23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,839 TL
  • 5,677 TL
  • 201,65 TL
  • 102.332
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

SADECE MHP YÖNETİMİNE DEĞİL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nin 4 Kasım tarihinde yapacağı Genel Kongre'de Genel Başkanlığa aday olduğunu aylar öncesinden açıklayan İsmail Hakkı Küpçü, bugün Teras Park'ta gazetecilerle bir araya geldi.

Isparta
 BAŞBAKANLIĞA TALİBİM
Küpçü, adaylık sürecine ilişkin yaptığı değerlendirmelerde “Biz sadece MHP’nin değil Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetimine talibiz. Sadece MHP Genel Başkanlığı’na değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanlığı’na talibiz” dedi.
TÜRKİYE İYİ YÖNETİLMİYOR
Türkiye’nin iyi yönetilmediğini ileri süren Küpçü, kendilerinin siyasette kaliteyi artıracağına vurgu yaptı. Gençler için güzel bir Türkiye bırakmak istediklerini söyleyen İsmail Hakkı Küpçü, “Biz sıradan bir aday değiliz. Sürekli çözüme vurgu yapıyoruz. 4 Kasım’da yapılacak olan kongrede de bizden daha şanslı bir aday yok” ifadelerini kullandı.
YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULMAYIN
Halkın MHP’yi başarılı görmediğini ve iktidara yakın hissetmediğini dile getiren Küpçü, “Milletimiz, bu yönetimin partimizi iktidara taşıyacağına kanaat etmediği için sıkıntılar yaşanıyor. Biz yüzde 40’larla MHP’yi iktidara taşımak için yola çıktık. Parti tabanı değişim istiyor. Ama yağmurdan kaçarken de doluya tutulmamak lazım” dedi.
İKTİDARA YOL GÖSTEREN MUHALEFET ANLAYIŞI
Küpçü, muhalefetin iktidara yol göstermesi gerektiğini de savunarak, “Esas olan iyi muhalefet değil. İyi muhalefet demek, sorunlara çözüm üretmek demektir. İktidara yol göstereceksin, halk bunu görecek ve seni tercih edecek” görüşünü savundu.
GENEL BAŞKANIN DEĞİŞMESİ İÇİN KASETİ ÇIKMASI LAZIM
Siyasi partiler kanununu da eleştiren Küpçü, “Ne ilginçtir ki, ülkemizde bir genel başkanın değişmesi için ya kaseti çıkması lazım, ya da vefat etmesi lazım” dedi.
DEMİREL’E SAHİP ÇIKTI
Hükümetin Isparta’ya da Türkiye’ye de yanlış baktığını kaydeden Küpçü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Isparta mitinginde Süleyman Demirel’i yuhalatmasını hatırlatarak “O mitingdeki ortam Başbakanın Isparta’ya bakışını ortaya koyuyor. Bunlar Türkiye’ye doğru bakmıyorlar, Isparta’ya nasıl doğru bakacaklar” diye konuştu.
BÖLGEDEN YANA BİR SIKINTIMIZ YOK
Gazetecilerin, MHP Isparta İl Başkanı İsa Yalçın’ın “Biz Bahçeli’nin arkasındayız” sözlerini hatırlatması üzerine Küpçü, Isparta’da da parti yönetimi ile bir araya geldiğini belirterek “Biz Isparta’da da parti yönetimi ile bir araya geldik. Bölgeden yana bir sıkıntımız yok” dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR