25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,718 TL
  • 5,504 TL
  • 197,88 TL
  • 103.200
ISPARTA 17°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

Petek sanayi tepeden tırnağa temizlendi

Isparta Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü aylık rutin olarak yaptığı genel temizliğini sürdürüyor. Önceki Gün'de Petek Sanayi'de çalışmalarına devam eden Temizlik İşleri Müdürlüğü Sanayi çarşısını tepeden tırnağa temizledi

Isparta

Görüntü kirliliği oluşturabilecek her türlü pisliği temizleyen, ayrıca yangın ihtimaline karşı da boş bulunan arazileri de otlardan arındırıyor. Rutin hizmet çerçevesinde sürdürdüğü bu çalışmaları halk tarafından da takdirle karşılanıyor. Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’da yapılan bu çalışmaları titizlikle takip ediyor. Cuma Günü Petek Sanayide yapılan bu çalışmaları da yerinde takip ederken vatandaşın istek ve dileklerini de yerine getirmeyi ihmal etmiyor.

Belediye Başkanı Günaydın, kimyevi maddelerin fazla olduğu sanayi çarşısında yeni bir uygulama daha başlatmaya karar verdi. Günaydın, inceleme sırasında yaptığı açıklamasında, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz her ay rutin bir şekilde mahalle ve yoğun hizmet veren sanayi çarşılarımıza girerek buralarda genel bir temizlik seferberliği yapıyor. Burada atıl bulunan görüntü kirliliğine de sebep olabilecek her türlü maddeyi kaldırarak sanayisi bile pırıl pırıl olan bir kent yapma konusunda elinden gelen çabayı sarf ediyor. Biliyorsunuz sanayilerimizde çalışma şartları nedeni ile kimyevi maddelerin de yoğun olduğu bölgelerimizdendir. Bu kimyevi maddeler nedeni ile de kansorejen hastalıklara yakalanma riski buralarda çok daha hızlı görülmektedir. Bu sebeple kansorejen riskini azaltan bizim ağaçlarımız mevcuttur. Bu ağaçlarımızdan bölgemize de dikmeye karar verdik. Ağaç dikimi mevsiminde bu kansorejen etkiyi de göz önünde alarak bunu absorbe edecek ağaçlar dikeceğiz. Bu ağaçlar hepimizin bildiği ağaçlardır. Yani karadut ve ıhlamur ağaçları dikerek hem sanayimizi yeşillendirmiş olacağız, hem de kimyevi maddeler nedeni ile oluşan kansorejen hastalıklara önlem almış olacağız” dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR