26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • 4,707 TL
  • 5,492 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200
ISPARTA 20°
BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

BAŞKAN GÜNAYDIN SAHAYA İNDİ

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

KÖY GARAJINDA YANDIN ÇIKTI

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

LİSE ÖĞRENCİSİ BERKAY'IN KAHREDEN ÖLÜMÜ

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

HASTAYI TAŞIRKEN DÜŞÜRDÜLER

Otel - Keçi - Siyaset

Soner TOROS Yazdı...

Isparta

Isparta yaklaşık 1 haftadır Sirene Davras Hotel'in kapanması, sonrasında sürpriz bir kararla satışa çıkanlmasının altındaki nedenleri tartışıyor. Bu konudaki sıkıntıyı tek gündeme getiren İl Genel Meclisi Üyesi Fevzi Özdemir oldu. Özdemir, konuya gösterilen duyarsızlığa daha fazla dayanamadı ve sır perdesini araladı. Sirene Davras Otel'in satışa çıkarılması kararından tek başına keçi meselesi sorumlu tutulamaz. Vali Memduh Oğuz'un iyi niyetli olarak Kulovası'nda keçi otlatmadığına izin vermesi koskaca bir tesisin kapanmasına, satışa çıkarılması kararına neden oldu diyemeyiz. Ama belki etkili olmuştur, yatımcının yalnızlık hissine kapılmasına, moralinin bozulmasına sebep olmuş olabilir. 

Bu haftaki yazımda siyaset kanadının meseleye bakış açısını değerlendireceğim. Konuya duyarsız, ilgisiz kalmakla suçlanan AK Parti İl Başkanı Nuri Uzaktaş'tan ses-seda çıkmadı. Eleştirileri kabullenircesine sessizlik içerisine girmesi hayli ilginç. 
Diğer   taraftan   AK   Parti   Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, konuya Fevzi Özdemir'in açıklamaları  açısından   yaklaşım  gösterdi. İstanbul   vizyonuna   sahip,   iktisatçı vekilimizden Sirene Davras Otel'in kapatılması ve satışa çıkarılmasından sonra Davraz Kayak Merkezi'nin ve Isparta’nın yaşayacağı irtifa kaybını analiz etmesini beklerdim. Sayın Vekil çok  iyi  bilir,  yatırımcı  önemlidir,   girişimci önemlidir. Türkiye'yi bugün ayakta tutan, reel sektördür. 1 Hükümet de bunun önemini çok iyi biliyor ve bu yönde adımlar atıyor. Sayın Vekil Davraza 5 yıldızlı koskoca tesis yap-manın maliyetini ve o yatırılan para kazanır 'duruma gelmesi için bir ömür beklendiğini bizden daha iyi bilir. Sirene Davras Otel'in kapatılması ya da satışa çıkanlması bu kadar basite alınmamalıdır. AK Parti kanadının bu konu için topyekün olup, gerekirse Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da desteğini alıp, Sayın Akkanal'ın ikna etmesi konusunda girişimlerde   bulunmasını  beklerdim.   Ama ortada bu yönde atılan bir adım. çalışma, vesaire yok. Mesele Sayın Vali'nin iyi niyetli olarak küçükbaş hayvancılığı geliştirmek için yaptığı çalışma etrafına sürükleniyor. halbuki meseleye, Isparta’nın sahibi olanların Isparta’ya sahip olamaması, yatımcısına sahip olamaması açısındaki değerlendirilmeli ve irdelenmelidir. Meşgul edilen koltuklar bir sorumluluğu, bir yükümlülüğü ifade eder. Ben bu sorumluluğumu yerine getirmem, bu yükümlülük beni aşar tarzı davranışlar kimsenin lüksü değil. Herkesin bulunduğu konumun gücünü Isparta için, halk için ve kalkınma için sonuna kadar kullanmalıdır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR