18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
ISPARTA 13°
ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ÇİFTLİK BANKIN AÇILIŞINDA TEKBİR GETİRTEN ISPARTALI KONUŞTU

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ISPARTA MİLLİ EĞİTİM'DE NÖBET DEĞİŞİMİ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

ZEHRA İLE BİRLİKTE O GÜN KORHAN'DA KAYBOLMUŞ

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

KOKU SORUNUNDA FLAŞ GELİŞME

ORMA’YA CEZA ŞOKU!

İşadamı Şevket Demirel’e ait ORMA şirketine, hava kirliliğine neden olduğu gerekçesiyle Isparta Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 82 bin TL para cezası kesildiği, yine şirket yetkilileri ve sorumlular hakkında da suç duyurunda bulunulduğu iddia edildi.

Isparta

Isparta’nın önemli sanayi lokomotiflerinden işadamı Şevket Demirel’e ait ORMA geçtiğimiz yıl yolsuzluk iddiası ile gündeme gelmişti. Son olarak ise ORMA’nın adı çevreyi kirlettiği gerekçesiyle Isparta Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 82 bin TL ceza kesildiği ve yetkililer hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu iddialarıyla gündeme geldi.

Kesilen cezanın gerekçesinin ise fabrika tarafından çevreye aşırı derecede karbonmonoksit saldığı öğrenildi. Alınan bilgilere göre yine Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından şirkete 2012 yılında 41 bin TL ceza kesildiği, uyarılara rağmen şirketin gerekli önlemleri almamasından dolayı 2013 yılında bu rakam 82 bin TL’ye çıktığı öğrenildi. Şirketin aynı hatayı 3 yıl içinde iki kez yapmış olmasından dolayı ceza ikiye katlanmış oldu. Diğer taraftan Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ceza kesmekle kalmadı, sorumlular hakkında da suç duyurunda bulunduğu öğrenildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

Bilincli

20 Nisan 2014 Pazar 07:49

cevreye verdigi zarar bilinenden daha fazla, herseyi gizliyorlar...Fabrika konumu degismeli, cevreciler göreve..

SEZAİ

19 Nisan 2014 Cumartesi 01:40

biz cocuklarımızı oraya yapılan TED kolrjinemi gönderecegiz. Yusuf başkan oraya nasıl ruhsat verdin, gerci projesinide  almamış aga begenmemiş projesini zaten projeyi verdirmediğini düşündüğün meclis üyesinide belediyede istememişssin gerci il başkanıda kendine yakın firmaya verdirtmiş karşılıgıda herhalde il genel meclisi. Bu okul inşaatı fabrika alanında buraya izin verenlerin aklından zoru var galiba. şevket aga kendi torunlarını göndersin bu ookula. MEB bakanlıgına bunu bildirmek lazım

selami

18 Nisan 2014 Cuma 20:56

ağada olsa paşada olsa padişahta olsa kimsenin havayı kirletmeye hakkı yok tüm ısparta zehir soluor sorumlusu kimse sorumluğunu alsın

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR