27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTALI ANNE 2 ÇOCUĞUNU ÖLDÜRDÜ

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

ISPARTA'DA YILANLAR BÜYÜK PANİK YARATTI

İSA YALÇIN'DAN İYİ PARTİ'YE ÇOK SERT TEPKİ

İSA YALÇIN'DAN İYİ PARTİ'YE ÇOK SERT TEPKİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

SADECE 2 AY KALDI

SADECE 2 AY KALDI

Isparta

Sütçüler ilçe merkezi ve doğa harikası köylerini çıkmazdan kurtaracak, ekonomik kalkınma için çok büyük önemi olan Melikler Köprüsü'nde 40 yıllık hayal, 2 ay sonra gerçeğe dönüşüyor. Vali Vahdettin Özkan döneminde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç'in sağladığı finansman desteğiyle İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılan Melikler Köprüsü, 2017 başı itibariyle araç trafiğine açılıyor. İl Özel İdaresi, köprünün Isparta veBurdur tarafındaki bağlantı yollarında da çalışmalarını tamamladı. Isparta İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu, 40 yıllık hayali gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Zadeoğlu, şu açıklamayı yaptı:"40 yıldır bekleyen bir rüyaydı, inşallah bu sene bitmeden gerçek olacak.1 yıldır devam etmekte olan bu işimizde bize yardımcı olan Melihler, Şehler ve Elsazı'ndaki bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yüklenici firma 22 Ekim itibariyle kirişleri getirecek. Biz İl Özel İdaresi olarak bağlantı yollarımızı tamamladık. Kirişler monte edildikten sonra beton çalışması var.

Yeni yıla inşallah bu köprü üzerinden geçeceğiz. Bu bölgeye Ispartamıza, Sütçüler'e, Burdur'a, Antalya'ya hayırlı olsun. Bu köprü Antalya'nın Sütçüler'e ve Çandır'a bağlanması anlamında çok önemli. Turizmin canlanması açısından önemli gelişmeler olacaktır. Bu köprünün yapımına başlamadan önce fizibilite çalışması yapmıştık. Yılda yaklaşık 8500 resmi araç geçiyor. Özeller hariç. O dönem Sayın Valimiz, sayın Milletvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç bu çalışmayı çok ciddiye aldı. İhalesini gerçekleştirdik ve şimdide tamamlandı. AK Parti İlçe Başkanı Ömer Ali Ayan da bölge için çok önemli bir yatırıma imza atıldığını belirterek "Sütçüler ilçemizi ve bağlı köylerimizi Antalya ve Isparta'ya bağlamak için köprümüz çok önemli. 40 yıllık bir hayalin gerçeğe dönüştüğünü görüyoruz.

Bizim için bölgemiz için çok önemli bir yatırım. İlçemizi turizm ve tarım açısından canlandıracak bir proje" dedi. Sütçüler İl Genel Meclisi Üyesi Faik Çırak Faik "Sayın Valimiz Vahdettin Özkan beyin başkanlığında Milletvekillerimiz Süreyya Sadi Bilgiç ve Recep Özel'in katkılarıyla temelimizi attık. Hayalimizi gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyoruz" diye görüşlerini ifade ederken diğer İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Erener de Hükümete şükranlarını iletti.

Erener, "Hükümetimizin Sütçüler ilçesine verdiği değerden ötürü şükran duyuyoruz. Sütçüler bir çıkmazdan kurtuluyor inşallah. Sütçüler'in çehresi değişecek" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Cunurlu

10 Ekim 2016 Pazartesi 21:13

Sayin vekilim hayrina cunure bir asfalt yapsak nefes alamiyoz wallahi. Bu belediye baskanindan bir cacik olmaz. Isi gucu yapmadigi seyler uzerine siyaset yapmak

Duble yollar ne zaman bitecek ?

10 Ekim 2016 Pazartesi 16:06

İsparta konya arası ve isparta Antalya arası ne zaman duble yol olacak. Ne zaman bitecek bu tek şeritli yol derdi ona care yok mu ?

Ramo

10 Ekim 2016 Pazartesi 14:49

Hadi hayırlısı.Bitti bitiyor derken Diğer illere gore yolda hep geriyiz.Insallah İsparta güzergah üstü için mücadele verenleri bu millet görüyor.Yol demek medeniyet demek,kültür demek,ticaret demek ferah zenginlik demek..

İsptali

10 Ekim 2016 Pazartesi 14:35

Memlekete mühendis bitti.ogretmen yol yapıyor.hadi hayirlisi Allah selamet versin...

Vatandaş

10 Ekim 2016 Pazartesi 14:25

Antalya yoluna kaç ay kaldı.Konya yoluna kaç ay kaldı.Ondan bahseden yokmu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR