25 Mayıs 2018 Cuma

  • 4,754 TL
  • 5,565 TL
  • 199,47 TL
  • 101.138
ISPARTA 17°
LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

CENAZE TÖRENİNE GELİNLİK GİYEREK GELDİ

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

OTO CENTER 3 AY SONRA AÇILIYOR

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şenol Tulga, inşaatın yüzde 60'ının bittiğini ve hedeflenen günde tamamlanacağını söyledi.

Isparta

Isparta’ya inşa edilen yeni oto galericiler sitesi eylül ayı sonunda bitecek. Isparta Oto Center adını alacak olan bu alan, hem galericileri hem de vatandaşı rahatlatacak Galericiler Sitesi Kooperatifi  Ülkemizde son dönemlerde motorlu araçların daha da arttığına dikkat çeken Tulga, "Ülkemizde motorlu araçların çoğalması bütün kentlerimizde ikinci el oto alım satımını yaygınlaştırdı. Buna bağlı olarak da kent merkezlerinde oto galerilerinde bir artış yaşandı ve diğer taraftan yayalar için ayrılan kaldırımlar, yola park edilen araçlar tarafından işgal edilmesine neden oluyordu. Ayrıca yüksek katlı binaların altında, apartman girişlerinde, yol kenarında ve kaldırımlarda satışa sunulan motorlu araçların birçoğu LPG'li. Özellikle geceleri apartmanların giriş katlarındaki dükkanlara bırakılan bu araçlar, halkın can ve mal güvenliğini tehdit ediyor. Yaşanan bu olumsuz koşulları İçişleri Bakanlığımız 2008 yılında yayınladığı bir genelge ile ikinci el oto galerilerinin kent merkezinin dışındaki alanlara taşınmasını zorunlu kıldı." şeklinde konuştu.

İNŞAATIN BAŞLAMA HİKAYESİ

 Tulga, 11 yıl önce merhum İsmail Sabuncu ve bir grup meslektaşı ile Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın destekleriyle Galericiler Sitesi Toplu İşyeri Kooperatifini kurarak şehrin sorunlarını çözmeye yönelik adım attıklarını belirterek amaçlarının esnafı içinde barındırabilecek şehir merkezi dışında modern bir toplu işyeri inşa etmek olduğunu söyledi. Tulga sözlerine şöyle devam etti, "2001 yılında dönemin Belediye başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ın desteği ile de Isparta Belediye Meclisi bir kararla Sav yolu üzerinde 103 bin metre karelik bir alanda Isparta’ya modern bir galericiler sitesinin yapılmasının uygun olduğuna karar verdi. İlerleyen dönemlerde Galericiler Sitesi Toplu İşyeri Kooperatifi, buradaki arazi sahiplerini mağdur etmeden uzlaşarak ilk etapta 52 bin metre karelik bir alanın kamulaştırmasını gerçekleştirdi. Dana sonra 52 bin metre karelik bir alanda inşa edilen modern bir galericiler sitesi için titizlikle proje çalışmaları yürütüldü. Geliştirilen özgün bir projenin ardından 15 Ocak 2011 tarihinde Isparta Belediyesi toplu temel atma töreninde galericiler sitesi toplu işyerinin ilk bloğunun temeli atılarak proje hayata geçirildi."

SOSYAL HAYATIN ÇEKİM MERKEZİ OLACAK

 Isparta Oto Center tamamlandığında her türlü hizmet birimlerini içinde barındıracağını söyleyen Başkan Tulga, "burası tamamlandığında toplam 52 bin metre karelik bir alan üzerinde her biri açık-kapalı olmak üzere 525 metre karelik 60 oto plazasıyla bölgenin en büyük işyeri sahasından biri olacaktır. Maliye, banka, ve noterin yanı sıra expertiz büroları, trafik tescil bürolarını barındıracak olan galeri sitesi oto alım ve satımlarında vatandaşlarımızın en hızlı ve güvenli alışveriş yapabilecekleri hukuki ve mali her türlü hizmet birimlerini içinde barındıran bir ticaret merkezi olacaktır. Ayrıca içerisinde yer alan bir sosyal tesis binasıyla da içinde mescit, restaurant, kuaför, park ve yürüyüş yolları, çocuk oyun alanlarıyla sosyal hayatın çekim merkezlerinden biri haline gelecek." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR