20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,043 TL
  • 4,991 TL
  • 174,81 TL
  • 112.122
ISPARTA 11°
ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ISPARTA'DA SKANDAL İDDİA

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

ÖLEN ANNE VE KIZIN SON GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

SAHTE SAĞLIK RAPORU OPERASYONU

SAHTE SAĞLIK RAPORU OPERASYONU

Isparta

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerinin 2 yıl süren teknik takibi sonunda gerçekleştirilen“Sahte sağlık Raporu” operasyonunda 3’ü doktor, 4’ü Hastane görevlisi olmak üzere toplamda 9 kişi gözaltına alındı.

 

Edinilen bilgiye göre Zonguldak KOM ekipleri 2 yıl boyunca sürdürdükleri fiziki ve teknik takibi sonrası düğmeye bastı. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) maden ocaklarında iş kazalarında yaralanan işçilerin yanı sırabazı engellilerin engellilik oranlarının arttırılması, Sosyal Güvenlik Kurumu prim günü uygun olmasına rağmen emeklilik yaş sınırını bekleyen bazı kişilere sahte sağlık kurulu raporu temin edildiği ihbarı üzerine inceleme başlatıldı.

 

KOM EKİPLERİ İKİ YILDIR TAKİBİNİ SÜRDÜRDÜ

 

Sabah erken saatlerde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda aralarında doktor, hastane görevlisi, dernek başkan yardımcısınında bulunduğu toplamda 9 kişi gözaltına alındı. Isparta’da bir hastanede ortopedist uzmanı olarak görev yapan doktor Z.Y., Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda görev yapan doktor O.O., bir devlet hastanesinde görev yapan ortopedist doktor İ.G.’nin yanı sıra çeşitli hastanelerde görev yapan E.T., H.S., C.K. ve E.Ö. isimli kişilerin adreslerine eş zamanlı baskın düzenlendi. Bu kişilerin yanı sıra örgüt lideri olduğu iddia edilen A.Ö. ve T.A. da gözaltına alındı.

 

RAPOR ALANLARIN İFADELERİNE BAŞVURULACAK

 

Hakkında arama kararı çıkartılan bir kişinin ise şehir dışında olduğu öğrenilirken, “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurma”, “Rüşvet”,“Görevi Kötüye Kullanma”, “Resmi Belgede Sahtecilik”, “Nitelikli Dolandırıcılık” suçlarından gözaltına alınanlar sabah erken saatlerde sağlık kontrolü için Atatürk Devlet Hastanesi ek binasına getirildiler.

 

Öte yandan, operasyon kapsamında sağlık raporu verilen kişilerinde ifade vermek üzere Zonguldak Emniyet Müdürlüğü’ne çağrıldığı belirtildi.İfadesine başvurulan kişilerin sayının 61 olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Srdrklc

20 Ocak 2016 Çarşamba 20:53

Ispartada Y.Z. adinda bir ortopedist yok.bilginize.

Vatansever Doktor

19 Ocak 2016 Salı 14:50

Karşı bildiri hazırlayanların çoğunu tanıyorum. Bu isimlerin hepsi her dönem gücün yanında yer almış, menfaat sever insanlardır. Sefer Kutlu'ya vatansever demek vatanseverlere ve şehitlerimize en büyük hakaret olacaktır. Olsa olsa bu isimlere "menfaat sever" denir.

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR