23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,671 TL
  • 5,504 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

SAV YAPTI, TEŞEKKÜR EDİYORUM

Sav Belediye Başkanlığı görevi boyunca su fabrikası, sav yolu giriş ve çıkışlarını düzenlemesi ve daha bir çok hizmetlerde bulunan Mustafa Şahin'e bir tebrik de Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'dan geldi.

Isparta
Isparta Belediye Başkanı Y. Ziya Günaydın, su fabrikasını kurmak istediğini ve bunun engellendiğini söyleyerek 'Biz başaramadık bizi engellediler ama Sav Belediyesi kurdu tebrik ediyorum' diyerek, kuramama nedenlerini açıkladı.
Başkan Günaydın; Su fabrikasını da bakanlığa sunduk. Zor zahmet Sağlık Müdürlüğü'nden deneyleri aldık. Ankara2ya göndermek istedik. Hıfzı enstitüsünden bize cevap geldi. Orası vadinin içinde bir yer. 5 yıl konut olmayacak raporu istediler. Biz bu raporu gönderdik. Sonra fabrika kuracağız diye herkes ayağa kalktı. 400 bin TLlik bir fabrika bu. Sav Belediyesi bunu kurdu. Sonra bize bir yazı geldi. 10 yıllık konut yapılmama raporu istendi. Bunu da gönderdik. Bu dünyada görülmemiş bir çirkinlik. Arkasından 20 yıllık istediler. Daha sonra 40 istediler. Baktık bunun olacağı yok. Üniversitedeki uzmanları götürdük. Buraya konut yapılır mı diye sorduk. Ben '200 yıl kesin konut yapılmaz raporu istiyorum' dedim olur mu diye sordum. Raporu aldım gönderdim. Oradan ses seda kesildi. 'Ankaraya gideceğiz ve enstitüden raporlarımızı alacağız' dedim. Hedef olarak Ankarayı gösterdim. Onlar oraya gittiler. Bende İzmirden bu raporu aldım. Sizi orada bekletirken sermaye artışı yaptım. Yurt içi ve yurtdışı fabrikalarımın teşviklerini aldım. Sigorta teşviki aldım. Maden yasasında 5 yıl sigorta ödemeyeceğiz yeni fabrikalarımızda. Su fabrikasını yapsam ne olur yapmasam ne olur. O vadiye de yapmayacağım artık.
Sav Belediyesine su fabrikası için teşekkür ederiz. Ak dağın suyu da çok kaliteli. Davraz suyu kadar kaliteli. Çünkü analizlerini yaptırdım. Şimdi hiç gereği yok daha büyük fabrikalara hazırlığımız var.
İzolasyon fabrikasında 1e 8 kazanıyor. İller bankasından bile para almasam kazançlı duruma geliyor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR