22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,584 TL
  • 5,401 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Sarıidris Ekonomide Model Oluşturdu

Sarıidris Ekonomide Model Oluşturdu

Isparta

Isparta Valisi Vahdettin Özkan, ilçe kaymakamları ve beraberindeki heyet Eğirdir İlçesine bağlı Sarıidris beldesinde yapılan kültür mantarı yetiştiriciliğini yerinde inceledi.

 

Daha önce İl Genel Meclisi Üyeliği döneminde Kültür Mantarcılığı Projesini başta Boğazova Köyleri olmak üzere başlatan Ak Parti İlçe Başkanı Veli GÖK'ün projesi köylülerin yüzünü güldürüyor. Bir çok aileye gelir kaynağı olan Kültür Mantarcılığı Sarıidris'te de yaygınlaştı.

 

Isparta’nın Eğirdir İlçesine bağlı Sarıidris Beldesi yaptığı kültür mantarı yetiştiriciliğiyle adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.Beldede yapılan mantar yetiştiriciliğiyle Isparta’ya yeni bir üretim kapısıaçan Sarıidris, diğer ilçelerinde ilgi odağı oldu.

 

Kültür mantarı yetiştiriciliği yapmak isteyen vatandaşlar geçtiğimiz aylarda beldeyi ziyaret ederek kültür mantarı yetiştiriciliği hakkında bilgi almıştı. Kültür Mantarı yetiştiriciliğinde Isparta’nın öncü modeli olan Sarıidris’i son olarak da Isparta Valisi Vahdettin Özkan ve beraberindeki heyet ziyaret etti.

 

Yapılan üretimi yerinde görmek için beldeye giden Isparta Valisi Vahdettin Özkan’a İl Genel Meclis Başkanı Ali Bolat, İlçe Kaymakamları,İl Gıda ve Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cenk Şölen, İlçe Gıda ve Tarım ve Hayvancılık Müdürleri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

 

Sarıidris belediye Başkanı Ramazan Pala’nın öncülüğünde beldede üretim yapan işletmecileri ziyaret eden Vali Vahdettin Özkan, Kültür Mantarı yetiştiriciliği hakkında bilgi aldı.

 

Beldede yapılan kültür mantarı yetiştiriciliğiyle birlikte Isparta’da yeni bir üretim kapısı açtıklarını söyleyen Başkan Pala, mantar yetiştiriciliğinin beldeye sağladığı ekonomik girdi hakkında da bilgi verdi.

 

Mantar üretim tesislerinde yerinde inceleyen Vali Vahdettin Özkan ve beraberindeki heyete daha sonra belde düğün salonunda mantardan yapılan çeşitli yemekler ikram edildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

kazım

04 Aralık 2014 Perşembe 00:44

iyi güzelde vatandaşın başarısı üzerinden hiç emeği olmayan vali reklam etmenin amacını anlayamadım.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR