20 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,490 TL
  • 5,287 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

SAV YOLU ÖLÜM YOLU!

Isparta-Antalya karayolu Sav güzergahında Karayolları tarafından yol kenarlarına konulan yağmur ızgaraları ölüme davetiye çıkarıyor. Ağırlığı taşıyamayan kapaklar kırılınca yaklaşık 2 metre uzunluğundaki çukurlara düşmek kaçınılmaz oluyor

Isparta

Karayolları Genel Müdürlüğü, yol standardının yükseltilmesi ve iyileştirme çalışmaları kapsamında Antalya çevre yolundan Sav beldesi girişine kadar olan güzergahta çalışmalarını tamamladı. Proje kapsamında yol güzergahında kenarlara yağmur suyu ızgaraları konuldu. Kaldırım bölümünde kalan çukurların üzeri beton kapaklarla kapatıldı. Ancak beton kapaklarda ince demir kullanılması nedeniyle kapaklar ağırlığı kaldıramadı. Dikkatsizlik sonucu bu kapakların üzerine basanlar kendilerini yaklaşık 2 metre uzunluğunda yağmur suyu borularının geçtiği çukurlarda buldu. 

 

ÇOK TEHLİKELİ

 
Isparta Sebze ve Meyve Hali’nin hemen karşısındaki yağmur suyu çukurlarının hali tehlikenin boyutunu gözler önüne sermeye yetti. Geçtiğimiz yıl bir Valilik çalışanının bu çukurlardan birine düştüğü ve iki hafta boyunca hastanede tedavi gördüğü öğrenildi. Çevrede ticaret yapanlar, blokların göçmesiyle birlikte insanların düşmesinin önüne geçmek için basit önlemler aldı. Esnaf,  çukurların etrafına kazık dikti.

KAPAĞA BASINCA ÇÖKÜYOR

 
Çevre esnafından Ali İhsan Kışla, durumu yetkililere ilettiklerini ama bir çözüm üretilmediğini söyledi. Bu çukurların ölüme davetiye çıkardığını ve tedbir alınmazsa istenmeyen olayların yaşanabileceğine dikkat çeken Kışla, “Beton kapaklar ince demirden yapılmış. Üstüne basılınca çöküyor ve  çukura düşmek kaçınılmaz oluyor. Bazı ızgaraların üzerine  hiç kapak konulmamış. Kazalara şahit olduk.  Çok şükür şimdiye kadar ölüm vuku bulmadı. Ama bir önlemde alınmadı. Kazalar hafif şekilde atlatıldı. Durumu yetkililere ilettik ama hiç ilgilenen olmadı” dedi. 
 
ETRAFINA KAZIK ÇAKTILAR
 
Gece aydınlatmada olmayınca vatandaşın bu çukurları görmesinin imkansız olduğunu söyleyen kışla, “Çukurlar Her an için ölüm tehlikesi saçıyor. Kendimizce tedbirler almaya çalıştık. Çukurların etrafını kazıklarla çevirmeye çalıştık. Anacak onu da rüzgar götürüyor. Üzerini kapatacak bir şey de bulamadık. Yaklaşık 2 metre uzunluğunda var. Yetkililerden bir an evvel bu çukurların üzerinin kapatılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu. 
 
ÇOK ŞÜKÜR DÜŞENLERE 

BİR ŞEY OLMADI 

 
Şahit olduğu olayları da anlatan Kışla, “Geçtiğimiz yıl bir valilik çalışanı bu çukurlardan birine düştü 15 gün hastanede kaldı. Çok şükür bir şey olmadı. Yine düşenler hafif sıyırıklarla durumu atlattı. Geçtiğimiz gün araç sahibi aracını park etti. Yürürken çukura düştü” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR