23 Mart 2018 Cuma

  • 3,985 TL
  • 4,928 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
ISPARTA 10°
KORKUNÇ KAZA 1 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI

KORKUNÇ KAZA 1 ÖLÜ 2 AĞIR YARALI

GENEL BAŞKANDAN BİLGİÇ İTİRAFI

GENEL BAŞKANDAN BİLGİÇ İTİRAFI

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA'DAKİ O KAZADA 2 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

ISPARTA’YA YAPILAN YATIRIMLAR

SADECE TEMMUZ AYINDA 70 KİŞİ YENİ İŞ FIRSATI YAKALADI.

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar, BAGEV Kariyer Sitesi'nde geçen ay 280 iş ilanı yayınlandığını ve 8 bin kişi için iş fırsatı sunulduğunu belirtti.

Isparta

Adar, yaptığı yazılı açıklamada, BAGEV'in, Batı Akdeniz Bölgesi'ndeki işsizlere istihdam olanakları sağlamak amacıyla 2009 yılında kurulduğunu kaydetti. Hedeflerinin bölgenin en büyük problemi olan işsizlik ve eğitimsiz iş gücünü, bölgesinde üreteceği politika ve uygulamalarla en aza indirmek olduğunu vurgulayan Adar, bu doğrultuda iş ve eleman arayanları 'www.bagevkariyer.com' BAGEV Kariyer Sitesi'nde buluşturduklarını bildirdi.

    

 

BAGEV Kariyer Sitesi'nden elde ettikleri verilere göre, tarım sektörünün istihdam haritasına bakıldığında son 1 yıllık dönemde istihdamın özellikle işçi aile alanında yoğunlaştığını kaydeden Adar, bu yıl tarımda en çok eleman aranan şehirlerin başında Antalya'nın geldiğini ve Antalya'yı Burdur, Isparta, İstanbul, Adana, Afyonkarahisar ve Ankara'nın takip ettiğini belirtti. Adar, bu kentlerde gerçekleştirilen tarım yatırımlarının istihdama yansıdığını ve kentlerin ekonomilerinde de önemli bir canlanma meydana geldiğini ifade etti.

    

 

İstihdam endeksi verilerine göre, Temmuz ayında 70 kişinin yeni iş fırsatı yakaladığına ve en çok aranan meslek gruplarının ise tarım işçisi ile muhasebeci olduğuna işaret eden Adar, ''BAGEV Kariyer Sitesi'nde geçen ay 280 iş ilanı yayınlandı ve yaklaşık 8 bin kişi için iş fırsatı sunuldu. Bu rakam, bir önceki aya göre yüzde 2, geçen yıl ağustos ayına göre yüzde 23, 2010 yılı Ağustos ayına göre ise yüzde 53 artış yaşandığına işaret ediyor'' dedi.

    

 

En çok yeni iş ilanının 33 ilanla turizm sektöründen geldiğini, bunu 31 ilanla tarım sektörünün takip ettiğini ifade eden Adar, Isparta'daki tüm iş arayanları ve işverenleri BAGEV Kariyer internet sitesini kullanmaya davet etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR