24 Mayıs 2018 Perşembe

  • 4,582 TL
  • 5,370 TL
  • 200,52 TL
  • 101.892
ISPARTA 18°
GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

GÖZYAŞLARIYLA SON VEDA

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

PARLAYAN CAMIN GELECEĞİ PARLAK

Yeni Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren ve her türlü cam üretiminin yapıldığı Parlayan Cam’ın ortaklarından Muhammet Emiral, kısa zamanda çok yol aldıklarını ifade ederek, “Fabrikamızda cama dair her şey bulunmaktadır” dedi.

Isparta

Gazeteniz Demokrat, ‘Sektörel Haberler’ bloğu ile üretim sektörüne giriyor. Bu doğrultuda, ilk olarak 4 yıl önce kurulmasına rağmen bugün sadece Isparta’ya değil, bir çok il ve ilçeye de hizmet veren Parlayan Cam’ı irdeliyoruz.

EMİRAL; “BİZ BU ŞİRKETİ 4 ORTAK

KURDUK VE ÖYLE DEVAM EDİYORUZ”

Bu konuda ziyaret ettiğimiz Parlayan Cam Üretim Fabrikası’nın ortaklarından Muhammet Emiral, yaptıkları çalışmaları şöyle anlatıyor;

“Biz daha önce Mobilya ve ardından Aliminyum Doğrama işi yapıyorduk. Bu işte cam da kullanıyorduk ve camı dışarıdan alıyorduk. Sonra, camı dışarıdan alacağımıza üretimini biz yapalım diye düşündük ve şuandaki şirketimiz olan Parlayan Cam’ı kurduk. Biz bu şirketi ben Muhammet Emiral ve kardeşim Mesut Emiral, diğer ortaklarımız Mehmet Baki Evin ile kardeşi Yılmaz Evin ile birlikte dört ortak olarak 2010 yılında kurduk ve çalışmaya başladık.

“HER TÜRLÜ CAMIN ÜRETİMİNİ YAPIYORUZ”

Fabrikamızda camla alakalı her şeyin % 90 bulunmakta ve yapılmaktadır. Fabrikamızda ısı yalıtımlı çift cam imalatı, konfor, sinerji, temperli cam üretimi, balkon ve vitrin camları üretimi, ısı yalıtımlı argon gazlı çift cam üretimi yapıyoruz.

“GÜNLÜK 600 METREKARE CAM ÜRETİMİMİZ VAR”

Günlük üretimimiz çift cam’da 300 metrekare, temperli camda 300 metrekare toplam 600 metrekaredir. Burada mobilyacılara hitap ettiğimiz bölüm var. Bu doğrultuda mobilyacılara da cam veriyoruz. Cam işleme ve rodajlı cam üretimi yapıyoruz. Mobilyacıların özellikle Gardroplarında kullandığı aynaları süs işlemelerini yapıyoruz.

“SADECE ISPARTA DEĞİL,

BÖLGEYE DE HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

Parlayan Cam olarak kurulalı 4 yıl olmasına rağmen kısa zamanda çok işler başardık ve çok yol kat ettik. Bu kadar sürede bu kadar yol alacağımızı doğrusu biz de tahmin etmiyorduk. Şimdi işlerimiz çok iyi. Öyle ki, şuanda sadece Isparta içi değil, Antalya, Afyon, Burdur, Bucak, Sandıklı, Dinar ve hatta Balıkesir’e kadar iş yapıyoruz. Müteahhit işi olduğu zaman uzak illere de gidiyoruz.

“FABRİKAMIZDA HER İŞİN BİRİMİ AYRI”

Fabrikamızda üretim ve montaj bölümlerinde toplam 19 kişi çalışıyor. Ayrıca, 1 Pazarlamacı. Bunun yanı sıra İşletme Müdürü, Planlama ve Muhasebe birimleri olmak üzere idari bölümümüzde ise 7 personel görev yapmaktadır.

“KURŞUN GEÇİRMEZ CAM

ÜRETİMİ DE YAPIYORUZ”

Bizim üretimini yaptığımız dikkat çeken ürünlerden birisi de ‘Kurşun Geçirmez Cam’ üretimidir. Bu camın üretimini 3 – 4 tane camı birleştirerek ve arasına özel madde folyo koyup preslemek suretiyle yapıyoruz. Zaten, bu cam her yerde kullanılan bir cam değil. Güvenliği üst düzey yerlerde kullanılıyor. Bunlar, üst düzey yöneticilerin evleri olduğu gibi, onların evlerinin önündeki bekçi kulübelerinin camları da bu kurşun geçirmez camdan yapılıyor. Ayrıca, kursun geçirmez oto camı da yapıyoruz. Bu cam zırhlı araçlarda kullanılıyor.

“ÜRÜNLERİMİZ ‘CE’

KALİTESİNDE ÜRETİLİYOR

Parlayan Cam olarak, bu kadar çeşit ve sağlam üretim yapan Isparta’da 2 – 3 şirketten birisiyiz. İşletmemizde Avrupa standartlarında üretim yapılmaktadır. Öyle ki, Avrupa Birliği pazarında satılacak bir ürün için yetkili mercilerce verilen ve ‘Avrupa'ya Uygunluk’ anlamına gelen ‘CE’ belgesine sahibiz ve ürünlerimizi de bu ‘CE’ kalitesinde üretmekteyiz.

“TOPTAN VE PERAKENTE

 SATIŞLARIMIZ VAR”

Kısacası, inşaat sektöründe cama dair ne ihtiyaçsa bizde hepsi bulunmaktadır. Fabrikamızda toptan olduğu gibi perakende satışlarımız da bulunmaktadır.

İŞTE PARLAYAN CAM’A İLETİŞİM:

Parlayan Cam Fabrikası: Yeni Sanayi Sitesi 33. Blok No.114 – ISPARTA

Telefon&Fax: 0.246 232 70 06

E – mail: parlayan_cam@hotmail.com

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

+32+

26 Nisan 2014 Cumartesi 19:50

ISPARTANIN CAMCISI PARLAYAN CAM HAZIR HER ZAMAN DAİMA HAZIR DAİMA

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR