17 Ağustos 2017 Perşembe 18:49

SALİM GÜNTAÇ'A CEVAP VE SORULAR

SALİM GÜNTAÇ'A CEVAP VE SORULAR
02 Eylül 2016 Cuma 17:53

SALİM GÜNTAÇ'A CEVAP VE SORULAR

Facebook üzerinden Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a bazı sorular yönelten AK Parti Belediye Meclis üyesi Salim Nuri Güntaç’a Başkan Günaydın’ın Basın Danışmanı Enver Taha Aydın cevap verdi.


15 Temmuz’daki hain darbe girişiminden sonra, ülke genelinde; özellikle Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin yapıcı ve devletçi tavırları sayesinde oluşan olumlu siyasi atmosferi, kendileri kaostan, kavgadan ve sağa sola çamur atmaktan beslendiği için sabote etmeye çalışanlar var.

            Bunlardan bir tanesi de AKP’nin Belediye Meclis Üyesi Salim Nuri Güntaç. Salim beyin bugüne kadar Isparta için hiçbir faydalı önerisini duymadım. Halkımızın;insanlık için, Isparta için fikir üretsin, faydalı olsun diye belediye meclis üyesi seçtiği Salim bey bütün mesaisini Isparta Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın’a iftira atmakla dolduruyor.

            Sayın Günaydın’ın bu memlekette isminin reyting yaptığını bilen, başkan beye çatarsa kendisinin de prim yapacağını zanneden bu zat; bugüne kadar bu şekilde siyaset yapan arkadaşlarının siyasi olarak şu anda nasıl yok olup gittiklerine bir baksa bu yanlışından dönebilir.

            Salim Nuri Güntaç sosyal medyadaki hesabından, Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın’a bazı sorular sormuş. Soruların cevabına geçmeden önce şunu belirtmeliyim ki; soruların tamamı da iftira, yalan ve yanlış.

            Salim Güntaç; “Paralel yapıyla ilişkisi tartışmasız olan sahiplerinin kimi içeriye alınmış, kimi yurtdışına kaçmış olan Kadıahmetoğulları şirketine neden yaptırım uygulanmıyor?”, “Neden hala daha icra takibatına gidilmiyor?”, “Şayet gidildi ise neden dava numarası ve hangi mahkemede sürecin devam ettiği basına açıklanmıyor?” diye sorular sormuş.

    Salim Nuri Güntaç AKP’nin belediye meclis üyesi. Kendisi istese bu soruları direk belediyeye sorarak cevap alabilir. Ancak Salim Güntaç’ın derdi cevap almak değil de; dikkat çekmek, reklam yapmak olduğu için Facebook’tan yazı yazıp bu yazdıklarını da tanıdığı gazetecilere haber yaptırma yolunu tercih ediyor.

    Madem Salim Nuri Güntaç zahmet edip direk belediyeye değil de sosyal medyadan sormayı tercih etmiş, bende onun adına belediye avukatlarından aldığım resmi bilgileri kendisiyle paylaşayım;

    BİR: Kadıahmetoğulları’nı Isparta’ya getiren, ona ihale veren, bu insanları Isparta’nın başına musallat eden sizin partinizden belediye başkanlığı yapan Hasan Balaman’dır. Bu firma ile ilgili, ilki 2010 yılında (Başkan Günaydın seçildikten 1 sene sonra) sonuncusu da 2015 yılının 12.’nci ayında olmak üzere 8 farklı dava açılmış.

    İKİ: AKP’li belediye başkanının Isparta’nın başına bela ettiği Kadıahmetoğulları firmasına Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ın belediye başkanlığı süresince, 3 farklı icra işlemi yapılmış.

    ÜÇ: Salim Güntaç dava numarası ve hangi mahkeme olduğunu sormuş;

    1- Isparta 2.İcra Müdürlüğü – 2014/3447

    2- Isparta 3.İcra Müdürlüğü – 2015/2552

    3- 2. AsliyeHukuk Mahkemesi 2015/559 E.

Salim Güntaç eğer isterse kendisine Kadıahmetoğulları ileilgili bugüne kadar yapılan hukuki işlemlerle ilgili 3 sayfalık raporu daverebilirim.

** BENİM DE SORULARIM VAR

    Salim Güntaç’ın sorduğu soruların ‘resmi’ cevapları bunlar. Benimde Salim Güntaç’a bazı sorularım olacak.

    BİR: AKP’li bir belediye başkanının Isparta’nın başına bela ettiği bu FETÖ’cü olduğu iddia edilen Kadıahmetoğulları ile ilgili yapılan hukuki işlemleri, bu firmanın kayırılmadığını resmi belgelerle ispat ettim; şimdi Sayın Günaydın’dan özür dileyecek misiniz?

    İKİ: Bir zamanlar Amerika’ya gidip Fetullah Gülen’le görüşmek istediniz mi? Görüşme talebiniz reddedilince, şu anda FETÖ operasyonundan tutuklu bir kişiyi araya sokarak Fetullah Gülen’le görüştünüz mü?

    ÜÇ: Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın’ı 17-25 Aralık sürecinden sonra yurt temel atma törenlerine katılmakla suçluyorsunuz;

    ** Senin de mensubu olduğun AKP hükümetinin, paralel yapınınsendikası Aktif-Sen’e 14 Temmuz’da (darbeden bir gün önce) sendika parasıyatırdığı ortaya çıktı,

    ** Gazete haberlerinden de görebileceğiniz gibi, FETÖ’nün başı Fetullah Gülen’in emekli maaşı 15 Haziran 2016’ya kadar ödenmiş. Yani17-25 Aralık’tan sonra kesilmemiş,

    ** Gazeteci Fehmi Koru son kitabında, 17-25 Aralık’tan sonra bizzat Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Pensilvanya’ya Fetullah Gülen’le görüşmesi için gönderildiğini söylüyor.

    Peki Salim Güntaç bey; yurt temeli attı diye Sayın Günaydın’ı eleştiriyorsun da, 17-25 Aralık’tan sonra yukarıda saydıklarımı yapan AKP’yi neden eleştirmiyorsun? Bu zamana kadar bu bilgiler sende yoktuysa eğer şimdi öğrendin; 17-25 Aralık’tan sonra bunları yapan AKP’den istifa etmeyi düşünüyor musun?

   DÖRT: Salim bey sizin, Fetullah Gülen televizyona çıktığında oturup ailenizle amcanız Nuri Güntaç ile izleyip, onun kitaplarını okuduğunuz iddia ediliyor. Bu doğru mu?

   BEŞ:Kendi korkularınızı Sayın Başkana çamur atarak mı bastırmaya çalışıyorsunuz?

    Salim bey ben sizin sorularınıza cevap verdim. Sizden de benim sorularıma cevap vermenizi rica ediyorum.

    Salim Güntaç bey siz belediye meclis üyesisiniz. Belediyeden istediğiniz bilgiyi istediğiniz zaman alabilirsiniz. Bu şekilde şov yapmaya çalıştığınızı, Sayın Günaydın sanki FETÖ’cüymüş gibi bir algı oluşturma gayreti içerisinde olduğunuzu biliyoruz. Ancak bu çamur Sayın Günaydın’a yapışmaz, bu oyun tutmaz.

** MİLLİ MUTABAKATI BOZMAYIN

İl Başkanı Sayın Osman Zabun, Milletvekili Sayın Süreyya Sadi Bilgiç belediye başkanımıza 15 Temmuz operasyonu ile ilgili teşekkür ederken, Milli Savunma Bakanı Sayın Fikri Işık Isparta ziyaretinde programında olmamasına rağmen özellikle Sayın Başkanı makamında ziyaret ederken bu konuşmanız tamamen boş, yersiz ve kastidir. Oluşan milli mutabakat havasını bozma gayretidir. Bu hava bozulursa ne AKP’ye yarar ne de MHP’ye. Bu sadece FETÖ’ye yarar. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günler de birliği bozmak isteyen de baş FETÖ’cüdür.

ecnebiden firavunlardan dost olmaz

demokrasi
03 Eylül 2016 Cumartesi 22:06

özaldan sonra oy pokuna fetocu teröristlere yardım etme yarışı 2002 de başlamıştır17 25 aralıkta aralarına şeytan girip birbirlerine düşmüşlerdir.

1 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla

4 soru 4 cevap

mustafa donat
03 Eylül 2016 Cumartesi 19:10

evet salim bey mikrofon sizde

6 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

Açıklamalar İçin Teşekkür Ederim Ancak

Hasan YILMAZ inş. müh. AKP Milv. Aday Adayı
03 Eylül 2016 Cumartesi 14:01

Açıklamalar için teşekkür ederim.AncakSorulan sorulardan birisi de Kadıahmetogullari firmasından destek aldınız da ondan mı üzerine gitmediniz Ayrıca % 80 tapu devrini onun için mi yaptınız Bunlarla ilgili bi cevap verilmemiş durumda.VeSaat kulesinin daha büyük bi meydan daYapılması daha güzel ve estetik olurdu.Ve Bilinen Fetoşcularin açıklanmaması MHP yöneticilerini ve Bel.Bşk. zan altında bırakacaktır.

1 Beğendim
14 Beğenmedim
 
Yanıtla

Açıklamalar İçin Teşekkür Ederim

Hasan YILMAZ inş. müh. AKP Milv. Aday Adayı
03 Eylül 2016 Cumartesi 13:43

Bu açıklamalar için teşekkür ederim.

1 Beğendim
10 Beğenmedim
 
Yanıtla

Salim kim?

Besim çekiç
03 Eylül 2016 Cumartesi 12:55

Neymiş Enver niye cevap veriyormuş? Ya arkadaş akıl var mantık var, belediye başkanının işi gücü yok salim beylemi uğraşacak. Tabikide basın danışmanı cevap verecek. Yol yordam bilmeden yorum yapmayın. Biz Balaman döneminide iyi biliyoruz rahat olun...

7 Beğendim
9 Beğenmedim
 
Yanıtla

Ayıp

Selim Günay
03 Eylül 2016 Cumartesi 12:51

Arkadaşlar ne kadar ayıp şeyler okuyorum. Yok bilmem arsa, yok o yok bu. Ya bırakın bu işleri. 15 Temmuz'da ülkemiz o kadar sıkıntılı bir noktadan geçtiki Allah korudu. Olay şu; fetö ye kim destek verdiyse Allah belasını versin. Herkes işine baksın. Birilerini karalama kampanyası yapmayın. Salim bey reklam hareketleri içerisinde. Sanırım gelecek dönem vekil adaylığı düşünüyor. Isparta'ya hizmet eden belli, bu fetöcülerle beraber yürüyende belli.

5 Beğendim
8 Beğenmedim
 
Yanıtla

sen hiçbir zaman deden gibi olamazsın salim

ISPARTALI
03 Eylül 2016 Cumartesi 10:41

salim sen deden gibi olamazsın çünkü o zamanlar insanlar kördü bir şeyler görmüyordu.cemaat ayaklarıyla zengin olmuş.insanların parasını kullanmış.ancak şimdi herkesin gözü açıldı.bu ayaklarla BİR ŞEY ÜTEMEZSİN DOLMUŞA GELME.Ayrıca günaydının fetocu oldugunu cümle alenm biliyor.bekle sıra onada gelecek içlerinden birisi eninde sonunda ötecek

4 Beğendim
12 Beğenmedim
 
Yanıtla

haddinizi bilin

hasan
03 Eylül 2016 Cumartesi 10:40

akp li arkadaşlar konuşurken 500 sefer düşünün sonra konuş itkm yi ihale yapan kim ?o ihaleye kanunen ısprtalının paraları paşgeş çekiliyor diye dava açan mhp li belediye meclis üyeleriyle işiyle malıyla uğraşan kim mhp li meclis üyelerini davadan vazgeçirmek için her türlü ahlaksızlığı yapan ve senin de içinde olduğun siyasi parti yani sizler nerdeydiniz niye karşı çıkmadınız itkm peşgeşine dönemin bel. başkanı ve kadıahmet şirketi şartnamede sidikliğine kadar bağlamış ziya başkan kanunen çözdü

4 Beğendim
8 Beğenmedim
 
Yanıtla

bir garip ıspartalı

3232
03 Eylül 2016 Cumartesi 10:03

envere sorarlar madem bütün herşeyi biliyorsun şu çünürde başkanın aldığı ve çevresine adeta hediye eder gibi aldırdığı arsalar hakkında ne düşünüyorsun ve yeni yapılması beklenen otogar projesinde kimlerin arsaları var merak ettiğimiz için soruyorum

10 Beğendim
8 Beğenmedim
 
Yanıtla

S**** Kahramanlar

GÖKHAN
03 Eylül 2016 Cumartesi 09:30

Yine yorumlardan anlaşıldığı üzere vatanı sevmek ülkücülere edebiyat yapmak boş adamlara kalmış.Unutmayın ki vatanını en çok seven ona en iyi hizmet edendir.Bu konuda bir Ispartalı olarak Yusuf Ziyayı tebrik ediyorum.Ha sizlere gelince adam size cevap vermiş siz adamın askerliğine kadar düşürmüşsünüz seviyeyi.

5 Beğendim
9 Beğenmedim
 
Yanıtla

Lanet olsun

Hatice
03 Eylül 2016 Cumartesi 05:38

Bizleri birbirimize dusuren Fetoya Fetoya hizmet edenlerin Allah belasını versin.Hem bu dunyada hem Ahiretde iki yakalari bir araya gelmesin.

6 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla

şekil

Mucahit
03 Eylül 2016 Cumartesi 04:59

Ben bir insanı ****iz ederken yuzune gozlerine bakarım orada ne gordugum mühimdir.

1 Beğendim
8 Beğenmedim
 
Yanıtla

inşallah

Hakkı
03 Eylül 2016 Cumartesi 04:57

Amin

1 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

içme suyu

Vatandaş
03 Eylül 2016 Cumartesi 04:55

Buradan yetkili mercilere sesleniyorum suya her ay kaç tl para ofuyoruz icme suyunu bir ****iz yapilmasini istiyoruz

4 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

Bitdimi

Enver Taha
03 Eylül 2016 Cumartesi 04:46

Turkide Fetonun en cok yuvalandigi il Isparta ve ilceleri feto tamamen temizlendimi yerel secimleri o zaman gorecegiz Insallah Ispartamıza yakisan esnafiyla halkiyla ic ice olan hizmet yagdiran bir baskan gelir Amin

6 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

kim

Enver Taha
03 Eylül 2016 Cumartesi 04:42

8)Birilerine verilen araziler cay bahceleri dukkanlar cok sey var Insallah Ispartamiza adam gibi adam bir baskan secilir butur mesajlara tenezzul kalmaz Herkes isini yapar

6 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

kim

Enver Taha
03 Eylül 2016 Cumartesi 04:39

3.seçim zamanı seçimleri kazabacagını tegit için hangi cinci hocalarla hangi feto liderleriyle gorusdumu4.belediyede ateskul ailesi ve baskanin yakini kaç kisi calisiyo ozel kalem dahil5.neden hep kule yapiyor cok merak ediyom.tabakhane dururken6.Ozel kalem mudurunun bocuzadenin ust tarafindaki luks yurdu baskan beyin kizinin yardimiyla yapildi deniliyor.7.Nicin baskan bey esnaf mahalle toplantilari yapmiyOr

7 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

kim

Enver Taha
03 Eylül 2016 Cumartesi 04:30

Ya baskan bey kendisi neden cevap vermiyo herbiseyine enver taha cevap veriyo.Enver Taha Belediyeden nekadar maaş alįyor.sorularım enver tahaya madem her kinuda sozculuk yapiyo cok biliyo simdiki sorularimada cevap versin1.Başkan beyin Ispartayı boşverelim Antalyada Ateşgulle beraber nekadar ****rimenkulu var2.bi soglenti duydum dogrumu baskan çünür havzasından aldıģı arazilerin bir kısmını rahmetli camcı Bayramın uzerine yapmış vefat edincede eşiyle gõrüşülmüş

6 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

Vay ki ne vay

Kaan
03 Eylül 2016 Cumartesi 02:50

Enver efendi acilan davalari yazmissin anladikta diger sorularada bir cevap verseydin iyiydi???senin baskanin feto liderleriyle boy boy poz verirken o salim guntac ve kadir ozkan bu adamlarla catir catir kavga ediyordu!!!mutabakat gercek ulkucu ve milletle yapildu bunuda unutmayin!!fetocu belediye baskanlariyla degil!!!

5 Beğendim
13 Beğenmedim
 
Yanıtla

Enistem den ogrenirsin

32
03 Eylül 2016 Cumartesi 01:44

Birde su 15 temuzda siz nerdeydiniz biz askerin onunu kestik diyenler var ya , evet sizin haberiniz yoktur bekli bizim Liderimiz makama saygisindan sizin kini teyaresinin inmesi icin referans oldu yetmezmi aganizi iptrn aldik , sizin kazdiginiz kuyulari biz balyozda ergenekonda gorduk yerine yerlestirdiginiz sizin badem biyklilar ve cenabi size darbe yapti az utaninda biz nerde yanlis yapiyoruz diye az derdinize yanin.

6 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

Bu Cevap yazısıyla Milli Mutabakat mı kalır

Joseph Ziya Morning
03 Eylül 2016 Cumartesi 00:56

Basın Sözcüsünün Cevap yazısındaki uslübuna bakarmısınız? Kullandığı dil hiç değişmeyen sonradan Mhpnin içerisine ışınlanmış paralel çakma ülkücü üslubu,bu cevap yazısı değil resmen savaş ilanıdır! ITKM nin neden açılmadığını merak edenler IYAŞ parkta kimlere bedavadan mağaza verildiğini araştırsın kafasındaki soru işaretleri gider. Merak Etmeyin 2.Dalgada Altınbaşak okul aile birliği başkanının,babasıda gidecek!Ölmüş insana hırsız diyecek kadar arsızlaşmışsa, bilinki korkusundandır. Yusufyusuf

3 Beğendim
13 Beğenmedim
 
Yanıtla

Armut

Ali
03 Eylül 2016 Cumartesi 00:21

Meclis toplantısında buna dedilerki okuduğunu anlamıyosunn yalan söylüyosun DOĞRUYMUŞ gerçekten anlamıyor bi insan kendini bu kadar yerin dibine sokar

2 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

AK PARTI MILLI MUTABAKAT ISTIYORMU ISTEMIYORMU?

ISPARTA
03 Eylül 2016 Cumartesi 00:04

MILLI MUTABAKATMI? ODA NE? ACABA ANLAYABILIYORMU BU SAHIS? CUMHURBASKANI NE DEDI BIZ CANAKKALE RUHUNU MILLI MUTABAKATI SAGLADIK BOZDURMAYIZ; MESELA DANISMANIMIN MUHALEFET PARTILERI ICIN YAPMIS OLDUGU HADSIZ KONUSMA ICIN ÖZÜR DILEMESINI SÖYLEDIK!" DEMISTI. ACABA SIMDI BÖYLE BOZGUNCULARIN AK PARTI SAFLARINDA OLMASINA NE GIBI ÖNLEMLER ALACAK AK PARTI YETKILILERI!

6 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

Nuri beye

Ali ihsan
02 Eylül 2016 Cuma 23:31

Nuri bey neden bu kadar kızdınız ki? Yeğenin soru sormuş, adamlar cevap vermiş, adamlar soru sormuş sizde isterseniz cevap verirsiniz. Yoksa öyle bir durum doğru mu diye sormuşya değil der geçersin. Bence bu hiddet biraz sizi ele vermiş. Saygılar

10 Beğendim
7 Beğenmedim
 
Yanıtla

Hadi bakalım cevap verin

Ak ıspartalı
02 Eylül 2016 Cuma 23:18

a.a rumuzlu kardeşimin de dediği gibi eğirdir belediyesi komondonunnun önünü kazdığı gün siz neredeydiniz ve nereyi kazdınız? Guntac beyi çocukluğundan bilirim azılı bir feto düşmanıdır. Çocukken de öyleydi.

7 Beğendim
11 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

ISPARTA'DA 12 APARTLIK BİNA KOMPLE KİRALIKTIR!

ISPARTA'DA 12 APARTLIK BİNA KOMPLE KİRALIKTIR!

ISPARTA'DA 12 APARTLIK BİNA KOMPLE KİRALIKTIR!

ISPARTA BAROSUNDAN KÖPEK KATLİAMINA SUÇ DUYURUSU

ISPARTA BAROSUNDAN KÖPEK KATLİAMINA SUÇ DUYURUSU

ISPARTA BAROSUNDAN KÖPEK KATLİAMINA SUÇ DUYURUSU

AEK KOLEJİ İDDİALI BAŞLADI

AEK KOLEJİ İDDİALI BAŞLADI

AEK KOLEJİ İDDİALI BAŞLADI

22 AY SONRA HAYATINI KAYBETTİ

22 AY SONRA HAYATINI KAYBETTİ

22 AY SONRA HAYATINI KAYBETTİ

BAŞKAN GÜNAYDIN MAHALLELERİ DİP TIRNAK YENİLİYOR

BAŞKAN GÜNAYDIN MAHALLELERİ DİP TIRNAK YENİLİYOR

BAŞKAN GÜNAYDIN MAHALLELERİ DİP TIRNAK YENİLİYOR

SON DAKİKA ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

SON DAKİKA ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

SON DAKİKA ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

 Yurttadur serbest bırakıldı

Yurttadur serbest bırakıldı