23 Nisan 2018 Pazartesi

  • 4,082 TL
  • 5,010 TL
  • 175,11 TL
  • 110.932
ISPARTA 19°
ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

ISPARTA'DA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

MİLLETVEKİLİ BİLGİÇ 3. DÖNEMEMİ TAKILIYOR

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA'DA 895 KİŞİ İŞE ALINACAK

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ISPARTA BELEDİYESİ'NİN 5 RAKİBİ VAR

ORTAKLAŞA ÇÖZECEKLER

Isparta'da çocukların suça yönelmesi önlemek amacıyla "Suça Süreklenen Çocuklar Çalıştayı" düzenlendi.

Isparta

  Isparta Emniyet Müdürlüğü'nde kentte suça sürüklenen ve mağdur çocuklar olgusuna güvenlik boyutunun yanı sıra sosyolojik ve psikolojik açıdan bilimsel yaklaşım geliştirebilmek, çözümsel yaklaşımları ile destek sağlayacak paylaşımlar sağlamak için düzenlenen çalıştaya Süleyman Demirel Üniversitesi, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü temsilcileri katıldı.

 

Isparta Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğünce kentte suça süreklenen çocuklara ilişkin verilerin sunulmasıyla başlayan çalıştayda katılımcılara, uçucu madde kullanan çocukların tedavi ve rehabilitasyonunun sağlanarak eğitim imkanı olanların eğitimlerini tamamlamaları, eğitim hayatına devam etmeyenlerin meslek sahibi olarak topluma kazandırılmaları için yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi verildi.

 

Sunumda çağın önemli sorunlarından birinin çocukların suça yönelmesi olarak gösterildi. Son yıllarda münferit ve örgütlü suçlarda mağdur ve suça iştirak eden çocuk sayısındaki artışın dikkat çektiği vurgulandı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun Türkiye'deki suça karışan çocuklarla ilgili verilerin paylaşıldığı sunumda, son 4 yılda çocuk suçlu artış oranının yüzde 36 olarak gerçekleştiği, yalnızca 2011 yılında 84 bin çocuğun suça karıştığının tespit edildiğine dikkat çekildi.

 

Suçlu çocuklar ve bu çocuklara farklı yaklaşım düşüncesinin, son yüzyılın ortalarında belirginleştiğini ve düşüncenin ülkelerin gelişmişliği ile ilgili olduğunun belirtildiği sunumda, 21. yüzyılda dünya devletlerinin, çevre kirliliği, doğal afetler, terörle mücadele gibi sorunlarına madde kullanımının da eklendiği, bu durumun devletlerin iç meselesi olmaktan çıktığı ve uluslararası platformda tartışılması, çözüm getirilmesi gereken bir sorun haline geldiği vurgulandı.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR