29 Şubat 2020 Cumartesi

ISPARTA
ISPARTA VALİLİĞİNDEN CORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

ISPARTA VALİLİĞİNDEN CORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

SDÜ'YE 40 İŞÇİ ALINACAK

SDÜ'YE 40 İŞÇİ ALINACAK

TAKLA ATARAK DURABİLDİ

TAKLA ATARAK DURABİLDİ

EMNİYET İŞİ SIKI TUTUYOR

EMNİYET İŞİ SIKI TUTUYOR

PETEK TEMİZLİĞİ İLE DOĞALGAZ FATURASI AZALIYOR

PETEK TEMİZLİĞİ İLE DOĞALGAZ FATURASI AZALIYOR

Isparta

Kalorifer peteklerinde ısı verimliliği ve buna bağlı olarak yakıt tasarrufu yapmak artık ‘Petek Temizliği’ ile çok kolay. Petek temizliği için gerekli cihazı temin eden Genç Isı Sistemleri İşletmesi Sahibi Hasan Tezcan, 1, 1.5 saatlik süre içerisinde bir dairenin tüm peteklerini temizleyebiliyor.

Temizlenen petekte ısı verimliliği artıyor, yakıt tasarrufu sağlanıyor. 
Genç Isı Sistemleri İşletmesi Sahibi Tesisat Ustası Hasan Tezcan, petek temizleme cihazı ile kalorifer peteklerine bağlantı yapıp pratik temizleme yaptıklarını söyledi.

Peteklerin altında zamanla tortu oluştuğunu belirten Tezcan, “Peteklerin altında oluşan tortu su girişini engelliyor ve ısınma sorunu yaşanıyor. Biz cihazımızla bu tortuyu temizliyoruz. Tortusu temizlenen peteklerde ısı verimliliği artıyor. Petekleri temizlenen dairelerde doğalgaz faturasının düştüğünü gözlemliyoruz. Isı verimliliği artınca kombilerde ısı ayarları düşürülebiliyor.

Biz kalorifer peteklerinde 3 yılda bir temizlik yapılmasını öneriyoruz. Bir daireyi 1, 1,5 saat gibi kısa sürede temizliyoruz. Bunun için özel kimyasalları kullanıyor. Bir daire için talep ettiğimiz temizlik tutarı sadece 150 TL” dedi.
Bu konuda halkın bilincinin arttığını belirten Hasan Tezcan, “bu işi herkes yapıyor.

Esnaf kaydı küreği ya da ustalığı olmayan herkes bu işi yapıyor. Bu işi yapmak için sadece cihaz almak yeterli değil. Bu iş tesisat ustalarının işidir” diye konuştu.
 

RANDEVU İÇİN
0545 889 57 56 

 

 


 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Murat ersal

26 Ekim 2019 Cumartesi 10:57

Petek temizliği para tuzağıdır. İçindeki asit radyatörlerin ömrünü azaltır. Üstelik radyatörlerin altında pisliklerin tutulacağı Haszneler vardır. Aynı şekilde kombi bakımı da bozulmadığı müddetçe yapılmamalıdır. Çünkü kombinin içinde de temizlenecek hiçbir yeri yoktur.

Soruyoruz ?

25 Ekim 2019 Cuma 00:43

Hayır anlamadıgım foto koyunca noluyor ? Meşhur mu oluyorsunuz

İsa BÜYÜKDAVRAZ

24 Ekim 2019 Perşembe 14:21

Bir Dairenin Petek Temizliği ve Kombi Bakımı KAç TL:

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR