25 Haziran 2018 Pazartesi

  • 4,557 TL
  • 5,308 TL
  • 190,62 TL
  • 95.852
ISPARTA 23°
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI 9 YAŞINDAKİ İZZET HAYATINI KAYBETTİ

OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI 9 YAŞINDAKİ İZZET HAYATINI KAYBETTİ

BİR ANNENİN TAHLİYE İSYANI

BİR ANNENİN TAHLİYE İSYANI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

ISPARTA'DA TRAVESTİNİN EVİNE POLİS BASKINI

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

YİNE KÜÇÜKGÖKÇELİ KAVŞAĞI YİNE KAZA

REKTÖR, DEMİREL İÇİN NE DEDİ ?

SDÜ rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, SDÜ'nün kuruluş müktesebatından ayrılmadığının altını çizerek önemli açıklamalarda bulundu.

Isparta
 Görev geldiği andan itibaren SDÜ’nün dünya üniversiteleri arasında ilk 100’de olacağı hedefini koyan Rektör İbicioğlu, hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Dün sabah SDÜ konukevinde basın mensupları ile bir araya gelen Rektör İbicioğlu önemli açıklamalarda bulundu. Tıp fakültesinin itibarının her geçen gün arttığını ve aranılan bir hastane olduğunu belirten İbicioğlu, hastanenin aylık 4milyon TL olan cirosunun bu ay itibariyle 6 milyon TL’ye çıktığını ifade ederek, bölgemizde saygın bir hastane konumunda olduğunu söyledi.Diğer taraftan üniversitelerin Isparta’yla ve ısparta halkıyla entegre olması gerektiğine işaret eden İbicioğlu bunun içinde bazı temas ve çalışmalarda bulunduğunu aktardı. SDÜ’nün işadamlarında da gerekli desteği alması için ellerinden geleni yaptığını aktaran rektör İbicioğlu, önceki gün İzmir’de Ispartalı işadamları ile bir araya geldiğinide şu sözlerle ifade etti.
İŞADAMLARI ELİYLE ISPARTAYA TESİS
  SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, üniversitelere işadamalarının da destek vermesi için önceki gün İzmir’deki Ispartalı işadamlarıyla bir toplantı yaptıklarını ve kendilerinin Ispartaya bir tesis kazandırmalarını istediklerini şu sözlerle ifade etti. 2 gündür İzmir’deydim. İzmir’de yaşayan Ispartalı işadamlarımızla bir toplantı yaptık. Yine Ispartalı işadamımımızın tesisinde işçilerle 1 Mayıs’ı kutladık. Ardından işadamlarımızın Ispartaya bir tesis kazandırmaları için kendileriyle toplantı yaptık. Bilindiği gibi ülkemizin bir çok ilinde işadamlarının, bulundukları illerin üniversitelerine önemli katkıları var. Örneğin Kayserili işadamlarımız üniversitelerine büyük ölçüde sahip çıkıyorlar. Bizde bunun için kendi işadamlarımızla zaman zaman bir araya gelme kararı aldık. İzmirle başlayan bu toplantılarımız önümüzdeki hafta sonu İstanbul’la ardından da Ankara ile devam edecek.”dedi.
HAYAL ETMEDİĞİNİZİ GERÇEKLEŞTİREMEZSİNİZ
  Herşeyin bir hayalle başlayacağını ve hayal edilemeyen hiç bir şeyin gerçeğe dönüştürülmesinin çok zor olacağını ifade eden İbicioğlu SDÜ’nün dünyada ilk 500’e ardından ilk 100 hedefini şöyle açıkladı. “SDÜ dünyada ilk 500’e ardından da ilk 100 üniversite arasında girmeyi kendisine hedef seçmiştir. Projelerimiz bile ilk 170 üniversite arasında ilk 3’e girdik. Biz bir sevda ile yola çıktık. Her şey bir hayalle başlar. Hayal etmediğiniz bir projeyi gerçekleştirme şansınız da olmaz.”dedi. Isparta’nın elma ve gülcülük de geldiği noktadan bahseden İbicioğlu, elmacılıkta hızla artan şartlar nedeniyle rekabek şansı kalmadı. Türkiye’nin gül ihtiyacının yüzde 65’ini oluşturan Isparta’nın ekonomik geliri sadece 30 milyon TL. Bunların arttırılması için bilimsel çalışmalara ihtiyaç var. Üreticinin üniversitelerin bilim merkezlerinden yararlanmalarını istiyoruz. Her alanda marka olabilmemiz için Isparta’nın SDÜ ile ortak çalışması şarttır.
ÜNİVERSİTENİN GEÇMİŞİNE BAĞLIYIZ
 Rektör İbicioğlu ayrıca SDÜ’nün ismini taşıyan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ismine ve üniversitenin kuruluş müktesebatına bağlı kalarak yollarına devam ettiklerini şu cümlelerle aktardı. “SDÜ ve Isparta geçmişteki müktesebatına bağlı olarak 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in yetiştirdiği bir şehrin üniversitesi olarak bizde gelecekte sözümüzü söyleceğiz. Bunun içinde ucuz maliyetli çalışmalardan kaçınmak durumundayız. Bunlar yapılmadığı takdirde ucuz maliyetle dayanıklı rebaket etme şansımız olmaz. SDÜ olarak yapmamız gereken tek şey, bilgi teknolojilerinin daha aktif kullanılmasında öncü olmayı sağlamak.”
BİR BEYLİKTEN BİR İMPARATORLUK MEYDANA GELDİ
  SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu son olarak üniversitenin gelişmesini ve büyümesini Türk’lük örneği verdi.Kayıboyundan gelen Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman Bey’in bir dünya devleti yarattığına dikkati çeken İbicioğlu, tıpkı SDÜ’nün de bu şekilde gelişip büyüdüğünü ifade ederek, bir beylikten bir devlet çıkmıştır.”dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR