20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

SAYIN BAŞBAKANIM

Hakk'a ve halka hizmet adına çıktığınız şerefli yolda, korkmadan ve yılmadan gösterdiğiniz çalışmalar karşısında dünyanın saygı duyduğu, Türk halkının ayağa kalktığı, Allah'ın yirminci yüzyılda Müslümanlara fırsat olarak vermiş olduğu bir liderin yol arkadaşı olmak hazzını tüm Isparta Ak parti kurmayları olarak hiçbir şeyle kıyas etmeyiz. Bizi beraber yol arkadaşı eylediği için Allah'a hamdediyoruz.

Isparta

 Bu şerefli hizmetinizde gösterdiğiniz performansa bir nebze olsun katkıda bulunmak amacıyla, gururla ve şerefle ilimizde çalışmalar yapmaktayız. Bunun ispatı da, Süleyman Demirel ve Adalet Partisi ile özdeşleşen, Türk siyasi hayatında makam olarak büyük insanlar yetiştiren şehrimiz Isparta adına, 2002 yılından beri partimize kazandırdığımız oylarımızdır. Bunu son referandumda %  57,5 “evet” tercihimiz ile ülke ortalamasının üzerine çıkarak gösterdik.

Şurası da bir hakikattir ki, Isparta olarak Antalya’nın arka bahçesi, Konya ve Afyon’un taşrası, Denizli ve Uşak’ın tedarikçisi konumundan uzun yıllar kurtulamadık. Zira makûs talihimiz şehrimizden çıkardığımız Cumhurbaşkanları, bakanlar ve milletvekillerimize rağmen maalesef değişemedi. Beş sene önceki teşvik yasasında 1500 doların üzerinde milli gelire sahip olmamız, bankalardaki mevduatımızın fazlalığı maalesef bizleri teşvik kapsamındaki illerin dışına itti. Bundan dolayı etrafımızdaki sanayileşmiş iller gelişmiş ekonomik yapılarına rağmen Isparta’dan daha güçlü ekonomik kolaylıklar içerisindeler.

Yıllar boyu “her köye bir ağa yeter” diyerek memleket evlatlarını memurluğa yönlendiren, sanayinin gelişmesini ancak kendi çevrelerinden birileri olursa kabul edenler, Isparta’mızın ülke içerisinde olması gereken yeri engelleyerek görmezlikten gelmişlerdir. Isparta halkı da bu zihniyete, son 20 yıldır onları tekrar iktidara taşımayarak en güzel şekliyle gereken cevabı vermiştir. Çevre illere göre Ak Parti anlayışına en yakın çizgide görülen şehrimiz, orta halli gelişmişliğinin kurbanı olmuş ve devletin imkânlarından maalesef faydalanamamıştır.

Yazımızda istirhamımıza konu olan Ağlasun-Bucak-Antalya duble yol projesi hükümetimizce planlamaya alınmış ancak şehir sınırlarımızda mevcut olan Isparta-Dere boğazı-Antalya yolu planlama dışında tutulmuştur. Bu tür planlamaların belli bir program ve planlama dahilinde olduğu muhakkaktır. Isparta-Ankara, Isparta-İzmir, Isparta-İstanbul duble yollarındaki rahatlığı ve konforu görmemek için kör olmak gerekir. Bu yolları bilip gördüğümüz için Antalya-Dereboğazı yolunu istiyoruz. Ülke genelinde 20.000 km yol yapan hükümetimiz için de 100 km.lik bir yolun esamisinin okunmayacağı besbellidir.

Bizce bu duble yol projesinin şehrimizden geçmesi demek; sanayileşemediği için kendisini sağlık, eğitim, turizm ve sporun merkezi yapmaya çalışan şehrimiz için olmazsa olmazlardandır. Zira merkezi otoriteden yeterince kaynak alamamamız Isparta genelinde siyaset yapmamızı zorlaştırdığı gibi, yerel yönetim çalışmalarımızı da olumsuz etkilemektedir. Bu duble yol projesi şehrimizden geçmediğinde, bu zorlukları muhalefet kanadı daha iyi kullanacak ve son on yıldır devamlı yükselişte olan parti çizgimiz muhtemelen çizgiyi korumakta zorlanacaktır.

Bizim için duble yolun Isparta’dan geçmesi demek; yıllık 300.000 Bediuzzaman sevdalısının yaptığı/yapacağı iç turizmi, çevre illerin üzerinden yapılan transit geçişin diğer alternatif yola göre daha kısa ve kullanılır olacağı, Antalya havalimanına daha yakın olması hasebiyle Antalya trafik yükünü azaltacağı, turizmin başkenti Antalya’ya daha çabuk ve güvenli ulaşılacağı, Denizli (Hierapolis) bölgesinin günü birlik turizm turları ile Antalya’ya daha görsel ve keyifli yolculukla ulaşarak daha çok turizm sirkülasyonu için ülke ekonomisine daha çok girdi saylayacağı bir hakikattir.

Ispartalılar olarak, çok değişik gerekçelerden dolayı kaybettiği sanayileşme avantajını tabiat harikaları Eğirdir ve Sütçüler Yazılı Kanyon, Hıristiyanların din turizmi ve hac merkezi Yalvaç/Antiocia, kış turizminin yükselen yeni değeri Davraz Dağı gibi avantajlarla şehir ekonomisini harekete geçirmek için bu duble yola acilen ihtiyaç duymaktayız.

Hasılı, şehrimizle özdeşleşen gonca güllerimizin hatırlattığı Efendimiz hatırına, Miryakefalon Savaşında toprağa düşen şehitlerimizin hatırına, uzun yıllar şehrimizde ikamet eden ve burada defnolunduğu ittifakla kabul edilen Bediuzzaman Hazretlerinin hatırına,  eşsiz doğa parçalarımız Eğirdir ve Davraz dağı hatırına, Plan bütçe komisyonu üyemiz Süreyya Sadi Bilgiç ve Adalet komisyonu üyemiz Recep Özel hatırına, son seçimlerde Ak Parti sevdalısı ve Tayyip Erdoğan fanatiği olarak partimizi şehrimizde en üst çıtaya taşımış partililerimizin hatırına Isparta-Dere boğazı-Antalya duble yolunu şehrimize can suyu olması adına acilen ihtiyacımız vardır.

Siz Sayın Başbakanımıza, tüm bu hatırlara hürmeten, bu yolun yapılma emrini bir an önce vereceğinizi ve biz mağdurları yürekten sevindireceğinize olan inancımız tamdır. Filhakika, tüm teşkilatça en kalbi saygı ve muhabbetlerimizi sunar, yol arkadaşlığımızın Efendimizin sancağı altında gerçekleşmesini ümit eder, Allah’ın izni ile gösterdiğiniz üstün gayretlerinizin devamını dileriz.

Çalışma hepimizden, tevfik Allah’tandır.  

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR