18 Nisan 2019 Perşembe

  • 5,803 TL
  • 6,542 TL
  • 238,38 TL
  • 96.886
ISPARTA
ISPARTA'DA BİR İLK TAM 100 MİLYON TL

ISPARTA'DA BİR İLK TAM 100 MİLYON TL

ISPARTA'DA LÜKS ARAÇ ŞARAMPOLE UÇTU

ISPARTA'DA LÜKS ARAÇ ŞARAMPOLE UÇTU

ISPARTA'DA FECİ KAZA

ISPARTA'DA FECİ KAZA

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

KAFA KAFAYA ÇARPIŞTILAR

SAMİ ALTINKAYA İYİ PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ

SAMİ ALTINKAYA İYİ PARTİ'DEN İSTİFA ETTİ

Isparta

24 Haziran seçimlerinde Isparta'da İyi Parti'den 3. sıra Milletvekili Adayı olan Sami Altınkaya partisinden istifa etti.

İşte Sami Altınkaya'nın açıklaması: 

2008 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nde aktif olarak girdiğim siyasi hayata MHP’ den istifa edip, Nisan 2018 de aldığım kararla İYİ Parti milletvekili adayı oldum.

Türkiye’nin siyasi hayatında yeni şeyler söylemenin önemine olan inancım, Milliyetçiliği yeniden ön plana çıkaracak kadronun bir araya gelmesi ve bu çerçevede Türkiye’de Atatürk ilke ve inkılaplarına inanan herkesi kucaklama isteği, İYİ Parti’de siyasete aktif olarak devam etmemde etkili oldu.

Isparta’dan 3. Sıra milletvekili adayı olmama rağmen 1. Sıra adayı gibi çalıştım. Buna önce Allah sonra da Ispartalı hemşerilerim şahit oldu. Seçilemeyeceğimi bilerek girdiğim bu yarışta, demokrasinin kurum ve kurallarının yerleşmesi ve daha iyi bir Türkiye için 25 yıllık mesleğimi bırakarak, tüm gövdemle seçimlerde Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’ in Cumhurbaşkanı olması ve Isparta’dan milletvekili çıkarabilmek için mücadele ettim.

Seçim çalışmaları boyunca parti politikalarımızı, bilgi ve tecrübelerime dayanarak kamuoyuna anlattım.

Her siyasi parti iktidar olmak için mücadele eder. Muhalefette kalmak için siyaset yapılmaz. Ancak millet size muhalefet görevi de verebilir. Her seçimim kazananı ve kaybedeni olur. Milletimiz bu seçimde bize iktidar olma görevini vermedi. Bu durum karşısında parti yönetiminin siyasi tecrübeye bağdaşmayan açıklamaları ve eleştirilere karşı takındığı tutum kabul edilemez.

Seçim yenilgisini CHP ile yapılan ittifaka bağlamak kolaycılıktır. Milletvekili aday listelerinin belirlenmesinde yapılan hata, genel başkan tarafından da kabul edilmektedir. Sayın Akşener bundan dolayıdır ki sorumluluğu üstüne alarak istifa etmiştir. Seçimin ardından günler sonra yapılan açıklamalar, istifa ettikten sonra tekrar aday olmayacağını söyleyen sayın genel başkanın, günlerce evine kapanıp hiçbir açıklama yapmaması, kendisine oy ve gönül veren milyonlara yapılan en büyük haksızlıktır. Halbuki Seçim gecesi ya da ertesi yapılacak basit bir açıklama ile istifa etmesi ve kongreye gidileceğini açıklaması, bir genel başkanın yapması gereken en doğru yol olacaktı.

Maalesef ülkemizde partilerin ömrü genel başkanın varlığıyla sınırlanıyor. Bu o partiye gönül verenlere yapılan en büyük haksızlıktır.

Kongrelere partileri genel başkanlar götürür. Seçim sürecine girilmesiyle birlikte alınan duygusal kararlar partiyi başarısızlığa götürmüştür. Siyasi nezakete uymayan açıklamalar vatandaşlar arasında da tepkiyle karşılanmıştır. Zaten kendisinin yeniden aday gösterileceği belliyken, genel başkanın adeta küsüp kenara çekilmesi bu duygusallığın geldiği son nokta olmuştur.

Seçim süreci boyunca çeşitli kesimlerden gelen milletvekili adayları ve parti yöneticileri, kendi ideolojilerini temsil eden içlerine giydikleri gömlekleri, parıl parıl parlarken, gömlek üstüne giyilen İYİ Parti ceketinin rengi sönük kalmış ve kendini gösterememiştir.

İYİ Parti ülkücü tabanı güçlü olan içinde demokratların olduğu milliyetçi ve muhafazakar bir parti olmak yerine, herkesin kendi ideolojisini ön plana çıkardığı bir parti görünümünden kurtulamamıştır.

Seçmeni Atatürk Milliyetçiliği etrafında toplanmak yerine, herkes kendi fikrini parti fikriymiş gibi anlatmış ve tek bir ses maalesef çıkamamıştır.

 

26 Haziran’da yapılan genel idare kurulunun ardından sayın Meral Akşener’ in yaptığı basın açıklamasında “HDP kürt siyasi hareketinin temsilcisidir” sözleri ise bardağı taşıran damla olmuştur.

Siyaseti bir amaç olarak görmeyip, iyi işler yapmanın bir aracı olarak gördüm. Hiçbir koltuk ve makam peşinde koşmadım. Milletvekilliği aday adaylığım süresinde Isparta’mıza gelmesine vesile oldum. 20 milyon EURO luk 1000 kişinin çalışacağı, Türkiye’nin en büyük meyve suyu entegre tesisini Kasım 2018 de açacağız. Bu şehrime duyduğum sevgi ve hizmetin en büyük delilidir. Gönüllerde vekil olmayı başarmak ve ileride adımın böyle yatırımlarla anılması bu dünyada alacağım en büyük ödüldür.

Seçim süresi boyunca beni bağrına basan ilçe teşkilatlarına, bizlere inanan ve gönül veren herkese sonsuz şükranlarımı sunarım.

25 yıl boyunca “Türkiye’de üretenlerin ve çıkış yolunu bulanların programına hoş geldiniz” diyerek ulusal haber kanallarında yayınlar yaptım. Bilgi ve birikimimi televizyonlar aracılığıyla kamuoyuyla paylaştım. Benden görüş isteyen, ülkenin birliği ve bütünlüğünü diyen herkese önerilerim oldu. Üniversitelerde verdiğim sayısız konferansta gençlere gelişen ve değişen dünyayı anlattım. Parti politikaları hazırlanırken sunduğum rapor ekonomi kurmayları tarafından dikkate alındı ve “Millet Sözleşmesine” geçti.

Milletvekili olmasam da bu hizmetleri ülkem için her şart ve koşulda yapmaya devam edeceğim. Çünkü Türkiye’nin kişisel kaprislerle kaybedecek zamanı yoktur.

Biz hep “HANCI” olduk. Atatürk diyen, vatan diyen, bayrak diyen, bu milletin adına Türk Milleti diyen ve milliyetçiyim diyen, “Ne mutlu Türk’üm” diyebilenlerle yola devam ederiz. Bizim “YOLCU” luğumuz Anadolu yollarında 25 yıldır olduğu gibi bundan sonra da üretenlerle ve yatırım yapanlarla beraber devam eder.

Yola çıktığınız kişileri yolda tanıdıklarınıza değişirseniz, yoldan ilk başta siz çıkarsınız. Bundan sonra halka ve Hakka hizmete devam edeceğim. Ispartalı olmaktan, 24 yaşıma kadar Isparta’da yaşamaktan, bu yaşıma kadar da şehrime her vesileyle hizmet etmekten büyük onur duydum.

Bu duygu ve düşüncelerle sizlere İYİ Parti’den istifa ettiğimi bildirmek istedim.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Sengetli

09 Ağustos 2018 Perşembe 09:16

Ah Koltuk Meraklısı ipSİZLER ah... hepiniz aynısınız

SENGETLİ

09 Ağustos 2018 Perşembe 09:13

ŞU AYRIMI YAPMAYI ARTIK BIRAKIN SİZLERDEN MİLLİYETÇİ FELAN OLMAZ ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ NEDİR KARDEŞİM TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNDEN BAŞKA MİLLİYETÇİLİK YOKTUR VE KABUL EDİLEMEZ. SİZLERİN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİNDEN GİTTİĞİNİZ iyi OLDU. ip TAM SİZİN GİBİLERLE DOLU OLDUĞU İÇİN HEPİNİZİN SONU SİYASİ MEZARLIK OLACAK. LİDER DR. DEVLET BAHÇELİ'NİN SÖZLERİNE DE DİKKAT EDİNDE NİNENİZE SAHİİP ÇIKIN.

Can

09 Ağustos 2018 Perşembe 00:26

Allah şaşırtmasın! Çorba olmuş bu adamcaz .

Sami

08 Ağustos 2018 Çarşamba 16:02

Ne yatırımına vesile olmuşta hava atıyor merak ettim. Yatırımcı fizibilitesini yapar öyle gelir. Onun kara kaşına gözüne kimse yatırım yapmaz. Ucuz kahramanlık yapmasına gerek yok. Gemi batıyordu ben kaçtım desin yeter.

Hakan Uslu

08 Ağustos 2018 Çarşamba 14:44

Bu partide milliyetçilere yer yok.Aklınız başınıza yeni mi geldi.

alettin

08 Ağustos 2018 Çarşamba 14:33

git ne faydan varki tanıyan bile yok yürüüüüüüü

Müzmin muhalif

08 Ağustos 2018 Çarşamba 13:14

Samiciğim bu kadar uzatmana gerek yoktu. İP'ten bi b.k olmaz de çık.

Eski Kurt

08 Ağustos 2018 Çarşamba 12:21

Zaten bir daha ki seçimlere kadar bu parti ayakta kalabilirse ? istifalar zaten çok gecikmeli,ama eski partiye dönüş için MHP acaba kabül edecek mi bu gelenleri ? İşte orası muamma....

Genç Ispartalı

08 Ağustos 2018 Çarşamba 12:06

Geç kalmış bir karardı mhp, iyi parti şimdi hangisi olacak merakla bekliyoruz

Mehmet

08 Ağustos 2018 Çarşamba 11:25

ebesinin hörekesine kadar yolu var :) MHP ye dönsünler yedek lastikler çarık çürük ne varsa geride bırakarak devam edeceğiz. Beklenti içinde partiye gelen herkes yavaş yavaş dökülüyor iyi de oluyor koltuk sevdalısı ile işimiz yok

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR