22 Nisan 2018 Pazar

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 20°
ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

BAŞKAN GÜNAYDIN CANLI YAYINDA AÇIKLAMA YAPIYOR

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

YAKIT TANKERİ İLE ÖĞRENCİ SERVİS MİNİBÜSÜ ÇARPIŞTI

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

BURDUR ŞEKER FABRİKASI İHALESİ İÇİN DOSYA SUNULDU

POLİSTEN YAŞLI KADINA ŞEFKAT ELİ

Isparta'da eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle yaklaşık 1 yıl önce evden ayrılan, yanında yaşadığı kızının eşinin de istemediği 56 yaşındaki yaşlı kadına, yağmur altında parkta oturduğu sırada durumunu fark eden polisler sahip çıktı.

Isparta
Edinilen bilgiye göre, 35 yıl önce R.A. ile evlenen G.A, kocasından şiddet görmeye başladı. Sürekli şiddet gördüğü eşi tarafından yaklaşık 1 yıl önce bıçakla yaralanan G.A, eşinin yanından ayrılarak kızı ile yaşamaya başladı. Ancak maddi sıkıntılar çeken damadının istememesi üzerine G.A, 2 gün önce kızının evinden de ayrılmak zorunda kaldı. Evden ayrıldıktan sonra 2 gün boyunca sokaklarda yaşayan ve herhangi bir şey yiyemeyen G.A'ya yakınlarından göremediği şefkat ve sevgiyi Isparta Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri gösterdi. Kent merkezindeki bir parkta yağmur altında oturan kadını fark eden ekipler, zor durumda bulunan kadını alarak Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'ne getirdi. Burada kendisine çay ve simit ikram edilen yaşlı kadın, ekiplerin bildirmesi üzerine müdürlüğe gelen Isparta Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ekiplerince müdürlüğe bağlı konuk evine yerleştirildi. Geçici olarak burada kalacak G.A, daha sonra kadın sığınma evine yerleştirilecek. G.A, kendisine yardım eden polislere teşekkür etti.
 
YALNIZ YAŞAYAN 61 YAŞLI HAFTADA 3 KEZ KONTROL EDİLİYOR
Isparta Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri "Geçmişe sahip geleceğe ümit", "Okulcanlar", "Gülen yüzler", "Gönül köprüsü" ve "İnternet sokaktan farksız" projeleri ile örnek oluyor. İçişleri Bakanlığı'nca nisan ayında düzenlenen yarışmada "Toplum Destekli Polisliğin uygulandığı en iyi il" ödülünü alan müdürlük, özellikle "Geçmişe sahip geleceğe ümit" projesiyle sosyal hayattan soyutlanmış, kimsesiz yaşlılara sahip çıkıyor. Kent merkezinde yalnız yaşadığı belirlenen 61 yaşlı, polis ekiplerince haftanın 3 günü ziyaret ediliyor. Ekiplerin maddi ve manevi destek olduğu yaşlılara diğer günlerde ise proje kapsamında seçilen 996 gönüllü komşu sahip çıkıyor

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR