22 Mayıs 2018 Salı

  • 4,574 TL
  • 5,396 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 25°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

PARALAR HAVADA UÇUŞTU...

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) tarafından bu yıl 15'incisi düzenlenen Bilim ve Bahar Şenliği, ödül töreni ile sona erdi. TOPLAN 1 MİLYON TL DAĞITILDI..

Isparta

  Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Vali Memduh Oğuz, Ak Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu, TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Murat, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Vali Oğuz, Süleyman Demirel Üniversitesi'nin kentin gelişimine önemli katkı sağladığını söyledi. Üniversitenin çalışmalarını gönülden desteklediklerini belirten Oğuz, "Güller diyarı Isparta, ilimin de merkezi. Gül, Peygamber Efendimizi temsil eder ve Peygamberimiz de ilmin başıdır, ilim onunla başlamıştır. Biz hep beraber bu şehrin ilim şehrine uygun, ilim müesseseleri olması için büyük gayret sarf edeceğiz. Üniversitemizde yapılan bu çalışma da bunun başlangıcıdır" dedi.

Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu ise her yıl düzenlenen bahar şenliğine bu yıl bilimi de eklediklerini kaydetti. Şenlikler kapsamında 5 kategoride 40 dalda yarışmalar düzenlendiğini aktaran İbicioğlu, yarışmalarda dereceye girenlere toplam 1 milyon lira ödül dağıttıklarını ifade etti.

Bir sevdalarının olduğunu belirten İbicioğlu, şöyle konuştu:

"Bu sevda, bu toprakların insanlarının dünyada hak ettikleri konuma gelmesi. Bu toprakların değerlerinin dünyada yeniden değer bulması için çaba gösteriyoruz. Bu sevda yolculuğu sadece sloganlarla olmaz. Bunun için hepimizin elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. SDÜ olarak kapsama alanımızı çok daha uzaklara taşıyarak bundan sonra ülkemizin ve insanlığın faydasına değerler üretmek üzere misyon ve vizyon uzantımızda yenileştirmeler yaparak girişimci üniversite konseptini ortaya koyduk.

-Ödüller

Konuşmaların ardından bilim, teknoloji, girişimcilik, sanat ve tiyatro kategolerinde 12 dalda düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Proje pazarı yarışmasının birincileri tarım ve tarıma dayalı sanayi alanında Emre Kılınç, teknolojik makine cihaz ve malzemeler alanında ise Erhan İlhan Konuksever oldu. Orman ve orman ürünleri teknolojisi alanında birinci ve ikinciliğe değer proje bulunamadığı için üçüncülük ödülü Mahmut Samet Bulak'a verildi. Gıda endüstrisi alanında da birinciliğe layık eser belirlenemedi. Bu alanda Ummare Emre'ye ikincilik ödülü verildi.

Öğrenci projeleri yarışmasında ise birinciler tarım, orman ve su ürünleri alanında Mevlüt İlhan Kayacan, temel bilimler alanında Hamdi Tekelioğlu, yer bilimleri alanında Yunus Can Kurban, mekanik alanında Teoman Korhan, bilişim alanında Hakkı Aydemir, inşaat yapı ve mimarlık alanında Burak Bayar ve sağlık bilimleri alanında Çağdaş Çelik oldu.

Bilim ve teknoloji kategorisinde düzenlenen robot yarışmalarının birincileri sumo alanında İbrahim Karabakan, çizgi izleme alanında Onur Destan, serbest alanda Erdem Tatlı oldu.Güzel sanatlar kategorisinde düzenlenen kısa film yarışmasının birinciliğini Aykut Alp Ersoy elde etti.Sosyal ve kültür kategorisindeki şiir yarışmasında birinciliğe layık eser bulunamazken Hikmet Büke ikinci oldu. Hikaye yazma alanında Cihan Yavuz, etkili ve güzel konuşma alanında Aykan Yılmaz, etkili ve güzel konuşma yabancılar alanında ise Utkam Kulmominov birinciliği elde etti.Ses yarışmasında Aşkın Derya, ses yarışmasının yabancılar alanında ise Nusrata Kodoviç birinciliği elde etti. Girişimcilik fikri yarışmasında birinci ve ikinciliğe layık eser bulunamazken, üçüncülüğü Elif Günay ve Murat Örs elde etti.

 Öte yandan törende şenlik öncesi SDÜ öğrencileri arasında yapılan anket sonuçları da açıklandı. Sonuçlara göre, "en iyi gazeteci" ödülüne Mehmet Ali Birand, "en iyi bürokrat" ödülüne TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, "en iyi haber spikeri" ödülüne de Ece Üner layık görüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR