26 Mayıs 2018 Cumartesi

 • 4,707 TL
 • 5,492 TL
 • 197,25 TL
 • 103.200
ISPARTA 20°
KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ÖZGARDAŞLARIN SESİNE ÜLKÜCÜLER KULAK VERDİ

Isparta Ülkü Ocakları, İran'ın Güney Azerbaycan’da ,Güney Horasan’da ve Kaşkay Türklerine karşı yürüttüğü asimilasyon ve inkar politikasını protesto etti.

Isparta

İran'ın Güney Azerbaycan Türkleri'ni yok sayan tutumuna tepki Ülkü Ocaklarından geldi. Belediye İş Hanı önünde toplanan Isparta Ülkücü Ocakları, İran'a Güney Azerbaycan’da ,Güney Horasan’da ve Kaşkay Türklerine karşı yürüttüğü asimilasyon politikasını sonlandırma çağrısı yaptı. Isparta Ülkü Ocakları Başkanı Akif Çapraz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Öncelikle sözlerime başlamadan önce Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kahpece şehit edilen asker ve polislerimize, yine birkaç gün önce Tuzhurmatu’da peşmerge ile girilen çatışmada şehadete kavuşan Türkmen kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, kederli aileleri başta olmak üzere Türk Milleti’ne baş sağlığı diliyorum. Ayrıca Çin tarafından uydurma iftiralarla ömür boyu hapis cezasına çarptırılan 18yaşındaki genç Uygur Türk’ü kardeşime de geçmiş olsun dileklerimi sunmak istiyorum.

Büyük Türk Milleti, şan ve şerefle dolu köklü bir maziye ve binlerce yıllık geçmişinin birikimiyle oluşturduğu yüksek bir medeniyete sahiptir. Hüküm sürdüğü coğrafyalara bu medeniyetin eserlerini nakşetmiş, idare ettiği halkları refaha kavuşturmuştur. İhtişamı gönüller fetheden bu büyük millet kimseyi hakir görmediği gibi hiç bir zamanda kendisine yapılan alçak saldırıları sineye çekmemiştir. İşte bugün Güney Azerbaycan’da meydana gelen nümayişin ardındaki ruh bu tarihi anlayışın ta kendisidir.

6 Kasım 2015 tarihinde İran Radyo Televizyon Kurumuna bağlı “Kanal 2” isimli televizyon kanalında soydaşlarımıza ve medeniyetimize hakaret edilmiştir. Söz konusu programda, Güney Azerbaycan Türkü bir çocuğun dişlerini tuvalet fırçasıyla temizlemesi ve bu sebepten etrafına kötü koku yayılmasıyla ilgili bir sahneye yer verilerek, İran Türkleri açıkça aşağılanmıştır. Türk Milleti “pasaklı, kirli ve bulundukları alanda bütün kötü kokuların kaynağı” gibi gösterilmeye çalışılmıştır. Urmu Gölü’nü kurutarak Güney Azerbaycan’ı çölleştirmeye çalışan, Türkçe eğitimin önünü keserek “Ses Bayrağımızı” susturmaya uğraşan hatta Traktörsazi Futbol Takımı’nın başarılarını gölgelemeye kalkan baskıcı rejimin, kin ve nefret dolu politikaları son noktaya dayanmıştır. Gözünü hırs bürüyen ve din maskesi ardında adi işlerin merkezi olan bu yapının, milletimize ve medeniyetimize hakareti ise bardağı taşıran son nokta olmuştur. “Haray Haray Men Türkem” diyerek yeri göğü inleten soydaşlarımız, “Artık herkes susacak Türkler konuşacak” yazılı pankartlarla biriken öfkelerini ortaya koymuşlardır. Tebriz, Urmiye, Zengan, Erdebil, Meşgin, Marağa, Hoy, Melik Kendi ve İran’ın başkenti Tahran büyük protestolara sahne olmaktadır.
Bu nümayiş Güney Azerbaycan’ı aşmıştır. Soydaşlarımızın sesine ilk destek, hemen yanı başlarından, aynı rejime karşı var olma mücadelesi veren Kaşgay Türkleri’nden gelmiştir. Azerbaycan’da yaşayan soydaşlarımız ise Bakü’de düzenlenen mitingle öz gardaşlarının haklı tepkilerine desteklerini dile getirmişlerdir.

Bugün Türk Milleti’nin ve Türk Milliyetçileri’nin susmayan ve susturulamayan sesi olarak, Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın sesine ses veriyor, haklı davalarında yalnız olmadıklarını haykırıyoruz.
Bu gün Ortadoğu’da çıkarları peşinde koşarak bir aktör olmaya talip İran’a çağrımızdır :

 • Aynı kökten beslenen bir zenginlik olan mezhepleri çatışma aracı olarak kullanarak Irak’ta Türkmen soydaşlarımızı birbirlerine kırdırmaya çalışmaktan vazgeç!
 • Suriye’de zulme karşı yürütülen savaşa ,mezhep savaşı algısı yükleyerek Türkmenlere yaptığın ve taşeronlarına yaptırdığın katliamlara son ver!
 • Güney Azerbaycan’da ,Güney Horasan’da ve Kaşkay Türklerine karşı yürüttüğün asimilasyon ve inkar politikasını sonlandır!
 • Senin zulmünden bıkıp haklı tepkilerini ortaya koyan protestocuları hukuk dışı uygulamalarla sindirme faaliyetlerini bir an evvel terk et!
 • Irak ve Suriye bir bütün olarak ele alındığında ,oralarda savaşın acılarını en derin şekilde yaşayan mazlumlara vaat ettiğin sözde demokrasi ve hami olma çabaların samimiyetten uzaktır.Zira henüz kendi topraklarında ciddi bir bütünü teşkil eden İran Türklerine devlet eliyle uyguladığın ırkçı ve aşağılayıcı tutum samimiyetine gölge düşürmektedir.Bu hazin tablo Suriye ve Irak’ta demokrasi ve hami maskesiyle düşlediğin ekonomik ve siyasi çıkarlarına ışık tutmaktadır.Açık çağrımızdır ki eğer samimi iseniz bu despot ve anti demokratik uygulamaları biran evvel terk etmelisiniz!
 • Kafanızı gömdüğünüz kumdan çıkarın ve idare etmeye çalıştığınız topraklara bir bakın. Göreceğiniz tablo biraz haysiyetiniz varsa medeniyetimize dil uzattığınız için yüzünüzü kızartacaktır. Zira, göğe doğru yükselen kümbetlerimiz, her taşında bir mana gizli kervansaraylarımız ve niceleri o topraklarda devlet kuran milletimizin eserleridir.

Yanı başında yıllardan bu yana ağır zulümlere ve inkar politikalarına maruz kalan İran Türkleri’nin öz kardeşleri olan Türkiye Cumhuriyeti ve idarecilerine de buradan çağrıda bulunmak istiyoruz:

 • Hem gönül coğrafyamızdan hem de soydaşlıktan gelen kardeşliğimiz hasebiyle bu zor gününde İran Türkleri’ne gerekli diplomatik ,bürokratik ve siyasi destek acilen gerçekleştirilmelidir.
 • Baskı ve zulmün boyutlarından ,insan hakları ihlallerinden ulusal ve uluslararası medya kuruluşları ,sivil toplum örgütleri ve Birleşmiş Milletler ile ilgili kuruluşlar haberdar edilerek acilen göreve çağrılmalı ve bu faaliyetlere öncülük edilmelidir.
 • Bu kapsamda en yakın olarak 15-16 Kasım’da Antalya’da gerçekleştirilecek olan G-20 Zirvesinde söz konusu hususlar en yüksek sesle dile getirilmelidir.
 • Kırım’daki, Türkmeneli’ndeki “Türk” kırımına sessiz kalanlar, Doğu Türkistan için gaz alma operasyonunun ötesine geçemeyenleri en azından İran Türklüğü’nün yanında olmaya davet ediyoruz.
  Türklüğe dil uzatanlara karşı baş verip baş eğmeyen, gavim gardaşlarımız:
 • Ülkücü Türk Gençliği sizlerledir ve her zamanda sizlerin yanında olacaktır.
 • Bugün bu alandan yükselen sesler Türk Dünyası’nın cennet mekan Başbuğu Alparslan Türkeş’in bozkurtlarının; Elçibey’in, İsa Yusuf Alptekin’in, Rauf Denktaş’ın, Necdet Koçak’ın, Gaspıralı İsmail Bey’in, Dr. Sadık Ahmet’in bozkurtlarına selamları ve dualarıdır. Asla mazlum soydaşlarımızı yalnız bırakmayacak, haklı davalarının her platformda destekçisi ve takipçisi olacağız.

“Ne mutlu Türk’üm Diyene!”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

bozkurt

18 Kasım 2015 Çarşamba 03:45

Ne olursunuz bahçeli be ekibi yaninda yer almayin bahçeli gitsin bakin seçimlerde gördük ve gomulduk.halk MHP yi değil bahçeli ve ekibini istemiyor değilse MHP kalmaz

has mhp li

17 Kasım 2015 Salı 13:32

bırakın bu işleri siz. sizden birşey olmadıgını geçen seçimlerde gördük. mhp nin gençlik kollarından da kendinden de bişey olmaz. böyle belediye işhanının önünde konuşmakla bu işler olmaz gelendostlu akif. devlet bahçeliyi atın o partinin başından acilen. sizde bu boş işleri bırakın. bir mhp li olarak artık bende akp liyim. doğru nerde vatandaş orda. türkiyeye çığır atlattı adamlar. siz hayla boş demeçler peşindesiniz...

kürşadın torunu

17 Kasım 2015 Salı 00:05

yaptığın yorum suç aslında derhal özür dilemeni tavsiye ederim, ve il sekreterinin adını kullanma

MURAT

16 Kasım 2015 Pazartesi 20:37

kardes beledıye baskanının değışmesı lazım çalışmıyor

İl Sekreteri

16 Kasım 2015 Pazartesi 13:45

Isparta İl Başkanlığında yıllardır değişmeyenlerin başında gelir Ali Avcı, omzundaki turuncu kazağı ve Ruzin Hanım. Ruzin Hanım'ı, kah parmak arası terlikle görürsünüz teşkilatta kah ağzında sakızla, erkek teşkilat üyeleriyle sarmaş dolaş sohbette. Hiç mi düşünmezsiniz, bunlar bizim Türk-İslam ahlakına aykırıdır, tepki çekeriz diye, hiç düşünmez misiniz, kapı komşumuz Ülkü Ocaklarına, büyükleri olarak örnek olmalıyız diye. Emrindeki, sıvacıyı, kalıpçıyı, boyacıyı delege yazanlar utansın.

YUSUF GÜNEL

16 Kasım 2015 Pazartesi 11:07

BİR DE TÜRKİYEYE DUYARSIZ KALMASANIZ....SİZ DUYARSIZ KALDINIZ ELİN OĞLU 317 MİLLET VEKİLİYLE İKTİDARA GELDİ... SİZ DUYARSIZ KALDINIZ 80 MİLLETVEKİLİNİZ 40'A DÜŞTÜ...TABİKİ AZERBAYCANLI KARDEŞLERİMİZE DESTEK ÇIKACAĞIZ... AMA BİR DE TÜRKİYE İÇİN BİR ŞEY YAPSAYDINIZ.. ARTIK ÇOK GEÇ...

sengetli

16 Kasım 2015 Pazartesi 09:35

ülkücü gençlik kalabalığı bu kadarmı.yazık çok yazık.nerde o eski kalabalıklar.

ülkücü

16 Kasım 2015 Pazartesi 00:06

anlmak lazım artık deyişim zamanı meral akşener görünüyor antalya büyuk devletbüyüklerını adırlıyor deyışim şart

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR