24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,556 TL
  • 5,357 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

Prof.Dr. Baykul AÇBİD' e Başkan Oldu

Prof.Dr. Baykul AÇBİD' e Başkan Oldu.

Isparta

Genel amacı "Ağız ve Çene-Yüz Bölgesi ile komşualanlara ait Hastalıklar ve Cerrahileri konularında dişhekimi ve elemanlarındaha iyi eğitimleri ve yetişmelerini sağlamak; bunların yurtiçi ve dışındakikurs, seminer ve benzeri bilimsel çalışmalara katılmalarını ve araştırmayapmalarını sağlamak, onları temsil etmek, aynı konuda çalışan, dernek, kurul,kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak" olan AÇBİD'de yapılan son genelkurulda Prof.Dr. Timuçin BAYKUL başkanlığa seçildi.

Kısa adı AÇBİD olan Türkiye Ağız ve Çene-Yüz CerrahisiBirliği Derneği kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalar sonucunda,Mart 2017'deHong Kong'da yapılan toplantıda dernek, "International Association of Oraland Maxillofacial Surgeons" tarafından Türkiye'yi temsil eden meslekidernek olarak tanınması kabul edilmişti. Böylece AÇBİD’ in, IAOMS çatısıaltında toplanan diğer ülke dernekleri ile birlikte Türkiye'yi temsil edecekşekilde her türlü konsey çalışmalarına katılması kararlaştırılarak resmi olarakonanmıştı. 

Ayrıca Dernek daha önce "Avrupa Kraniyo Maksillo Fasiyal Cerrahi Derneği" (EACMFS)tarafından da Türkiye'yi  temsil etmesikabul edilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Ziya32

30 Haziran 2017 Cuma 17:03

Süper yaaa... Çok sevindikkkkk!!!!!

Sağlık olsun

30 Haziran 2017 Cuma 12:37

İyi de bize Isparta'ya faydası ne ki?

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR