şehmus Günaydın, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, Emniyet ve Jandarma güçleri ile halkın direnişi bu hain planın başarısızlıkla sonuçlanmasına neden oldu.

  Isparta İç Güvenlikve Tatbikat Merkezi'nden Eğirdir'deki askerleri almak için çıkan otobüslerin önü halkın ve güvenlik güçlerinin direnişi nedeniyle kesildi. Havaalanında müthiş bir güvenlik önlemi alındı. Havaalanı girişi, güvenlik güçleri, halk vemobilize ekipler tarafından kesildi. O gün izinden dönen Vali Günaydın,Süleyman Demirel Havaalanı'na giderek, kuleyi devraldı. Milletvekili Bilgiç de oradaydı. O gün kulede yaşananları TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç anlattı. Havaalanında demokrasi nöbeti tutan Keçiborlulu partililerve vatandaşları yalnız bırakmayan Bilgiç, kulede yaşananları şöyle anlattı:"Sayın Valimiz, hiç vakit kaybetmeden güvenlik güçleri ile birliktehavaalanımızı devraldı. Kuleyi bizzat kendisi yönetti. Havaalanı giriş veçıkışlarımız tutuldu, güvenli hale getirildi.

  Cuma gecesi hava sahamız üzerinde F16'lar ve kasa uçakları uçuruluyordu. Piste inme çabalarıoldu. Alçak uçuşlar gerçekleştirdi. Kule görevlisi sürekli ikaz etti, uzaklaşmalarını istedi. İniş çabası gösterdiler. Ama kulenin ikazına hiçbir şekilde cevap verilmedi. Askeri uçaklara ikazların dikkate alınmaması durumunda 'vuracağız'ikazı yapıldı. Başarılı olamayınca Isparta havaalanından uzaklaşıp, Çardak'a gittiler, oraya iniş yaptılar. Ama orada da başarılı olamadılar. Valimizi,Emniyet güçlerimizi, Jandarma güçlerimizi, halkımızı kutluyorum. Böylesine önemli stratejik görev için belirlenen Isparta'da Allah'a şükür kuşuçurtulmadı." Demokrasi nöbeti TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu BaşkanıSüreyya Sadi Bilgiç, 15 Temmuz cuma akşamından bu yana Süleyman Demirel Havaalanı 'nın giriş ve çıkışlarını tutan Keçiborluları ziyaret etti. 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR