21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,508 TL
  • 5,297 TL
  • 186,41 TL
  • 102.410
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Polisler de KPSS ile Alınacak!

Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan 'güvenlik paketi'ndeki Emniyet Teşkilatı'nı yeniden yapılandıracak düzenlemenin ayrıntıları ortaya çıktı.

Isparta

Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan güvenlik paketinde yeralan ve Emniyet Teşkilatı'nda yeniden yapılanma öngören düzenlemeye göre, polismemurları, KPSS ile üniversite mezunları arasından alınacak. Polis amirleri,polis memurları arasından sınavla ve liyakate göre seçilecek.

 

TERFİ SİSTEMİ DEĞİŞİYOR

 

Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan 'güvenlik paketi'ndeki EmniyetTeşkilatı'nı yeniden yapılandıracak düzenlemenin ayrıntıları ortaya çıktı.Alınacak her rütbe için yazılı ve sözlü sınav getirecek düzenlemeye göre,kıdeme dayalı otomatik terfi sisteminden, liyakate dayalı terfi sisteminegeçilecek. İhtiyaçtan fazla olan 1. sınıf emniyet müdürleri, yaş haddine kadarözlük hakları saklı kalmak kaydıyla kadrosuzluk nedeniyle resen emekliye sevkedilecek. Adli ve idari cezalar nedeniyle bulunduğu rütbede 5 yılınıtamamlamasına rağmen bir üst rütbeye terfi edemeyen 4., 3. ve 2. sınıf emniyetmüdürleri resen emekli edilecek.

 

DÜZENLEMEYLE ÖNGÖRÜLEN DİĞER KONULAR ŞÖYLE:

 

YATILI POLİS KOLEJİ KAPATILACAK

 

-Meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektiren birsuç işlediği tespit edilen, ancak zamanaşımı nedeniyle fiilen cezauygulanamayanlara zorunlu emeklilik yolu açılacak.

 

-Her rütbede aşırı yığılmaları önlemek için ihtiyaç duyulanamir sayıları oranlanarak belirlenecek.

 

-Lise düzeyinde yatılı olarak eğitim veren Polis Koleji ileyatılı olarak 4 yıl eğitim veren Güvenlik Bilimleri Fakültesi kapatılacak.

 

-2 yıl yatılı önlisans eğitimi veren polis meslek yüksekokulları, lisans mezunlarına polislik eğitimi verecek eğitim merkezlerinedönüştürülecek.

 

-Polis memurları, KPSS ile üniversite mezunları arasındanalınacak. Polis amirleri, polis memurları arasından sınavla ve liyakate göreseçilecek.

 

-Lisans mezunu polis memurlarından, yapılacak yazılı vesözlü sınavda başarılı olanlar ve kurulacak Polis Amirleri Eğitim Merkezi'ndeverilecek eğitimi başarı ile tamamlayanlar amir sınıf kadrolarındagörevlendirilecek.

 

-Eğitimlerin tek elden planlanması ve uygulanması amacıylaEmniyet Teşkilatı'nda, tüm eğitim kurumları, Polis Akademisi Başkanlığı'nabağlanacak.

 

-İstihdam fazlası akademik personel, YÖK tarafındanbelirlenecek üniversitelerde görevlendirilecek.

 

-İçişleri Bakanlığı'nın sorumluluğuna verilen 112 Acil ÇağrıMerkezleri, İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilecek.

 

-İçişleri Bakanlığı bünyesindeki Kaçakçılık, İstihbarat,Harekât ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nedevredilecek.

 

-Evlenme yoluyla Türk vatandaşlığına geçişte aranan iyiahlak sahibi olma şartı, evlilik öncesinde de gözetilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR