21 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,589 TL
  • 5,400 TL
  • 189,93 TL
  • 102.258
ISPARTA 23°
ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ESKİ SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN OĞLU KAZADA CAN VERDİ

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 12 YAŞINDA ÇOCUK CANINA KIYDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

ISPARTA'DA 3 KİŞİ TUTUKLANDI

BU ACININ TARİFİ YOK

BU ACININ TARİFİ YOK

Otopark sıkıntısı

Bomba32 Yazarı Soner Toros yazdı

Isparta

OTOPARK VE CEZA

                Bir tarafta trafiğin fiziki ortamlarını düzenlemeyen, artan otopark ihtiyacını görmemezlikten gelen ve duyarsız bir yaklaşım gösteren Isparta Belediyesi, diğer tarafta vatandaşın aracına ‘yanlış yere park ettin’, ’10 dakikayı geçtin’ diye acımasızca ceza yazan Emniyet Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü.

                İkisi de kamu kuruluşu, ikisi de İl Trafik Komisyonu üye, karar mekanizmasında etkin görevde. Komisyonda sorunları çözmekten aciz kalan devletimiz, çözümü vatandaşa ceza yazmakta, arkadan ceza makbuzları göndermekle yetiniyor. Ve bu ceza uygulamaları televizyon karşısında gururla anlatılıyor. Komisyonun Başkanı Sayın Vali de sorundan haberdar. Kamuoyunun karşısında ‘sokağa çıkacağım, düzelteceğim’ diye açıklama yaptı. Ertesi gün Trafik Müdürlüğü’nde görev değişikliği yapıldı. Müdür değişti, sorunlar bitti mi? Hayır. Bence daha kötü oldu. Keşke Sayın Vali, bu sorunu hiç dile getirmeseydi. Olan vatandaşa oldu. İkinci sıra park yapanlar MOBESE teknolojisi kullanılarak anında cezalandırılıyor. Kamera ile tespit etmek mümkün değil, o araç neden oraya park etti, hastası mı var, acil bir işi mi var, bir derdi mi var. Onu düşünen yok. Neymiş ‘hatalı park.’ Trafik Müdürlüğü’ne ait, Emniyet Müdürlüğü’ne ait ya da bir kamu aracı da hatalı park yapıyor, defalarca görüyoruz. Onlara neden uygulamıyorsunuz. Çözüm zor şartlar altında geçinen vatandaşa yüklenmek. Vurun abalıya.

                İl Trafik Komisyonu’nun en güçlü teşkilatı bana göre Emniyet Müdürlüğü. Neden Isparta’nın otopark sorununun çözülmesi noktasında baskı unsuru oluşturulmuyor. Komisyon Başkanı aracılığıyla otopark ihtiyacını görmemezlikten gelen Isparta Belediyesi uyarılmıyor ya da nende başka yollar denenmiyor. Sayın Belediye Başkanı da artık çevresini görsün, vatandaşına trafik cezası yazdırılarak yaşadığı zulmü engellesin. Vatandaşın üzerine yüklenen trafik cezasında bence en büyük sorumluluk Belediye Başkanındır. Otopark alanları oluşturma görevi Belediyenindir. İmar Müdürlüğü’nde kesilen ruhsat harçlarından alınan otopark paraları nereye gidiyor? Neden bu paralar otopark yatırımlarında kullanılmıyor. Yoksa mevcut caddeleri paralı otoparka açmak iş değil. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR