23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,745 TL
  • 5,592 TL
  • 192,80 TL
  • 103.328
ISPARTA 25°
UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

UZMAN ÇAVUŞ MEHMET KAYAN KAZADA HAYATINI KAYBETTİ

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

O KAZADA ÖLEN SÜRÜCÜ DOKTOR ÇIKTI

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ISPARTA'DA DEV OPERASYON 19 KİŞİ GÖZALTINDA

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

Paralel yapı operasyonu! Bir vali, 5 eski emniyet müdürü gözaltında

İzmir'de düzenlenen paralel yapı operasyonunda bir merkez valisi, 5 eski emniyet müdürü gözaltına alındı.

Isparta

İzmir'deki Polis Bakım ve Yardım Sandığı'na (POLSAN) ait tesisi Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) bağlı bir derneğe usülsüz şekilde kullandırttıkları iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda bir merkez valisi ile 5 eski emniyet müdürü gözaltına alındı.

OPERASYON BAŞLATILDI

Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosundan Sorumlu İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato'nun talimatıyla, "POLSAN bünyesindeki binanın, FETÖ/PDY'nin stratejisi ve amaçları doğrultusunda hareket ettiğine dair ciddi bulgulara ulaşılan İzmir Kültürlerarası Diyalog Merkezi Derneğine (İZDİM) usulsüz kiralandığı ve örgüte haksız kazanç sağlandığı" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında operasyon başlatıldı.

BİR MERKEZ VALİSİ 5 ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

İzmir Mali Suçlar ve Suç Gelirleriyle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin İzmir, Ankara, İstanbul ve Denizli'deki operasyonlarında merkez valisi Ahmet Pek, dönemin Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çankal ile 4 eski emniyet müdürü gözaltına alındı.

Farklı illerde gözaltına alınan şüphelilerin İzmir'e getirildikleri öğrenildi.

MARTTA OPERASYON BAŞLATILMIŞTI

"POLSAN bünyesindeki binanın, FETÖ/PDY'nin stratejisi ve amaçları doğrultusunda hareket ettiğine dair ciddi bulgulara ulaşılan İzmir Kültürlerarası Diyalog Merkezi Derneğine (İZDİM), örgüte haksız kazanç sağlanarak amacıyla usulsüz kiralandığı" iddiaları üzerine 31 Mart'ta operasyon başlatılmış, eski POLSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili emekli emniyet müdürü Oğuz Karakuş'un da aralarında bulunduğu 13 kişi gözaltına alınmıştı.

"FETÖ/PDY üyesi ve yöneticisi olmak, örgütsel faaliyet yürütmek, terör örgütünün liderini övmek ve propagandasını yapmak, 17-25 Aralık darbe girişimini desteklemek, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya yönelik faaliyet yürütmek, delilleri karartmak, usulsüzlük yapmak" gibi suçlamalarla adliyeye sevk edilen zanlılardan, Oğuz Karakuş'un da aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklanmıştı.

İZDİM'E YÖNELİK İDDİALAR

Merkez valisi Ahmet Pek'in Polis Sandığı Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde binanın değerinin altında ve usulüne aykırı İZDİM'e kiralandığı, derneğin FETÖ'nün uluslararası düzeyde faaliyet gösteren bir kurumu olduğu, geniş kesimlere hitap ederek hoşgörü vurgusu altında sempati topladığı ve böylelikle örgütün faaliyetlerini perdelediği, merkezde alenen örgüt propagandası yapıldığı, binanın mesken gibi gösterilerek otel olarak işletildiği, Meryem Ana Evi ve Selçuk ilçesini ziyaretine gelen ABD'den üst düzey kişiler ve yakınlarının burada konaklatıldığı ileri sürülmüştü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

vatandaş

22 Mayıs 2016 Pazar 17:59

iyi de paralelle mucadele ettığini soyleyenlerın çöğu öncelikle paralelin kuruculari bunlar hala ataturk u ve layıklıği anlamamiş layiklik dinsızliktırdıyorlar ben de bu paralel mucadelesını anlamakta zorlaniyorum.

kpss, yds, ales, uak, kadro

22 Mayıs 2016 Pazar 14:31

bunlar okulları ve amerikan çıkarları için devleti neredeyse elegeçirmişler. din adına yapmadıkları cürüm kalmamış. daha hala eski günlere dönecez diye **** **** toplanıp hareket ediyorlar. yökde, üak da hala daha adamları çalışıyor "hizmet yapıyor" ve hala hizmetlilerine doçentlik dağıtıyorlar. hala adamlarına yüksek lisans ve doktora yaptırıyorlar. erzincan, sdü daha bir çok yeri ele geçirmişler. allah şerlerinden korusun ve yaptıklarını iki cihanda da kat kat burunlarından getirsin.

Baki yeşil

22 Mayıs 2016 Pazar 10:58

Bu sınavları hepsi son 10 yılda şaibeli. Paralel önce YÖK ve sınav merkezlerini ele geçirdi sonra sınavlarda hile,yıllarca hep dereceler paralel okullardan çıktı bu tesadüf değildi. Üniversite ales yds sınavları tekrarlansa mevcut hocalar yeniden sınavdan geçse herşey ortaya çıkar. öyp de tam bir paralel projesi,internet üzerinden yerleştirme yaparak istediklerini kolayca eleyip paralel yerleşti çoğu bilerek notlarını yüksek gösterdi,kimse geriye dönük inceleme yapmıyor öyp bütün ünv.elegeçirmek

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR