visitor analyticsvisitor analytics
22 Temmuz 2017 Cumartesi 21:43

PARALEL YAPI PATRONLARIN ÖZEL HAYATINI TAKİP ETMİŞ

Paralel yapı patronların özel hayatını takip etmiş
05 Kasım 2015 Perşembe 23:12

Paralel Devlet Yapılanması'nın iş dünyasını ve gazetecileri dinlediği ortaya çıktı. "Terör örgütü üyeliği, organize suç örgütü üyeliği" gibi suçlamalarla ve uydurma isimlerle dinlenen ünlüler arasında iş dünyasının önde gelen isimleri yer alıyor. Ayrıca ünlü gazeteciler ve bürokratların da uydurma suçlamalarla defalarca mahkeme kararı aldırılarak dinlendiği tespit edildi.

Yasa dışı "telekulak skandalı", Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başmüfettişi Yunus Nadi Kolukısa tarafından yürütülen soruşturma sırasında ortaya çıktı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kolukısa, Türkiye'de dinleme kararı alma yetkisi bulunan 11 mahkemeden geriye dönük olarak alınan tüm dinleme kararlarını topladı. Gerçek isimlerin yazılmadığı usulsüz dinleme kararlarında yer alan telefon numaralarının kimlere ait olduğunu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) kayıtlarından karşılaştıran Kolukısa, iş dünyasının ünlü ailelerine kurulan "paralel kumpas"ı tespit etti.

Üçer aylık periyotlarla tekrarlanan ve 2 yıl süren dinleme skandalının, 2008 yılı başından 2009 yılı sonuna kadar devam ettiği, bazı ünlüler için 6 kez mahkeme kararı çıkartılarak yasa dışı dinlemelerin sürdürüldüğü belirlendi.


CAROLINE KOÇ, VUSLAT DOĞAN SABANCI DİNLENENLER ARASINDA

Paralel Devlet Yapılanması'nın emniyetteki kilit isimleri arasında yer alan dönemin İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in, sahte isimler ve uydurma suçlamalarla istediği dinleme talepleri, çoğu Paralel Devlet Yapılanması ile hareket eden hakimler tarafından yasa dışı biçimde kabul edildi.

Dinlenen ünlü isimler arasında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç'un eşi Caroline Nicole Koç, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, iş adamları Hüsamettin Kavi, Mustafa Süzer, Mehmet Emin Karamehmet, Erol Altaca, Doğan Holding yöneticileri, ressam Bedri Baykam, Doğan Holding Finans ve Fon Yönetimi Başkan Yardımcısı Mehmet Yörük, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Karacan, Doğan Holding Mali İşler Başkan Yardımcısı Yener Şenok, Doğan Holding Avrupa Temsilcisi Hakan Genç, Doğan Dış Ticaret Yöneticisi Süleyman Kocakaya, eski Show TV Genel Müdürü Süleyman Serdar Çaloğlu, iş adamı İbrahim Çağlar, Migros İletişim ve Bilgi Güvenliği Müdürü Ömer Lütfi Karagöz, eski Doğuş Grubu Genel Müdürü Cem Aydın, eski Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı ve eski milletvekili Orhan Birgit gibi isimler yer alıyor.


GAZETECİLERİ DE DİNLEDİLER

Yasa dışı dinleme skandalında bazı gazeteciler için de yasa dışı dinleme kararları alındığı ortaya çıktı.

"Terör örgütü üyeliği, suç örgütü üyeliği" gibi suç isnatlarıyla telefonları teknik takibe alınan ve telefon konuşmaları dinlenen gazeteciler arasında Mehmet Yakup Yılmaz, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar, Zafer Mutlu, Ruhat Mengi, Aslı Aydıntaşbaş, Tufan Türenç, Mehmet Faraç, İsmail Küçükkaya, Ruşen Çakır, Mehmet Murat Yetkin, Metin Yüksel, Selahattin Sadıkoğlu, Abbas Güçlü, Şirin Payzın Acet, Faruk Bildirici, Oylum Talu, Mirgün Cabas, Engin Ardıç, İbrahim Yıldız, Özdemir İnce, Uğur Şevkat, Şükran Suna Vidinli, Arslan Bulut, Fevzi Mete Çubukçu, İbrahim Serdar Akinan, Nuri Çolakoğlu, Gülden Aydın, Sinem Vural, İlhami Melih Meriç, Nihat Genç, Bülent Çöltekin, Saynur Tezel Özgentürk, Selçuk Tepeli, Mustafa Şekeroğlu, Orhan Gökdemir, Amberin Zaman, İbrahim Özay Şendir, Rasih Yılmaz, Selahattin Sadıkoğlu gibi isimler bulunuyor.


ISPARTADA BU İSİMLER DİNLENMİŞTİ

 Mesela İzzettin Dikmen ve Serkan Sarıdaş'ın Antalya'da Akdeniz Üniversitesi öğrencilerini organize ederek devlet büyüklerine karşı eylem yaptıracağı istihbaratına ulaşıldığı hayali suçlamalar arasında yer alıyor.

MHPİl Başkanı İsa Yalçın, MHP Seçim Komisyonu Başkanı İzzettin Dikmen, MHP İl Genel Meclisi Üyesi Kerem Araz, eski Belediye Meclis Üyeleri Seyfettin Kalem, Milletvekili Nevzat Korkmaz'ın Danışmanı Serkan Sarıdaş,Belediye Başkanı Günaydın'ın basın danışmanı Enver Taha Aydın ile gazeteciler Şakir Aksöz ve Soner Toros da bulunuyor.

Isparta'nın tanınmış siyasetçi-akademisyen ve gazetecilerini 'inşaat işçisi, marangoz, esnaf,serbest' gibi mesleki tanımlamalar yaparak Türk İntikam Tugayı ve Selam Tevhid Terör Örgütü üyesi iftirasıyla  teknik takip ve yasa dışı dinleme yapmışlar.


BÜROKRATLAR DA DİNLENDİ

Siyasetçiler ve bürokratların da yer aldığı listede eski bakanlardan İlter Türkmen, CHP milletvekilleri Fatma Nur Serter ve Muharrem İnce, eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, eski RTÜK Başkanı Zahid Akman ve bazı rektörlerin yanı sıra eski Başbakanlık Müsteşarı Yaşar Yazıcıoğlu, eski İçişleri Bakanı Selahattin Çetiner, eski Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay'ın telefonlarının da örgüt üyesi oldukları iddiasıyla dinlemeye alındığı tespit edildi.

Eski İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Muhammed Şahin, eski Marmara Üniversitesi Rektörü Necla Pur, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Yunus Söylet de yasa dışı teknik takibe alınan isimler arasında.


IMEI NUMARASIYLA TELEFON CİHAZI DİNLEMİŞLER

Ali Fuat Yılmazer'in hazırladığı kararlarda, bazı ünlü isimlerin sadece telefon hatlarının dinlenilmesiyle yetinilmeyip, IMEI numarası üzerinden telefon cihazının da dinlemeye alındığı ortaya çıktı. IMEI numarası üzerinden yapılan dinleme sayesinde, telefon numarası değiştirilse bile dinlemeye alınan telefon cihazına takılan tüm telefon hatları da dinlemeye takılmış oldu.

Telefon cihazı dinlenen ünlüler arasında Caroline Nicole Koç, Mehmet Emin Karamehmet, Mustafa Süzer, Altaca Dershaneleri'nin sahibi Erol Altaca, Hüsamettin Kavi, Mehmet Yörük, Ali İhsan Karacan, Süleyman Kocakaya, TÜSİAD Başkan Danışmanı Memduh Karakullukçu gibi isimler yer aldı.

Caroline Nicole Koç'un telefonunun dinlenmesi yönündeki üçer aylık zaman dilimlerinde tekrarlanan ve 10 Temmuz 2008'den 30 Mart 2009'a kadar süren mahkeme kararlarında, Koç'un adının açıkça yer almadığı, "Canan…" ve "Canan Koç" uydurma isimlerinin kullanıldığı,"terör örgütü üyeliği" suç isnadında bulunulduğu belirlendi.

Çukurova Holding'in patronu Mehmet Emin Karamehmet'in de "terör örgütü" suçlamasıyla 10 Ekim 2008'den 9 Haziran 2009'a kadar "Mehmet Kara" adıyla yasaya aykırı biçimde teknik takibe alındığı ortaya çıktı.


YILMAZER'E YENİ SORUŞTURMA

Ali Fuat Yılmazer hakkında, iş dünyasının ünlü isimlerine ve gazetecilere yönelik yasa dışı dinlemeler sebebiyle yeni bir soruşturma da başlıyor.

Yılmazer, halen "Taşhiye kumpası" davası, gazeteci Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili dava,"Selam Tevhid" soruşturmasıyla ilgili dava ve "yasa dışı Paralel Devlet Yapılanması"davalarından tutuklu durumda bulunuyor.

Öte yandan, Paralel Devlet Yapılanması tarafından 2 yıl süresince tüm telefon görüşmelerinin dinlendiğini öğrenen iş dünyasının ünlü isimleri ve gazeteciler, sorumlular hakkında şikayetçi oldu. 

Fetü

Aksu
07 Kasım 2015 Cumartesi 09:24

Herkez aklini basina alsin bu himmet parasiyla taylanda gidenler haramzade feto hacca gitse idam edilecek amerikan iti rusya binlarin okllarini kapadi sapik hain pić bunlar bide salak olanlar var onlarda inananlar

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

BİLMEDEN ATLAMAYIN -3

Saffet
07 Kasım 2015 Cumartesi 08:12

Bu yasal dinleme dosylarını deşifre edenler, soryşturmalarda çifte standart uygulayanlar, aynı özrelikteki bazı dosyalara soruşturma açarken bazılarını sümenaltı edenler, hukuksuzluk

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

BİLMEDEN ATLAMAYIN -2

Saffet
07 Kasım 2015 Cumartesi 08:09

Gelelim dinleme olayına: Bu dinlemelerun hepsi yasalara uygun dinlemelerdir ve hiçkimse mağdur olmamıştır. Asıl şimdi deşifre edilerek mağdur oluyorlar. BİLMEDİĞİNİZ EN ÖNEMLİ ŞEYLERDEN BİRİ: Bu dinleme dosyalarını cımbızla çekip belli polisler hakkında soruşturma açıyorlar. Hırsız çetesine ayakçılık yapan polislerin aynı özellikteki dinleme dosyalarını sümenaltı ediyorlar.

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

BİLMEDEN ATLAMAYIN -1

saffet
07 Kasım 2015 Cumartesi 01:04

Hsla anlamadı bizim millet; paralel, dinleme yaygarası koparttıkça nelervoldu memmlekette: PKK-KCKlılar salındı ve iyice güçlendiler, tarihin en büyük yolsuzlukları kapatıldı, Gemicikler 10'u geçti ve İsraile mekik dokuyor, son 3-4 ayda 400'den fazla insan öldü, madenlerde yüzlerce insan öldü... vs. Hepsi unutturuldu, unutulmadımı? Yine dinleme-parakel yaygarası şimdi sırada başkanlık, Apoya özgürlük, özerklik ve TC'nin parçalanması. 300 yıldır hiç akıllanmadınız

0 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

Havuzcu bomba 32

Murat
06 Kasım 2015 Cuma 20:37

MİT ın dinlediği adamlar hep cemaate yüklendi

1 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

Tetikçi bomba 32

Mert
06 Kasım 2015 Cuma 20:34

Kadir ömür fazla sevinme ALLAH nurunu tamamlanacaktır...sen ve ağa babalarımız tarihin karanlık ve tozlu sayfalarına gömüleceksiniz ve herkes sevdiğiyle hasrolacaktir

1 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

gercekleri

habercilik
06 Kasım 2015 Cuma 18:08

Kozmik odaya girildiğinde ,kpss soruları çalındığı iddalari olduğunda siyasilerden kim ne dedi, gazeteciletden kim ne haber yaptı .simdi bunlarin ne dedigine bakılırsa kimin ne oldugu ortaya cikar

0 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

PARELELİN ÇÖKÜŞÜ

Kadir ÖMÜR
06 Kasım 2015 Cuma 17:54

Parelelciler hale basını çok kullanıyorsunuz.Sizin kariyeriniz bitti.Hala kendinize gelmediniz mi?Kendinize gelmeniz için nasıl bir tokat yemelisiniz.Fetö önce beddua ediyordu, şimdi dua ediyor.Beddua etmek çok riskli bir iştir.Eğer beddua ettiğin o işi hak etmez ise kendine döner,.Fetö önce deseydiki biz de insanız hata ederiz,bizim içimizde de yanlış yapanlar vardır,Bunu demedi,tanımadığı adamlar 17-25 aralık operasyonu yaptı.tanımadığı bu insanlara nasıl güvendi ki hükümete beddua etti.

2 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla

ezikler

yezitler
06 Kasım 2015 Cuma 15:15

Tamamlan bunlar bu kadar şerefsizliği yaparken TC hükümeti ne yapıyormuş. Mağarada kış uykusundamıydı. Onuda tamam bu kadar ahlaksızlık ve şerefsizliği hangi şerefsizlerle birlikte yapmış. Bunu haber yapan denyo lar bu sorgulamayı niye yapmıyor. yayınlamıyorsa bu şerefsizliğin bir ayağıda haber sitesimi. maçanız YUSUF demesin habercilik yapın. BOMBA TAKOZ 32.

4 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

PARELEL

ÜLKÜCÜ
06 Kasım 2015 Cuma 13:47

Parelelciler hala savunmaya geçiyorsunuz.Devletin hakimi yalan söylüyor , siz mi doğru söylüyorsunuz.Yatak odasını dinlemek hangi kitapta geçiyor, Hani siz islama hizmet etmek için yola çıkmadınız mı?İslamda mahremiyete girmek varmı, İslamiyette Kumpas, şantaj,montaj, varmı? Soru Çalmak günah değilmi?. Kötü konuşacağım amma terbiyem müsaade etmiyor.

4 Beğendim
6 Beğenmedim
 
Yanıtla

dinsizler

akp
06 Kasım 2015 Cuma 11:25

e akp li bakanlara gelince hırsız cumhur baskanı hırsız feto peygamber allaha inanıyorsanız doğruları sizde anlarsınız

1 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla

Yok artık 2

Tarkan
06 Kasım 2015 Cuma 09:40

Tarih sizi ve sizisizin sahiplerinizi yalan ve iftiralar a maşa olan bir odak olarak anacaktir.

6 Beğendim
4 Beğenmedim
 
Yanıtla

Yok artık

Tarkan
06 Kasım 2015 Cuma 09:39

Tamamen uydurma bir haber. Yada belli odaklarıodakların kendi yaptklarini sözde bize hareketine yama çalışması. Yukarıda sayılan o kadar isim hiç şikayette bulundu mu bulunacak mi siz sadece belli bir kitleyi kandira bilirsiniz. Tarih sizi mamaşa

5 Beğendim
3 Beğenmedim
 
Yanıtla

BUNA KARGALAR GÜLER

MAHMUT AKSU
06 Kasım 2015 Cuma 09:35

Sayın Devlet Bahçeli sakın istifayı aklının ucundan bile geçirme.senin utanacağın bir şey yok. zamanında tüm bu hırsızlardan yolsuzlardan hesap soracağız deyip tüm yere BAKAN yürek yakanları aklayanlar utansın, sen Yüce Kitabımız ın emrettiği Kamu malını çalanlardan hesap soracağız dedin çünkü ALLAH böyle emrediyor. Birgün bu dik duruşunu anlayacaklardır. AKP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HÜSEYİN ÇELİK;Cemaat devletin tüm kurumlarına sızmış diyen ins****ara buna kargalar güler diye cevap verdi.

2 Beğendim
5 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Sitemiz yapılan yorumlardan sorumlu tutulamaz.

DİĞER HABERLER

BUNU YAPAN SÜRÜCÜLER YANDI! AF YOK MİLYONLARCA EHLİYETE EL KONULDU

BUNU YAPAN SÜRÜCÜLER YANDI! AF YOK MİLYONLARCA EHLİYETE EL KONULDU

BUNU YAPAN SÜRÜCÜLER YANDI! AF YOK MİLYONLARCA EHLİYETE EL KONULDU

VATANINA GÖZ DİKENİ EZ OĞUL EŞLİĞİNDE TATBİKAT

VATANINA GÖZ DİKENİ EZ OĞUL EŞLİĞİNDE TATBİKAT

VATANINA GÖZ DİKENİ EZ OĞUL EŞLİĞİNDE TATBİKAT

İL ÖZEL İDARESİ ESKİ ARAÇLARINI İHALE İLE SATACAK

İL ÖZEL İDARESİ ESKİ ARAÇLARINI İHALE İLE SATACAK

İL ÖZEL İDARESİ ESKİ ARAÇLARINI İHALE İLE SATACAK

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

MALİ BEY KÖFTE HİZMETE GİRDİ

2 VALİ VE 1 MİLLETVEKİLİ HELVA KARDI

2 VALİ VE 1 MİLLETVEKİLİ HELVA KARDI

2 VALİ VE 1 MİLLETVEKİLİ HELVA KARDI

ITKM’DE FLAŞ GELİŞME ALACAKLILAR İCRAYA VERDİ

ITKM’DE FLAŞ GELİŞME ALACAKLILAR İCRAYA VERDİ

ITKM’DE FLAŞ GELİŞME ALACAKLILAR İCRAYA VERDİ

ÇOK OKUNANLAR

ÖNE ÇIKANLAR

SONRAKİ HABER

KUTGİ HAYATINI KAYBETTİ

KUTGİ HAYATINI KAYBETTİ