20 Nisan 2018 Cuma

  • 4,063 TL
  • 4,988 TL
  • 174,67 TL
  • 110.932
ISPARTA 11°
BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İŞTE AK PARTİ'NİN İLK MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA'DA OPERASYON 6 GÖZALTI VAR

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

ISPARTA BELEDİYESİ DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

PROJE SON ŞEKLİNİ ALIYOR

SPEKÜLASYONLAR YAPILIYOR PROJEDE NELER VAR?

Isparta

Isparta Gülpark Turizm, Kültür ve Ticaret Merkezi Çalıştayı yapıldı. Böcüzade Parkı’nda sabah saatlerinde başlayan çalıştaya Isparta Valisi Memduh Oğuz başta olmak üzere Belediye Başkan Vekili Orhan Eren, AK Parti Isparta eski Milletvekili Haydar Kemal Kurt, Proje ortağı BAKA’yı temsilen Genel Sekreter Tuncay Engin, daire müdürleri ve diğer konuklar katıldı. Çalıştayı açış konuşmasında Isparta Valisi Memduh Oğuz, güle dair yapılacak her projenin Isparta’ya değer katacağını söyledi. Vali Oğuz, “Isparta 10 milyonluk bir turist potansiyeline sahip, çekebilir. Bunun ne kadarını yatırabilirsek, yani konaklattıtabilirsek, o kadar da büyük istifadesi olur. Gül, Isparta’nın alameti farikasıdır, adıdır, markasıdır, olmazsa olmazıdır. Diğer her şey başka yerlerde de var ama Isparta çok özel. Bu kalitedeki gülü başka bir coğrafyada yetiştiremiyorsunuz. Proje bu bakımdan önemli. Gülle ilgili her şey Isparta için önemli. Gülden hareket edilerek gerçekleştirilecek projelerin tamamı önemli.” dedi.

SPEKÜLASYONLAR YAPILIYOR

Vali Oğuz, “sanayileşme peşinde koşmaya gerek kalmaz” diyerek destek verdiği Isparta potansiyellerini de şöyle sıraladı: “Mekke, Medine, Kudüs, Isparta diyoruz işi hemen tasavvufi boyuta çekiyorlar. Bizim meselemiz o değil. Şunu düşünün, Ortadoğu coğrafyasında, balkanlarda, Kafkasya’da ya da Mekke’de, Mekke, Medine, Kudüs, Isparta sloganı tutmuş olsa halk tabiriyle sizi kim tutabilir o zaman. Böyle bir turizm hareketini bu şehre kazandırabilsek” dedi.

PROJEDE NELER VAR?

Gülpark Çalıştayı’nda Isparta Valisi Memduh Oğuz’un övgü ile söz ettiği projede neler olduğunu haber ekimize anlatan isim Proje Koordinatörü Adnan Yılmaztürk oldu. Daha önceki yıllarda planlanan Gül Müzesi Projesi’nin geliştirilerek Gülpark’a dönüştürüldüğünü anlatan Proje Koordinatörü Adnan Yılmaztürk, bu projenin Isparta ticaret hacmini büyüteceğini anlattı. Yılmaztürk, “Isparta’da ticaret hacmi çok küçük. Bizi tüm dünyadan ayıran gülü, hem ticaret hem de turizm unsuru olarak düşünerek yola çıktık. Isparta’da atıl bulunan tren istasyonunun bu proje için uygun olacağından hareket ettik” dedi.

Adnan Yılmaztürk, projenin detaylarını da şöyle anlattı: “Bu proje ile bir alanm oluşturulacak. Burada kültür, turizm ve ticaret olacak. Bir park gibi düşünülmesin. Ürün ve içerik olarak baktığımızda bu alanda gül ortamında gelen ziyaretçilerin konaklaması var. Isparta’nın özgün değerleri, yöresel yeme-içme kültürünü yansıtmak istiyoruz. Bu alanda ayrıca, güle dair 42 ürün var. Bunun büyük kısmı kozmetik ve sağlık üzerine. Biz burada SPA merkezlerini kurarak sadece gül ürünleri kullanılmasını sağlayacağı. En ayırıcı noktalarımızdan bir tanesi bu. Gülbirlik’in atıl bulunan eski fabrikayı da bu alanda özdeşleştirerek gül müzesi yapmayı tasarlıyoruz. Isparta’da alana özgü satış üniteleri, hoş vakit geçirme alanlarının oluşturulması, eğlence yerleri oluşturulacak.”

Böcüzade Park’ta gün boyu devam eden çalıştayın ardından tüm ilgi gruplarının yani 220 sektörün fikri alınarak, proje hazırlığı sona ermiş olacak.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR