17 Ağustos 2017 Perşembe 00:45

SABAH GAZETESİ YAZARI GÜNAYDIN AİLESİNİ YAZDI

SABAH GAZETESİ YAZARI GÜNAYDIN AİLESİNİ YAZDI
21 Haziran 2017 Çarşamba 10:41

SABAH GAZETESİ YAZARI GÜNAYDIN AİLESİNİ YAZDI

Cumartesi akşamı üç ayrı şehirde iftara davetliydik.  

İstanbul'da... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iftarı... "Medya ile buluşma."  Ankara'da... "Dostlar meclisi" iftarı... Davet sahibi Mahmut Yiğit'ti... Cemil Çiçek, Vecdi Gönül, Abdülkadir Aksu, Necati Çetinkaya... Ve diğer dostlar.  

Isparta'da "Demirel ailesinin" iftarı... Açık havada... Miting gibi... 5 bin kişilik. Merhum Şevket Demirel'in eşi Sezen Hanım ile kızı Nihan Hanım "İftara kalın"dediler... Bırakmadılar. Bugün... Isparta'dan... İftar masasından notlar.İftarda Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile aynı masadaydık. Oturur oturmaz, Başkan'a "Geçmiş olsun" dedik. 

Masadakiler"Soran gözlerle" baktılar... "Başkan hasta mı? Bir şey mi var" diye. Güldük: - Eğer Fetö darbesi başarılı olsaydı... Başkan şimdi burada, protokol masasında değil de, yedi sülalesi ile birlikte hapiste yatıyor olacaktı. Yusuf Ziya Günaydın, 30 Mart 2014 seçimlerini kazanıp, Başkanlık koltuğuna oturunca... "Eski ihale dosyalarını" çıkarmış.  Şehrin temizliği... "625 milyona"ihale edilmiş... 5 yıl önce... Süre dolmak üzere.   Başkan "Yeni bir ihale" açmış...İhale "TV'de canlı yayınlanmış."   

Sonuç... 5 yıl önce 625 milyona ihale edilen iş, bu defa "11.5 milyon lira" ile noktalanmış. Vay sen misin "Birilerinin menfaat musluğunu kesen?" İşte o andan itibaren kader ağlarını örmeye başlamış. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın "Diğer ihaleleri" mercek altına alınca...Yeni ihaleleri "Televizyonda" yapınca... "Bazı belediye personelini" işten çıkarınca... "Uyarılar" gelmeye başlamış: -Başkan!.. Burnunun dikine gitme!.. Çoluk çocuğun var!.. Sonra pişman olursun.Yusuf Ziya Günaydın "Uyarılara" kulak asmayınca..."Düğmeye" basılmış. "Belediyeye... 200 polis ile... Büyük operasyon." Emniyet... Savcılık... Mahkeme... Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın hakkında "172 sayfalık iddianame" hazırlanmış. İstenen hapis cezası... İddianame sayfası kadar... 172 yıl... "Her sayfa için bir yıl." Zeynep Günaydın... Başkanın kızı... Mimar. Bir dava da ona... İstenen ceza "20 yıl." "Suç nedir" derseniz: - Babası başkan olunca imarsız araziyi imara açtırmak... Bu arazinin üzerine yapılacak binanın projesini çizmek. Zeynep Günaydın kendisini savunmuş: 1. Bu arazi "Babam başkan olmadan" imara açılmış. 2. Söz konusu projeyi ben çizmedim.."Falanca mimar" çizmiş... Projenin altında imzası var. Fakat...Dinleyen kim? Dilek Günaydın... Belediye Başkanı'nın eşi... "Ev kadını." "Onun hakkında da" dava açılmaz mı? Dava"Memuriyet görevini kötüye kullanmaktan." Evinde oturan, memuriyetle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir kadın "Görevi nasıl kötüye kullanabilir ki?" Maksat... "Eziyet olsun." Menfaat musluklarını kesen belediye başkanına "Unutamayacağı bir ders olsun." Isparta Belediye Başkanı'na "Kumpas kuranlar... Belediyeye baskın yapanlar...Başkan ve ailesi hakkında davalar açanlar" şimdi neredeler? Hepsi de hapisteler. Eski Isparta valisi... İçeride. Eski Isparta emniyet müdürü içeride. Eski savcı içeride... Eski hakim içeride. "Belediye operasyonunun" bütün aktörleri... 12 kişiler... 12'si de içerideler.Isparta... Kişi başına 6 ağaç düşüyor... Şehir yemyeşil. İki yıl üst üste"Yaşanabilir şehir" listesine giren şehir... Yine Isparta."Temizlikten dolayı" Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından"50 milyon lira ile ödüllendirilen" şehir... Bildiniz... Isparta.  İftardan sonra... Vedalaşırken... Yusuf Ziya Günaydın'a takıldık: - 15 Temmuz'dan sonra kurban kestirdiniz mi?... Ailece hapisten kurtuldunuz... Büyük tehlike atlattınız. Başkan "İki kurban birden kestim" dedi: - Ülkem büyük bir tehlike atlattı... Önce vatanım için kurban kestim... Sonra da ailem için.

 

 

son zamanlarda başkan yükselişe geçti

vatandaş
22 Haziran 2017 Perşembe 02:18

sayın başkan son 6 aydır inanılmaz bir şekilde sevilmeye ve yükselmeye başladı. son 6 ayda acaba ne ler oldu. belki başkan bakanlık koltuğunada oturur. yakışır yakışıklı başkanıma yakışır. aşağıda olumsuz yorum yapanlar başkan sizinde musluğunuzu kesmiştir kesin. adam hak hukuk nedir biliyor hiç değilse hırsızları başkan yard. yada müdür yapmıyor. hırsızlar zamanında belediyeyi yönetirken kimsenin sesi çıkmıyordu.başkanın arkasında halk var seçilmiş adama çamur atmayın.

4 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla

iktidar gücü yanlarindayken

salih
21 Haziran 2017 Çarşamba 15:21

5 Yil önce (2012) fetöyle dost olmiyanlarin basina gelmedik birakilmiyordu , tabiri caizse insanlar fetöyle dost olmasa bile düsman olmamaya ****ret etmek zorunda birakiliyordu!

3 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

Yavuz Donat farkı

Çok guzel
21 Haziran 2017 Çarşamba 13:35

Usta gazeteci sayfalarca yazıyla anlatılabilecek konuyu çok güzel özetlemiş. Yavuz beyin yazdıklarına noktası, virgülüne kadar katılıyorum. Az bile yazmış. FETÖ'nün kripto elemanlarının yorum yazarak algı yapmasına aldanacak değiliz. Herkes haddini bilsin.

8 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

boş laf

atma
21 Haziran 2017 Çarşamba 06:30

5 yıl önce belediyeyi kim yönetiyordu.sormadınızmı yavuz bey.

5 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

MAZLUMUN AHI ; TAHTINDAN INDIRIR SAHI !!!!!!

VELI
20 Haziran 2017 Salı 18:29

BU FETÖNÜN KURMADIGI KUMPASMI KALDI, BÜTÜN KÖPRÜLERI TUTMUSLAR DAYI DEMEYENE HAYAT HAKKI TANIMIYORLARDI !!! YAVUZ BEY GAYET GÜZEL ANLATMIS OLANLARI ; AMA FETÖCÜ CIKMIS ACIKLAMA YAPIYOR "FETÖNÜN ACILISLARINDAYDI" DIYE, IFTIRALARINA BURADAN DEVAM ETMEYE CALISIYORLAR; KENDI PISLIKLERINI ALAKASIZ VATAN MILLET SEVDALISI INSANLARA KARA CALMAK ISTIYORLAR!!! KENDI CAMURLARINDA BOGULSUN PIS FETÖCÜLER !!!!!!

11 Beğendim
2 Beğenmedim
 
Yanıtla

Yasin
20 Haziran 2017 Salı 17:32

Bilmeden sallamak kolay tabi ulan fetonun bütün açılışlarında olan değil mi Yusuf. Verdiği ihalelerin kimlere ait olduğuna bi bakında öyle bu yorumları yapın. Yuh derler adama feto mağduru olacaktı dıyor yaa zihniyetsiz. Delilleri kimler yok etmiş yaa bi bakın bakalım

17 Beğendim
11 Beğenmedim
 
Yanıtla

Sadece Tepedekileri görmeyin

Hoca
20 Haziran 2017 Salı 17:03

Sayın Başkan o davadan çok az bir ceza aldı zaten,5 yılın altında.Ama böyle davalarda olan gariban memurlara oluyor ve onları kimse farketmiyor.Olayın iç yüzü bilinmeden iftiralar atılıyor,masum insanların hayatı karartılıyor.Fetö hainleri o zaman birileri tarafından neredeyse kahraman ilan edilecekti.Zaman her şeyin ilacı imiş gerçekten.Ey İnsanlar sadece Adil olan Allah'a iman edin, çünkü O'nun terazisi hiç bir zaman şaşamaz ve bu dünya Zalimlere kalmaz.

8 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla

Abdullah
20 Haziran 2017 Salı 16:49

4 Beğendim
1 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

Devlet böyle kandırılıyor

Devlet böyle kandırılıyor

Devlet böyle kandırılıyor

ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

ISPARTA'DA KAYIP ARANIYOR

YÜREKLERİ AĞZA GETİREN KAZA

YÜREKLERİ AĞZA GETİREN KAZA

YÜREKLERİ AĞZA GETİREN KAZA

ISPARTA'DA FETÖ DAVASINDA SON DAKİKA GELİŞMESİ

ISPARTA'DA FETÖ DAVASINDA  SON DAKİKA GELİŞMESİ

ISPARTA'DA FETÖ DAVASINDA SON DAKİKA GELİŞMESİ

ISPARTA'YA 2.ÜNİVERSİTE İÇİN HAKLI GEREKÇEMİZ 97 BİN ÖĞRENCİ

ISPARTA'YA 2.ÜNİVERSİTE İÇİN HAKLI GEREKÇEMİZ 97 BİN ÖĞRENCİ

ISPARTA'YA 2.ÜNİVERSİTE İÇİN HAKLI GEREKÇEMİZ 97 BİN ÖĞRENCİ

ISPARTA BELEDİYESİNDE MÜDÜRLÜKLERDE DEĞİŞİKLİK

ISPARTA BELEDİYESİNDE MÜDÜRLÜKLERDE DEĞİŞİKLİK

ISPARTA BELEDİYESİNDE MÜDÜRLÜKLERDE DEĞİŞİKLİK

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

VALİ GÜNAYDIN'DAN ŞEHİR HASTANESİ AÇIKLAMASI

VALİ GÜNAYDIN'DAN ŞEHİR HASTANESİ AÇIKLAMASI