22 Mart 2018 Perşembe

  • 3,909 TL
  • 4,832 TL
  • 166,59 TL
  • 117.651
ISPARTA 11°
 DOĞURDUĞU BEBEĞİNİ ÇÖP KONTEYNERİNE ATTI İDDİASI

DOĞURDUĞU BEBEĞİNİ ÇÖP KONTEYNERİNE ATTI İDDİASI

ALACAK VERECEK DAVASI KANLI BİTTİ

ALACAK VERECEK DAVASI KANLI BİTTİ

ISPARTA’DA VAHŞET! HAYVANLARI ZEHİRLEDİLER

ISPARTA’DA VAHŞET! HAYVANLARI ZEHİRLEDİLER

ISPARTALI DALGIÇ BALIK ÇİFTLİĞİNDE ÖLDÜ

ISPARTALI DALGIÇ BALIK ÇİFTLİĞİNDE ÖLDÜ

Prof.Dr. Baykul AÇBİD' e Başkan Oldu

Prof.Dr. Baykul AÇBİD' e Başkan Oldu.

Isparta

Genel amacı "Ağız ve Çene-Yüz Bölgesi ile komşualanlara ait Hastalıklar ve Cerrahileri konularında dişhekimi ve elemanlarındaha iyi eğitimleri ve yetişmelerini sağlamak; bunların yurtiçi ve dışındakikurs, seminer ve benzeri bilimsel çalışmalara katılmalarını ve araştırmayapmalarını sağlamak, onları temsil etmek, aynı konuda çalışan, dernek, kurul,kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak" olan AÇBİD'de yapılan son genelkurulda Prof.Dr. Timuçin BAYKUL başkanlığa seçildi.

Kısa adı AÇBİD olan Türkiye Ağız ve Çene-Yüz CerrahisiBirliği Derneği kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalar sonucunda,Mart 2017'deHong Kong'da yapılan toplantıda dernek, "International Association of Oraland Maxillofacial Surgeons" tarafından Türkiye'yi temsil eden meslekidernek olarak tanınması kabul edilmişti. Böylece AÇBİD’ in, IAOMS çatısıaltında toplanan diğer ülke dernekleri ile birlikte Türkiye'yi temsil edecekşekilde her türlü konsey çalışmalarına katılması kararlaştırılarak resmi olarakonanmıştı. 

Ayrıca Dernek daha önce "Avrupa Kraniyo Maksillo Fasiyal Cerrahi Derneği" (EACMFS)tarafından da Türkiye'yi  temsil etmesikabul edilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ziya32

30 Haziran 2017 Cuma 17:03

Süper yaaa... Çok sevindikkkkk!!!!!

Sağlık olsun

30 Haziran 2017 Cuma 12:37

İyi de bize Isparta'ya faydası ne ki?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR