22 Temmuz 2018 Pazar

  • 4,791 TL
  • 5,612 TL
  • 190,35 TL
  • 94.082
ISPARTA 31°
KANALİZASYONU AÇMAK İÇİN GİRDİĞİ RÖGARDA FENALAŞTI

KANALİZASYONU AÇMAK İÇİN GİRDİĞİ RÖGARDA FENALAŞTI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

MHP AF TASARISI İÇİN KOLLARI SIVADI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

O KAZANIN İŞTE TÜM DETAYLARI

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

OKTAY PETROL AKDENİZ BÖLGE BİRİNCİSİ OLDU

ORGANLARI 3 HASTAYA UMUT OLDU

Beyin kanaması tanısıyla önceki gün Özel Davraz Yaşam Hastanesi yoğun bakımı servisine yatırılan 83 yaşındaki Şaziye Tasar, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aile fertlerinin ortak kararıyla Tasar’ın organları bağışlandı. Organlar havayolu ile İstanbul ve Antalya’ya gönderildi.

Isparta

Özel Davraz Yaşam Hastanesi’nde yine bir organ bağışı gerçekleştirildi. Pazartesi günü hastaneye başvuran 83 yaşındaki Şaziye Tasar, beyin kanaması teşhisi ile yoğun bakım servisine yatırıldıktan sonra tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aile fertlerinin beyin ölümü gerçekleşen Şaziye Tasar’ın organlarını bağışlama kararı almasından sonra yetkililer harekete  geçti. Tasar’ın böbrekleri Antalya, karaciğeri ise havayolu ile İstanbul’a gönderilerek, organ bekleyen hastalara umut oldu.

Özel Davraz Yaşam Hastanesi’nden konuyla ilgili şu bilgi verildi: “9.10.2017 Öğlen saatlerinde Özel Davraz Yaşam Hastanesi’ne başvuran 83 yaşındaki Isparta doğumlu Şaziye Tasar, beyin kanaması tanısıyla yoğun bakım ünitesine yatırılmış olup bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak beyin ölümü gerçekleşmiştir. Bunun üzerine Isparta Organ Nakil Koordinatörleri hasta yakınlarıyla görüşerek organ bağış talebini iletmiş, Sayın Galip İbrahim Tasar, Sayın Adnan Tasar Ve Sayın Yücel Tasar aldıkları ortak karar ile büyük bir duyarlılık göstererek annelerinin organlarını başka insanlara umut olması ve başka canlara hayat kazandırması temennisi ile bağışladıklarını açıklamışlardır. Daha sonra nakil süreci başlatılmış, ilgili tüm Davraz Yaşam Hastanesi personelinin yoğun çabaları ile birlikte, sabaha doğru Antalya’dan organ nakli ekibi gelerek, Davraz Yaşam Hastanesi ameliyathanesinde hastanın karaciğer ve böbreklerini nakile uygun olabilecek şekilde almıştır.  Böbrekler karayolu ile Antalya’ya; karaciğer ise hava yolu ile İstanbul’a gönderilmiştir. bu süreçte yoğun çaba harcayan organ nakil Koordinatörleri Op. Dr. Mustafa yiğit ve hemşire Evrim Topuz’a  destekleri için teşekkür ediyoruz. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. bu duyarlı davranışlarından dolayı Davraz Yaşam ailesi olarak tasar ailesine teşekkür ediyor, tüm Isparta halkına organ bağışı açısından  örnek olmasını temenni ediyor, tüm halkımıza sağlıklı günler diliyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÖNE ÇIKANLAR