27 Mayıs 2018 Pazar

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 22°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

SABAH GAZETESİ YAZARI GÜNAYDIN AİLESİNİ YAZDI

SABAH GAZETESİ YAZARI GÜNAYDIN AİLESİNİ YAZDI

Isparta

Cumartesi akşamı üç ayrı şehirde iftara davetliydik.  

İstanbul'da... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iftarı... "Medya ile buluşma."  Ankara'da... "Dostlar meclisi" iftarı... Davet sahibi Mahmut Yiğit'ti... Cemil Çiçek, Vecdi Gönül, Abdülkadir Aksu, Necati Çetinkaya... Ve diğer dostlar.  

Isparta'da "Demirel ailesinin" iftarı... Açık havada... Miting gibi... 5 bin kişilik. Merhum Şevket Demirel'in eşi Sezen Hanım ile kızı Nihan Hanım "İftara kalın"dediler... Bırakmadılar. Bugün... Isparta'dan... İftar masasından notlar.İftarda Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile aynı masadaydık. Oturur oturmaz, Başkan'a "Geçmiş olsun" dedik. 

Masadakiler"Soran gözlerle" baktılar... "Başkan hasta mı? Bir şey mi var" diye. Güldük: - Eğer Fetö darbesi başarılı olsaydı... Başkan şimdi burada, protokol masasında değil de, yedi sülalesi ile birlikte hapiste yatıyor olacaktı. Yusuf Ziya Günaydın, 30 Mart 2014 seçimlerini kazanıp, Başkanlık koltuğuna oturunca... "Eski ihale dosyalarını" çıkarmış.  Şehrin temizliği... "625 milyona"ihale edilmiş... 5 yıl önce... Süre dolmak üzere.   Başkan "Yeni bir ihale" açmış...İhale "TV'de canlı yayınlanmış."   

Sonuç... 5 yıl önce 625 milyona ihale edilen iş, bu defa "11.5 milyon lira" ile noktalanmış. Vay sen misin "Birilerinin menfaat musluğunu kesen?" İşte o andan itibaren kader ağlarını örmeye başlamış. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın "Diğer ihaleleri" mercek altına alınca...Yeni ihaleleri "Televizyonda" yapınca... "Bazı belediye personelini" işten çıkarınca... "Uyarılar" gelmeye başlamış: -Başkan!.. Burnunun dikine gitme!.. Çoluk çocuğun var!.. Sonra pişman olursun.Yusuf Ziya Günaydın "Uyarılara" kulak asmayınca..."Düğmeye" basılmış. "Belediyeye... 200 polis ile... Büyük operasyon." Emniyet... Savcılık... Mahkeme... Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın hakkında "172 sayfalık iddianame" hazırlanmış. İstenen hapis cezası... İddianame sayfası kadar... 172 yıl... "Her sayfa için bir yıl." Zeynep Günaydın... Başkanın kızı... Mimar. Bir dava da ona... İstenen ceza "20 yıl." "Suç nedir" derseniz: - Babası başkan olunca imarsız araziyi imara açtırmak... Bu arazinin üzerine yapılacak binanın projesini çizmek. Zeynep Günaydın kendisini savunmuş: 1. Bu arazi "Babam başkan olmadan" imara açılmış. 2. Söz konusu projeyi ben çizmedim.."Falanca mimar" çizmiş... Projenin altında imzası var. Fakat...Dinleyen kim? Dilek Günaydın... Belediye Başkanı'nın eşi... "Ev kadını." "Onun hakkında da" dava açılmaz mı? Dava"Memuriyet görevini kötüye kullanmaktan." Evinde oturan, memuriyetle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir kadın "Görevi nasıl kötüye kullanabilir ki?" Maksat... "Eziyet olsun." Menfaat musluklarını kesen belediye başkanına "Unutamayacağı bir ders olsun." Isparta Belediye Başkanı'na "Kumpas kuranlar... Belediyeye baskın yapanlar...Başkan ve ailesi hakkında davalar açanlar" şimdi neredeler? Hepsi de hapisteler. Eski Isparta valisi... İçeride. Eski Isparta emniyet müdürü içeride. Eski savcı içeride... Eski hakim içeride. "Belediye operasyonunun" bütün aktörleri... 12 kişiler... 12'si de içerideler.Isparta... Kişi başına 6 ağaç düşüyor... Şehir yemyeşil. İki yıl üst üste"Yaşanabilir şehir" listesine giren şehir... Yine Isparta."Temizlikten dolayı" Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından"50 milyon lira ile ödüllendirilen" şehir... Bildiniz... Isparta.  İftardan sonra... Vedalaşırken... Yusuf Ziya Günaydın'a takıldık: - 15 Temmuz'dan sonra kurban kestirdiniz mi?... Ailece hapisten kurtuldunuz... Büyük tehlike atlattınız. Başkan "İki kurban birden kestim" dedi: - Ülkem büyük bir tehlike atlattı... Önce vatanım için kurban kestim... Sonra da ailem için.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandaş

22 Haziran 2017 Perşembe 02:18

sayın başkan son 6 aydır inanılmaz bir şekilde sevilmeye ve yükselmeye başladı. son 6 ayda acaba ne ler oldu. belki başkan bakanlık koltuğunada oturur. yakışır yakışıklı başkanıma yakışır. aşağıda olumsuz yorum yapanlar başkan sizinde musluğunuzu kesmiştir kesin. adam hak hukuk nedir biliyor hiç değilse hırsızları başkan yard. yada müdür yapmıyor. hırsızlar zamanında belediyeyi yönetirken kimsenin sesi çıkmıyordu.başkanın arkasında halk var seçilmiş adama çamur atmayın.

salih

21 Haziran 2017 Çarşamba 15:21

5 Yil önce (2012) fetöyle dost olmiyanlarin basina gelmedik birakilmiyordu , tabiri caizse insanlar fetöyle dost olmasa bile düsman olmamaya ****ret etmek zorunda birakiliyordu!

Çok guzel

21 Haziran 2017 Çarşamba 13:35

Usta gazeteci sayfalarca yazıyla anlatılabilecek konuyu çok güzel özetlemiş. Yavuz beyin yazdıklarına noktası, virgülüne kadar katılıyorum. Az bile yazmış. FETÖ'nün kripto elemanlarının yorum yazarak algı yapmasına aldanacak değiliz. Herkes haddini bilsin.

atma

21 Haziran 2017 Çarşamba 06:30

5 yıl önce belediyeyi kim yönetiyordu.sormadınızmı yavuz bey.

VELI

20 Haziran 2017 Salı 18:29

BU FETÖNÜN KURMADIGI KUMPASMI KALDI, BÜTÜN KÖPRÜLERI TUTMUSLAR DAYI DEMEYENE HAYAT HAKKI TANIMIYORLARDI !!! YAVUZ BEY GAYET GÜZEL ANLATMIS OLANLARI ; AMA FETÖCÜ CIKMIS ACIKLAMA YAPIYOR "FETÖNÜN ACILISLARINDAYDI" DIYE, IFTIRALARINA BURADAN DEVAM ETMEYE CALISIYORLAR; KENDI PISLIKLERINI ALAKASIZ VATAN MILLET SEVDALISI INSANLARA KARA CALMAK ISTIYORLAR!!! KENDI CAMURLARINDA BOGULSUN PIS FETÖCÜLER !!!!!!

Yasin

20 Haziran 2017 Salı 17:32

Bilmeden sallamak kolay tabi ulan fetonun bütün açılışlarında olan değil mi Yusuf. Verdiği ihalelerin kimlere ait olduğuna bi bakında öyle bu yorumları yapın. Yuh derler adama feto mağduru olacaktı dıyor yaa zihniyetsiz. Delilleri kimler yok etmiş yaa bi bakın bakalım

Hoca

20 Haziran 2017 Salı 17:03

Sayın Başkan o davadan çok az bir ceza aldı zaten,5 yılın altında.Ama böyle davalarda olan gariban memurlara oluyor ve onları kimse farketmiyor.Olayın iç yüzü bilinmeden iftiralar atılıyor,masum insanların hayatı karartılıyor.Fetö hainleri o zaman birileri tarafından neredeyse kahraman ilan edilecekti.Zaman her şeyin ilacı imiş gerçekten.Ey İnsanlar sadece Adil olan Allah'a iman edin, çünkü O'nun terazisi hiç bir zaman şaşamaz ve bu dünya Zalimlere kalmaz.

Abdullah

20 Haziran 2017 Salı 16:49

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR